Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 2019

Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 2019
16.10.2019

Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 37

Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları

Birçok şahin çeşidi iyi bilinir veülkemizde seviliyorlar. Bugün, Rusya'nın topraklarında nadir bulunan Karelo-Fince Laika'nın, yerli bir Rus cinsi köpek türü olmasına rağmen, bundan bahsedeceğiz. Tecrübeli sinologlar bunun aile köpeğindeki en zarif ve güzel olduğuna eminler.karelian Finli husky

Laika küçük boyutlu vedinç ve neşeli bir karakter. Bu çeşitliliğin temsilcileri birkaç kez yok olmanın eşiğindeydi, ancak bu hayvanların sevgililerinin ve bilenlerin çabaları sayesinde, sayılarını geri almak mümkündü.

Türün tarihçesi

Karelo-Fin Laika'nın tarihi ortada başladıXIX yüzyıl. Finlandiya'da, hala Rus İmparatorluğunun bir parçası olduğu zaman bir köpek ortaya çıktı. Bu nedenle, bugüne kadar zaman zaman Fince ve Rus sinologları arasında bu köpeğin "milliyetine" dair anlaşmazlıklar var.Karelo Fin Laika Köpek Irk Açıklama

Başlangıçta Finli uzmanlarkuşlar için bu küçük ama çok aktif köpek avı. Hatta uygun bir ismi var - bir kuş köpeği. Ancak, Karelo-Fin Laika ile avlanma, köpeğin kendisine verilen görevlerle baş edemediğini gösterdi. Sadece dekoratif bir hayvan yaratmak için dış cepheyi iyileştirmeye karar verildi.

Zamanla, Rus İmparatorluğu çöktü. Finlandiya bağımsızlık kazandı, ayrı bir devlet oldu. Ülkeler dağıldı ve köpekler Rus topraklarında kaldılar. Leningrad bölgesinde Karelya'da uzun süre yaşadılar. Belirli bir zamana kadar, 20. yüz yılın başlarına kadar Rus avcılarıyla ilgilenmeye başlayana kadar kimse onlara fazla önem vermedi. Anlaşıldığı üzere, bu küçük, hızlı ve çevik köpek, bir kürk hayvanının avlanmasında mükemmel sonuçlar vermektedir. 20. yüzyılın ortalarında, Karelo-Fin Laika cinsi Sovyet sinologları ile zaten ilgileniyordu. Uzmanlar, göze çarpan dış verilerini kaydettikçe, sadece avlanma için değil, sergilere katılım için de üretmeye başladı.Finlandiya Fin Laika sahibi değerlendirmeleri

Yine de, o yıllarda hala kaldıÇoğu vaka dekoratif bir köpeğe göre daha çok çalışıyor. Yavaş yavaş bu sevimli hayvanın popülaritesi arttı, ancak daha sonra İkinci Dünya Savaşı başladı ve Laikas'ın nüfusu neredeyse ortadan kayboldu. Bilim adamımız onu ancak zar zor kurtardı.

Sovyetler Birliği'nde 60'ların sonundaBu kızıl saçlı güzelliği de içeren büyük bir av köpekleri sergisi düzenlediler. İlk çıkışı çok muhteşemdi. Görgü tanığı, bu zamandan itibaren popülaritesinin hızlı büyümesinin başladığını hatırlattı. Bununla birlikte, bunun sadece ülkemizin kuzey bölgelerini ilgilendirdiğini söylemeliyim. Ülkenin güney ve doğusundaki Karelo-Fin Laika yayılmadı. Ne yazık ki, bu durum bugün değişmedi. Örneğin, Rostov-on-Don'da böyle bir kabuğun satın alınması neredeyse imkansızdır ve kuzey başkentimizde Karelo-Fin Laikas'ın satın alınması ve satışı herhangi bir soruna yol açmaz. Ayrıca, Leningrad bölgesinde XX yüzyılın yetmişli yıllardan beri bu cins yetiştirilir ve fabrika yolu ile.

kader

Karelian-Finli Laika, avcı oyunu, sincap, yaban domuzu, kümes hayvanları, sansar avcılığı için Sovyet sinologları tarafından kazıldı. Bu hayvanlar ayıları taciz etmek için kullanılabilir.Fin Fince Laika Açıklama

Zamanla keskin bir zihin, özveri ve mükemmel dış veri, bu köpeklerin yoldaş olarak kullanılmasına izin verdi. Şimdi daireler ve evler içinde tutulabilirler.

