Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler 2019

Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler 2019

Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler 25 10.02.2019, 22:29

Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler

Kazakistan'daki Vatan Savunucularının Günü 7 Mayıs'ta kutlanıyor. Bu ülke bütün bu büyük bayramı kutluyor.

Birazcık geçmiş

Bu tarihin kökleri 1992 yılına dayanıyor. Daha sonra Nursultan Nazarbayev'in ülkenin başkanı oldu. Devlet başkanlığı yaparken yaptığı ilk şey, ulusal bir silahlı ordu kurmaktı.

Bu gün, cumhurbaşkanı geleneğe göre, askerlik görevini üstlenen kararnameleri imzalar ve ödüller sunar. Nazarbayev, askeri birlikleri ziyaret edip bu gün yapılan egzersizlere katıldı.

Kazakistan'da vatan savunucularının günü

Devlet tatilinde, herkesin bastırılması kabul edilirçalışanlar, eski ve güncel. Büyük şehirler selam ve geçit töreni ile kutluyor Kazakistan'da Vatan Günü'nün Defansörü. Fotoğraf etkinlikleri tüm ülkenin medyasında ve sonrasında görülebilir. Eğitim kurumları, tematik sınıflar düzenleyerek bu güne hazırlanıyor. Bütün tiyatrolar kutlamayla bağlantılı performanslara imza attı. Her yerde konserler, kitle şenlikleri var.

Kazakistan'ın gururu onun ordusudur

Cumhuriyetin ordusu üç türden bir yapıya sahiptir. Ülkenin ana birlikleri şunlar:

 • zemin kuvvetleri;
 • hava savunma birlikleri;
 • deniz kuvvetleri.

Devletin doğrudan boyunduruk altındaki rezervindeBaşkomutan özel olarak eğitimli hava taşımacılığı birlikleridır. Görevleri, özel gizlilik ve zor şartlar altında operasyonlar yürütmektir.

2002'de Kazakistan programa katıldı"Barış İçin Ortaklık". Cumhuriyet, programa katılan ilk Orta Asya devleti oldu. Büyük başarı, tüm katılımcılar arasında listede onurlandırılmış bir 20. sırada yer aldı. 2003 tarihli Mutabakat Muhtırası, NATO'nun Kazakistan ile olan maddi ve teknik alanda işbirliğini güçlendirmektedir.

Kazakistan'da vatan savunucusunun tebrikleri

Anlaşma temel alınarak Tabur "Kazbat" oluşturuldu. NATO askerlerinin tüm eğitim ve donanım standartlarını karşılamaktadır. Bu nedenle birim, Mavi Kaskların barış gücü birliğine dahil edildi.

Kutlamanın Devlet Gelenekleri

Ülke genelinde 7 Mayıs'ta tatil günleri açıklanıyor. Kazakistan'da Anavatan Günü'nün Defansörü büyük bir saygınlıkla kutlanmaktadır. Ana geçit Geçidi Astana meydanında Қазақ елі yapılır.

Şenlik gösterisi üç kısma ayrılmıştır:

 1. Ayak birliklerinin geçit töreni.
 2. Askeri teçhizatın bir kolonu.
 3. Cumhuriyetin en iyi askeri pilotlarının katılımıyla hava gösterisi.

Geçit törenine modern araçlar olarak katılıyorlar.savunma ve seyrek teknolojileri. Tarihini hatırlamayan bir devletin geleceği yok. Bu nedenle, geçit töreninin özel bir kısmı, İkinci Dünya Savaşı askerleri kılığında askeri.

Geçit töreninin müzik eşliğindeOrkestra Savunma Bakanlığı. Program, Kazak asıllı yazarların ünlü askeri eserlerini içeriyor. Şenlikli bir günün repertuarı içinde olan pek çok kişi ve tüm Sovyet yürüyüşlerinin arkadaşlarını severdi.

7 Mayıs Kazakistan Anavatan Savunma Günü

Geçit töreninin gurur ve onuru, geleneksel olarak İkinci Dünya Savaşı gazileri sütunudur. Her yıl savunma oyuncusu sayısı azalmaktadır. Fakat daha da önemlisi, Kazakistan'daki Vatan Savunucuları Gününde var olmaları.

Eğitim kurumlarında kutlama

Cumhuriyet olayı okul müfredatına yansımıştır. Kazakistan Anavatan Savunucusu Günü Töreni arifesinde:

 • çocukların spor eğitimini geliştirmek için ek-müfredat dışı faaliyetler;
 • spor müsabakaları;
 • Tatil için ayrılan sınıf saatleri;
 • olası her yarışma.

Kutlama günü, olayların sonuçları özetler. Festivalin bayram atmosferinde kazanan ve katılımcılar ödüle layık görüldü.

Eğitime özellikle önem verilmektedir.ahlaki ve vatansever ruhu "Ulan" oyununun. 12-16 yaş arasındaki gençlerden oluşan ekipler buna katılır. Müsabakalar, ruhunuzu, fiziksel gücünüzü, çevikliğini ve dayanıklılığınızı erken yaştan itibaren iyileştirmenizi mümkün kılar. Gelecekte bu, Kazakistan'ın gerçekten değerli bir nesli yetiştirecek.

