Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemekKarides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek

23.05.2019

Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek 27

Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek

Hiç nasıl olduğunu duydun mukokteyl salatası mı? İsme bakılırsa akla gelen ilk şey, daha çok patates püresi gibi, sıvı bir yemektir. Bununla birlikte, bu böyle değildir, çünkü bu tür yemekler her zamanki yöntemlerle hazırlanır, sonunda bir plakada değil, bir bardakta servis edilir. Çoğu salata kokteyli a la carte, yani her siparişçinin camını az miktarda egzotik yiyecekle getiriyor. Bununla birlikte, bu tür yemeklere hizmet etmek için büyük kaplar da vardır. Aynı salata kasesini temsil ederler, sadece hazırlanmış bir yemeği yerleştirdikleri bir bardak şeklinde yapılırlar.

salata kokteyliBugün size nasıl pişireceğimizi söyleyeceğizkarides salatası-kokteyl. Doğal olarak, günlük bir yemek için değil, ciddi bir olay için bir yemektir. Salata çok yararlı ve lezzetli bırakır ve sıradan malzemelerle sıradan malzemelerin kombinasyonu en zorlu gurme yiyecekleri bile şaşırtmaya yardımcı olur.

Bir salata için Malzemeler biraz al veherhangi bir mağazada bulunabilir, bu yüzden adından korkmayın ve hemen lezzetli ve sağlıklı bir yemek hazırlamak için reddediyorum. İlk olarak, mevcut salatanızı yapmak için ihtiyacınız olan malzemeyi size anlatacağız. 150 gram karides, bir çift salatalık turşusu, üç haşlanmış yumurta, bir adet olgun kırmızı elma ve 100 gram sert peynir alın. Gördüğünüz gibi, malzemeler banaldır, ancak meyve ve sebzelerin birleşimi salata arıtma ve hassasiyetimizi verecektir. Bu yemek için konserve karideslerin alınması tercih edilir. Onlar zaten tamamen temizlenmiş ve bizim gıda çok kullanışlı olacak hoş bir tuzlu tadı vardır. Her zamanki taze deniz ürünlerini seçerseniz, salata kokteylimizi hazırlamadan önce bunları nasıl pişireceğinizi ve temizlemeyi düşünmelisiniz. Karides meselesinin yanı sıra, bir meyve olarak ne alacağınıza karar vermek gerekiyor. Buzdolabında elma yoksa, konserve ananas ile değiştirebilirsiniz.

salata kokteyl tarifiİhtiyacımız olan malzemelerin ne olduğunu anlayarak, salata-kokteyli hazırlamayı öğreniyoruz - tarif aşağıda verilmiştir.

Salatamızın katmanlara serilmesi gerektiğinden,salata-kokteyl tasarımı için özel bir kremanku arıyoruz. Böyle kremanki büyük gözlük gibidir. Evde böyle bir yemek yoksa, sıradan gözlükleri şarap için kullanabilirsiniz, ancak bu durumda daha küçük olan her şeyi kesmeniz gerekir.

Çanağın altına bir turşu tabakası yayıldık.salatalık. Bundan önce, bir kevgir içinde tutmak için biraz zaman alır, böylece salata çok ıslak değildir. Salatalıklarını şeritler halinde keser ve ilk tabakayı bulaşıklara koyarız.

Aynı zamanda elmaları (ya da ananaslar) - ince bir şekilde şeritler halinde kesilir ve ikinci bir tabakaya yerleştirilir.

karides kokteyl salatasıSalatamızın bir sonraki tabakası karides olacak. Yağ veya sos ile mümkün olduğunca ve en üstüne yerleştirin. İkincisi, hostesin tercihlerine bağlı olarak ekşi, mayonez veya başka herhangi bir şey olabilir.

Yukarıdan orta rende haşlanmış yumurta ve peynirleri ovuyoruz.

Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemekKarides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek

Related news

 • Fırında Patates Kızartması Videosu
 • Bal-Kesten 2 bomba daha
 • Yaşamı Kolaylaştıracak Pratik Ve Faydalı Bilgiler Enfes Yemek Tarifleri
 • Böğürtlen Çayının Faydaları
 • Patatesli Kozalak Poğaça Tarifi

 • Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek 11

  Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek


  Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek 32

  Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek 72

  Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek 8

  Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek 11

  Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek 35

  Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek 86

  Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek 29

  Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek 21

  Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek 60

  Karides salata kokteyli - şenlikli bir masa için egzotik bir yemek 98