Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 2019

Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 2019
22.09.2019

Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 86

Kazakistan'daki herhangi bir gölde keşfet

2006'da sinemaların ekranlarındakomik bir komedi "Borat" vardı, Kazakistan hükümeti öfkelendi. Her şeyden önce, ana rolü oynayan yetenekli aktör Sasha Cohen, izleyicileri vahşi bir ülkeye tanıttı; bu vatandaşlar, Amerikan vatandaşlarını naif barbar gümrükleri ile şok etti. Ancak, hükümet, filmin tutumunu değiştirerek, "turistlerin kalabalıklarının Kazakistan'a dökülmesinden sonra" sinema "filmini ilk elden görmek istemektedir. Ve 2012'de yabancı ziyaretçilerin sayısı 2006'ya kıyasla 10 kat arttığında, Dışişleri Bakanlığı sansasyonel filmin yaratıcılarına resmen teşekkür etti. Yabancı turistler kendileri için sadece egzotik bir ülke değil aynı zamanda doğa uygarlığının dokunmadığı güzel bir yer keşfediyorlar. Dünyanın dört bir yanından gelen gezginler özellikle Kazakistan göllerine çekilmektedir. Onların üzerinde dinlenmek gerçekten unutulmaz.

Kazakistan'daki gölÜlkede yaklaşık 48 bin göl bulunmaktadır. Onlardan bazıları o kadar büyüktür ki, Hazar ve Aral olarak adlandırılan denizler denir. Aslında, bu, denizler ile olan bağlantısı tarih öncesi çağda kopmuş en gerçek deniz-çocukları. Bu nedenle, bu dev rezervuarlarda kendi özel faunası oluştu. Kazakistan'ın en büyük gölü Hazar Denizi'dir. Birkaç ülke arasında bir sınır olarak görev yapmaktadır. Bu denizin kuzeyi (Komsomolets ve Kazakh Körfezleri), cumhuriyete ait, uzun zamandır rekreasyonel bölgeler haline gelmiştir. Binlerce turist buraya uzun süre gelir.

Kazakistan'ın dinlenme yerleriKazakistan'ın ikinci büyük gölü Aral Denizi'dir. Her yıl boyutta hızla azalıyor. Ülke hükümetinin çabalarına rağmen, su gövdesi ayna redüksiyonunu durdurmak mümkün değil. Burada, çadırlarda sadece "vahşi dinlenme" denilebilir, çünkü bir zamanlar balıkçı köyleri kıta sahasına birkaç düzine kilometre geriye döndüler.

Ülkenin güney doğusunda bulunan Balkhash -Kazakistan'ın üçüncü büyük gölü. Doğal rezervuarın batı ve doğu kesimlerini, yalnızca ilk suda, ikinci suda ise biraz dar boğazla bağlar. Yaklaşık yirmi tür balık, altısı endemiktir. Bu gölde kuşlar var. Balkhash'teki turistik altyapı oldukça gelişmiştir.

Sağlıklarını iyileştirmek isteyenlertatil için seç Alakol - Kazakistan'ın Dzungarian Alatau'nun kuzeydoğu kesiminde yer alan bir göl. Mineral tuzları ve terapötik çamur açısından zengindir. Tuzdykul Gölü (ayrıca Karasor olarak bilinir), tuzluluk derecesi pasifik okyanus suyunu aşıyor ve kendi hastaneleri de var. Ülkenin yüksek rakımlı gölleri de muhteşem: Markakol (deniz seviyesinden 1447 m), Bolshoy Almatinsky (2511), Tien Shan Kolsai Gölleri incileri (2300). Bu türden eşit derecede güzel su gövdeleri var.

Kazakistan gölü Chelkar

Büyük Almatı Gölü'nden bahsetmeye değer,hangi buna cumhuriyetin eski başkenti sadece 29 km, Alma-Ata kentinde bulunan çünkü ulaşmak kolaydır. gerçekten Alp göl manzarası oluşturmak - Renk su yüzeyi mevsime bağlı olarak yeşil ve dağ zirveleri (bütün irtifada 4000 metre Sovyetler, Göl, Turist ve Büyük Almatı) ile çevrili soluk turkuaz değişir. Şans eseri bu tesise "Kazakistan'ı ünlü kılan" yerel İsviçre "denir. Uralsk şehrine yakın olan Chelkar Gölü - çok tuhaf. Tüm yerel fırtınaları yakalar. Eğer yaz ya da sonbahar, kendisine geliyorsa en büyüklerinden tuzluluk, onların sağlığını geliştirmek mümkündür zaman. Yerel su mükemmel bir şekilde tüm yaraları iyileştirir, cilt hastalıklarını tedavi eder.

Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 2019

Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 2019

Related news

 • Bir adam bir inek sattı: Bir peri masalı açıklaması ve analizi
 • Çok İzlenen Videolar
 • Kabartmalı Çizgili Bebek Yeleği Yapımı
 • Minik Ters Kalpler Örgü Bebek Yeleği Detaylı Anlatım
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma

 • Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 85

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet


  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 80

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 66

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 57

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 16

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 67

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 60

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 91

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 35

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 74

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 7

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 80

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 55

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 58

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 24

  Kazakistandaki herhangi bir gölde keşfet 88