Şenlik öncesi ve şenlikler de yüksek öğretim kurumlarında yapılır. Hem öğrencileri hem de öğretim elemanlarını ve davet edilen konukları içerirler. Onların rolü şunlar tarafından oynanıyor:

 • askeri personel;
 • İkinci Dünya Savaşı katılımcıları;
 • memurlar, devletin huzur ve refahlarını görevlerinde koruyorlar.

Kazakistan'da Anavatan savunucularının günü sadece bir erkeğin tatili değil.

"Savunucu" kelimesi ve erkeksi cinsiyet olmasına rağmengüzel ve kırılgan bir kız olabilir. Kazakistan'ın birliklerinde yaklaşık 8.8 bin kadın görev yapıyor. Bunların 868'inin (Nisan 2015 itibariyle) memur olduklarını belirtmek gerekir. Bu nedenle, Kazakistan'da böyle bir tatil (Anavatan Savunucusu) takvimdeki erkeklerin gününe eşit olmamalıdır.

Kazakistan'da Anavatan Savunucusu Günü

Kızlar şimdi sadece pozisyonlarda değililetişim ve sağlık personeli. İyi keskin nişancılar ve paraşütçüler, Anavatan savunucuları olarak haklı olarak hediyeler alabilirler. Ordunun güzel yarısı için üniforma için belirli standartlar vardır. Kadın müfrezesi, askeri tatil geçit töreninde temsil ediliyor, sert askeri atmosferini güzelliği ile seyreltiyor.

Kazakistan'da Anavatan Savunucusu Günü Tebrikler

Doğru bir kutlama mutlaka artacaktır.herhangi bir defans oyuncusu veya defans oyuncusu. Kazakistan'daki Anavatan Savunucuları Günü'nün doğru seçilmiş sözleri, en önemli şeyin söylenmesine yardımcı olacaktır. Tebrikler için seçenekler aşağıdadır:

 • Bugün bütün ülke güçlü, güvenilir ve gerçek savunucuların bayramını kutluyor. Size dayanıklılık, cesaret ve sabır diliyoruz. Mutlu tatiller, sevgili ve özverili!
 • Akıl, onur erkekliği - bunlar tüm ana özelliklerSenin karakterin sevgilim. Dikkat, dikkat, aşk - hepiniz bana verin. Bu vatansever tatil için sizi tebrik etmek istiyorum ve size tüm çabalarınızda bir bagatyr sağlık, iyi şanslar ve işte adil bir rüzgar diliyorum.
 • Anavatan, çocukların mutlu kahkahası, aşktırAnne, sevgilinin kolları, başının üstünde huzurlu gökyüzü. Koruyucusu olmak her şeyde ve her zaman destek olmak demektir. Bugün Anavatanımızın desteği için içten tebrikler geliyor. Size mutlu tatiller!
 • Buradaki tüm erkekleri tebrik ediyoruz.Tebrikler! İyi sağlık, iyi şanslar ve her şeyde başarı ve gerçek favori, bizim oğulları, kocaları, büyükbabaları. Hep Kazakistan'da Vatan Defender günü başınızın üzerinde büyük bir ruh hali ve huzurlu gökyüzü olsun!
 • Vatandaşlarımızın sadık oğulları ve kızlarıVesilesiyle Tebrikler! Sen Ana vatanına ruhunla ve vücudunla adanan cesursun. Gecelerin sakin olsun. Size bir gece alarmı duymak istemiyoruz. Umarım sadece hoş ol. Yüzlerinizin mutlulukla parlamasını dileriz. Hepimize bir gülücük ver. Her şey için teşekkürler! Mutlu tatiller
 • Sevgili savunucular! Sizleri Anavatan Savunucuları Günü'nde kutluyoruz. Güçlü, kalıcı bir karakter, enerji, nezaket diliyoruz. Ülkenizin gerçek savunucuları olun. Huzurumuzu koruduğunuz ve koruduğunuz için teşekkür ederim.

Kazakistan fotoğrafının vatan savunucuları günü

Kazakistan'ın savunucuları sert ve zor insanlarmeslek. Barış zamanında bile, her zaman uyanık olurlar. Yüz yüze mükemmel eğitim, özveri ve kararlılıklarını gören sakinler huzur içinde uyuyabilirler. Bu yüzden böyle vatansever tatiller7 Mayıs. Kazakistan'da Anavatan Günü'nün savunucusu, geleneklere ve cumhuriyetin geleceğine dair özgüvenli bir bakış açısıdır.

Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler 2019

Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler 2019

Related news

 • BÜLBÜL YUVASI
 • Bakımlı kadın sırları
 • Ege usulü yaprak sarma tarifi
 • Albayrak: Vatandaşlarımıza altın birikimleri için güvenli bir yatırım aracı sunuyoruz

 • Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler 21

  Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler


  Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler 23

  Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler 87

  Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler 72

  Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler 17

  Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler 68

  Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler 96

  Kazakistan Anavatan Savunucuları Günü. Kazakistan Anavatanının Savunucusu Günü Tebrikler 99