Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 2019

Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 2019

Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 83 14.02.2019, 17:51

Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi

Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani dördüncü olduKatar emirinin babası gönüllü olarak istifa ettikten ve emekli olduktan sonra. Varış lehine lehte gönüllü olarak vazgeçme, Arap monarşisinde çok yaygın değildir. Muhtemelen bu kararın nedeni, bölgede sözde Arap baharı fikrinin yayılması idi. Bütün egemen devlet başkanları arasında Katar'ın şu an emir gücü en küçüğüdür.

tamim bin hamad al tani

Gücü yükselterek

Tamim bin Hamad Al Thani ilk gelen kadar değildipotansiyel varisler arasında bir yer, yöneten kralın ikinci karısının ikinci oğlu olmak. Belki de iktidar için bir erken mücadelesinde oğlunu dahil etmemek için, babası o çok iyi bir eğitim almış İngiltere, yolladı. Önce Sherborne özel okulunu, ardından da Sandhurst askeri akademisini bitirdi.

Evine dönen Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani, Katar silahlı kuvvetlerine askeri pilot olarak başladı.

Bununla birlikte, 2003 yılında zaten Katar tahtının varisini resmen ilan etti. Bu, abisi beklenmedik bir şekilde halk için tahtını kardeşinin lehine reddettiği için oldu.

Katar Emiri

Katar Eyaleti. Dönüşüm programı

Şeyh Al Thani, devletin hükümdarı olacağını fark ettiğinde, uluslararası arenada Katar imajını değiştirmek için aktif bir çalışma başlattı.

Atamanın ikinci yılında, Varis bin Hamad Al Thani, spor endüstrisinin gelişimine girmesi beklenen devlet şirketi Katar Spor Yatırımları'nı kurdu.

En aktif katılımıyla XVDoha'da çok fazla güç ve para yatıran Asya Oyunları. Onun öncülüğünde, Dünya Yüzme Şampiyonası organizasyonu düzenlendi ve muhtemelen 2022 Dünya Kupası düzenlenecek ve bu kadar önemli bir olay için ülkenin altyapısının hazırlanması için 100 milyar dolar harcanılacak gibi görünüyor. Ancak eleştirmenler, Katar'ın şampiyonaya ev sahipliği yapma teklifinin tartışılması sırasında yolsuzluğun bulunduğunu ileri sürüyor.

Tamim bin Hamad Al Thani şahsen yöneldiUlusal Olimpiyat Komitesi ve ülkesinin spor hayatında olan her şeyi yakından takip eder. "Arap dünyasının en iyi sporcu" unvanının sahibidir.

Şeyh, sporun yanı sıra, finans ile ilgileniyorKatar yatırım yönetimini yönetim kurulu başkanlığına getirdi. Ayrıca, sayısız çevre örgütü olan Yüksek Öğretim Konseyi ve yatırım şirketleri başkanlığını sürdürüyor.

Katar dünya haritasında

Hükümetin başlangıcı

25 Haziran 2013 Katar Emiri Hamad bin Khalifa AlTanya, aile çevrelerinde ve yakın arkadaşlarında istifa etme niyetlerini açıkladı. Bununla birlikte, en küçük oğlu, televizyonda kamuya açıklama yapması üzerine resmi devlet başkanı oldu. Böylece Basra Körfezi'nin yeni hükümdarının hükümdarlığı başladı.

Birçok bağımsız gözlemcinin görüşüne göre,rakipleri Tamim'in tahtına, iyi eğitim, ılımlı dindarlık ve iş anlayışı ile seçkin bir şekilde ayrılmışlardır. Diğer kardeşleri eğlence ya da duadan çok hoşnutlardı.

Aynı zamanda, bazı gözlemciler,ilk önce vârisin tutumu o kadar güçlü değildi: Katar'da geniş yetkilere sahip olan gizli ve gizli polis tarafından desteklenmedi. Bununla birlikte, devlet prensin çabalarıyla darbe ve karışıklığı önledi.

Katar Devleti

Esenlik temelinde

Katar'ın dünya haritasındaki gerçeğine rağmenBasra Körfezi'nde pek fark edilmeyen bir yarımada, dünya ekonomisi için önemi çok büyük. Devletin, dünyanın en çok bulunan doğal gaz yataklarından birine sahip olduğu, kanıtlanmış rezervleri dünyanın yaklaşık% 15'ine sahip olduğu yaygın bir bilgidir.

