Kedi Günü 2019

Kedi Günü 2019 Kedi Günü

Kedi Günü

İnsanlar kediler için sevmek yeterliOnlar için tatil yapmak için harika, bu yüzden her yıl 1 Mart'ta tüm sahiplerini birleştiren kedilerin günü kutlanıyor. Unutulmamalıdır ki şu anda bu olay resmi değildir, ancak bu hayvanların sevgilileri o gün evcil hayvanlarını mutlulukla evcilleştirirler.

Kedilerin gününü kutlama geleneği kendiliğinden ortaya çıktı. Popülerliği, bu hayvanların dünyanın her yerinde yüzyıllar boyu halihazırda en popüler evcil hayvanlar olduğu gerçeği ile açıklanmaktadır. Böylece, dünya nüfusunun% 80'inden fazlası evcil hayvanlara sahiptir, bunların yarısı kedidir.

Farklı ülkelerde butatil farklı şekillerde kutlanmaktadır. Bununla birlikte, Avrupa'da ve İngiltere'de özel bir şekilde kutlanmaktadır, çünkü burada bir hayvan her yıl yaklaşık 10 ton tahıldan ve aynı zamanda kemirgenlerden gelen müzelerde bulunan kalıntıları kurtarmaktadır. Bu nedenle, kediler çeşitli lezzetlerle teşvik edilir, evler inşa ederler ve özel kıyafetler dikerler.

Avusturya'da, kedilerin gününde, depoları kemirgenlerden birkaç yıl koruyan her hayvan için bir prim oluşturuldu. Ömrünün sonuna kadar süt, et ve et suyu şeklinde emeklilik maaşı alırlar.

Çin'de eskiden olduğu gibi ilginçtir.bu hayvanların yemi. Bununla birlikte, 1 Mart şerefine Çin hükümeti yasaklayan bir kanun çıkardı ve ihlal edenler on beş gün cezaevine girebilir. Ayrıca evcil hayvanlar için bu gün her türlü mal üretilir.

Çeşitli Uluslararası Kedi Günüdevletler, bu hayvanların yürümek için özel mağazalar, kafeler, oteller ve kamu bahçeleri ve parklar açıldı giysilerden oluşan bir koleksiyon yarattı (ve dünyanın tasarımcıları onun içinde yer alıyor), eğitim için oyuncak ve araçlar yaptı.

2004'te Rusya'da, Kediler Müzesi sıkı bir şekilde kuruldufelinologların mesleki tatilleri. Kedilerin bilimi gibi felinoloji, bu hayvanların yeterince zeki olduklarını ve iyi davranışlarını teşvik ederek saygıyla muamele edilmeleri gerektiğini vurgulamaktadır.

Tarihten kişinin evcilleştirildiği görülebilirBu hayvan beş bin yıl önceydi. Vahşi bir kedi sadece et yemeden önce, o güne kadar, bu canavar olağamdır ve her yerde yetiştirilir. Rusya'da, "yuvanın koruyucuları", yedinci yüzyılda ortaya çıktı ve iyi şans getiren ev hanımı avcısı bir parti için maskot gibi davrandı. Ancak, sadece geçen yüzyılın sekseninde burada kedileri yetiştirmeye başladılar. Bugüne kadar, bu memelilerin çok sayıda ırkı var. Dünyadaki birçok tahminlere göre, altı yüz milyona yakın kedi var ve bunların çoğu ABD'de.

1 Mart (Kedi Günü) öğleden sonra açıklandıÖzel saygınlığa sahip olan bu memelilere teşekkürler. Ancak unutulmamalıdır ki, kedilerin saygılı davranmaları ve davranışlarını yalnızca bu günlerde değil cesaretlendirmeleri gerekir; çünkü uzun bir süre kendi kendilerine iyi bir tutum hak ediyorlar.

Böylece, bugüne kadar ki kişiçok sayıda yeni kedi türü yetiştirildi, bu zarif hayvanların farklı başlıklar aldığı her yıl çeşitli sergiler düzenleniyor. Aynı zamanda insanlar, bıyıkocuların çeşitli insan rahatsızlıklarını iyileştirme duygusunu ve kabiliyetini beğenmekten ve zevk almaktan vazgeçmiyorlar. Kedi gününde sadece bu hayvanların öneminin bir kez daha anımsatılması ve kedilerin kendi evlerine sahip olmaları çağrısı yapıldı, çünkü birçok yüzyıl boyunca kişiye eşlik ettiler, ona sıcaklık verdiler ve bu yüzden kendilerine iyi bir tutum kazandılar. Her koşulda, ister şenlikli bir gün olsun ya da olmasın, evcil hayvanlarınızla ilgilenmeniz, onlara dikkat ve özen göstermeniz gerekir.

Kedi Günü 2019

Kedi Günü 2019

Related news

 • 46 yıl sonra yeniden görmeye başladı
 • Çocuklar için gelişen kilim - vazgeçilmez bir eşya
 • Mangalda Şiş Kebap Videosu
 • Perili Ev Kaçış: Ayrıntılı pasaj
 • O Tavuk Bacaklı Heriflerden Olmayın

 • Kedi Günü

  Kedi Günü


  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü

  Kedi Günü