Bu kadar önemli stok devletiKatar, uluslararası pazara sıvılaştırılmış doğal gazın ana tedarikçilerinden biridir. Bu, Katar hükümdarı bağımsız bir dış politika izlemesine ve iç politikasının eleştirilmesine az önem vermesine izin verir.

Şeyh Tamim bin Hamid Al Tani

Belirsiz iç politika

Kim verdi babasının aksineUluslararası ilişkiler, ülkenin iç işleri ile karşılaştırıldığında orantısız biçimde zaman alıcı, Tamim bin Hamid Al Thani, Katar'ın ev hayatına odaklanmaya karar verdi.

Bağımsız yönetimin ilk birkaç yılında emir, Moskova metrosunun gelişmesinin temellerini atarak, başkentin etrafında yeni bir yol ağları inşa etti.

Buna ek olarak, içselleştirmeyi üstlendi.hükümet harcamaları, örtüşen bakanlıklar ve programların sayısını azalttı. Katar müzelerinin finansmanı da azaltıldı. Bununla birlikte, Emir, devletin gıda güvenliğine en büyük ilgiyi gösterdi.

Devrimci fikirlerin yayılmasından korkarak veHanedanının istikrarı hakkında endişe duyan hükümdar, nüfusa uygun yiyecekler sağlamaya başladı. Bu amaçla, gıda güvenliği programı yeniden yapılandırılarak, gıda fiyatlarını düşüren şirketlere sübvansiyonlar sağlandı.

tamim bin hamid al tani ve karısı

Uluslararası eleştiri

Uluslararası insan hakları örgütleri yendiülkenin vatandaşlarının hak ve özgürlüklerini sistematik olarak ihlal etmekle bağlantılı endişe. İnsan hakları savunucuları tarafından görülen dünya haritasındaki Katar, en onurlu yeri işgal etmiyor.

Diğer petrol monarşileri ile aynı andabölgedeki herhangi bir valiğine internet üzerinden hakaret ettiği için cezai sorumluluk konusunda uluslararası bir anlaşmaya taraf oldu. Böylece Katar, vatandaşlarını siyasi konumu için cezalandıran devlet kulübüne girdi.

Ancak kendi vatandaşlarının haklarını ihlal etmekten uzak olmakGenç kralın sahip olduğu tek beceri. Her tarafta Katar devletinin İslamcıların sponsoru olduğuna dair düzenli ifadeler var. Örneğin, Times gazetesine göre, hükümeti Suriyeli asilere bir milyar doların üzerinde para finanse etti. Böylece, Emir Tamim Suriye'de kanlı bir iç savaşın patlak vermesine katkıda bulunanlara biridir zaten insanların yüz binlerce hangi kurbanları, milyonlarca komşu ülkelerde dolaşmaya zorlanır ve yaşam riski Avrupa'ya ulaşması denize kurtulduk.

Katar'dan bahseden gazeteciler ve insan hakları savunucuları hiçbir zaman hakları olmayan ama sürekli ezilen ve ayırımcılık altındaki göçmen göçmenlerin durumu sorununu atlamazlar.

şeyh tamim bin hamad al tani

Emir Tamim bin Hamad Al Thani ve eşi

İlk evliliğinde Tamim çoktan önce girdi.2005 yılında monarşi miras edinmek. İlk karısı, dört oğlu olan kuzeni, en büyüğü 2006'da doğdu.

Ürdün'teki Katar büyükelçisinin kızı olan ikinci eşinden kahya için iki kız daha ve iki oğlu doğdu.

Şeyh, 2014'te kendisinden bir oğlu olan üçüncü bir eş aldı.

Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 2019

Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 2019

Related news

 • Çapraz Örgülü Patik Modeli Yapılışı
 • Granola Tarifi
 • Tığ İşi Burgu Desenli Eldiven Yapımı Videolu
 • Bir sokak kedisi sahiplenmeniz için 5 harika neden
 • 1 Haftada 3 Kilo Nasıl Verilir: 3 Kilo Verdiren Diyet

 • Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 76

  Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi


  Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 80

  Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 56

  Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 1

  Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 28

  Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 53

  Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 45

  Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 62

  Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 72

  Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 54

  Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 63

  Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi 86