Karelo-Fin Laika: cinsin tanımı

Bu köpekler küçük boyutlu, farklıoldukça yoğun bir fizik. Köpeğin ağırlığı 15 kilograma ulaşır, dişiler biraz daha küçüktür - ağırlıkları 12 kilogramı geçmez. Köpeğin siğillerdeki büyümesi 50 santimetredir, dişiler yaklaşık beş santimetredir.

yün

Karelo-Finnish husky ırkının önemli bir işareti- Yün kalitesi. Kalın kırmızı astarlı bu kırmızı kürk ceket daha zengindir. Pürüzsüz kat vurgulanır, vücut boyunca düzgün uzunluğu, kuyruk ve arka ayakları üzerinde küçük bir dokunuş bile olmaması, standart, bu konuda açık bir tanım vermese de, cinslerin eksikliği olarak uzmanlar tarafından düşünülür.karelo Finnish Laika yorum

renk

Açık renk, cinsin istenmeyen bir belirtisidir. Bu tanım ne anlama geliyor? Standardın Rusça versiyonunda, hafif yün, arzu edilmeyen açık kahverengi renk olarak adlandırılır. Yine de, "tüm gölgelerin kırmızısı" ifadesi muhtemelen onu ima eder. Ama Karelo-Fin Laika'nın eşleşmesi gereken başka bir standart var. İçinde köpek cinsleri (betimleme) Rus versiyonundan biraz farklıdır. Ve çoğunlukla renkle ilgilidir. Fin Spitz'in uluslararası standardı - türün ikinci adı - kaplamanın kırmızı veya altın kahverengi, tercihen parlak bir renge boyanması gerektiğini açıkça göstermektedir. Parlak kırmızı rengin ırkın bir ziyaret kartı olduğunu söylemeliyim.

karakter

Sadece Karelo-Fince husky bir rezervasyon yapmak istiyorum- Köpekler hayvan tutmaya yeni başlayanlar için değildir. Çok zekiler ama gururlu ve bağımsız ve bazen inatçı bir karaktere sahipler. Böyle bir köpeğin, son nefese sadık kalacağı, ahlaken güçlü, adil ve nazik bir sahipe ihtiyacı vardır.

Karelo-Fin Laika (sahip yorumlarıBu, erken yaşlardan kaldırılmalıdır. Bu profesyonel ya da deneyimli bir hayvan sahibi tarafından ele alınırsa iyidir. Düzgün bir şekilde yetiştirilen köpek sahibine dolaylı olarak itaat eder, onu ve mülkünü mükemmel bir şekilde korur, avda vazgeçilmez bir yardımcı olur. Fakat bu gururlu köpeğin kimseye zalim veya kaba davranışı affetmeyeceğini bilmelisiniz: ne eğitmen ne de usta.

Eğitim kesinlikle yapılmalı, amasaygıyla. Avlanmak için bir asistan yetiştirmeyi planlıyorsanız, Karelo-Finnish husky yavruları, 5 aylık bir yaştan itibaren eğitilir. Bu deneyimli avcılar tarafından yapılmalıdır. Eğitim zorunlu olarak teorik becerilerin ustalığını içerir ve alanlarda çalışır.Fin Finli köpek köpeği

Çocuklarla Karelo-Fin husky kolayca ortak buluyordil, ama eğer çocuğunuz çok küçükse ve ondan önce yaşayan bir şeyin ne olduğunu anlayamıyorsa, o zaman böyle bir köpeğin elde edilmesinden kaçınılmalıdır. Bir kez daha, bu ırkın temsilcilerinin karmaşık bir karaktere sahip olduklarını vurguladık - herhangi bir biçimde aşinalılığı tolere etmiyor, sadece eşit ilişkileri tercih ediyorlar. Ama bir genç için, husky gürültülü ve eğlenceli oyunlarda en iyi arkadaş ve mükemmel partner olacak.

bakım

Zaten tahmin ettiğin gibi lüks kırmızı kürk manto,özel bakım gerektirir. Oldukça kabarık ve uzun, bu yüzden dört ayaklı arkadaşınızın her zaman iyi görünmesini (ve tüm sahiplerinin istediği gibi) istiyorsanız, düzenli taramaya ihtiyacı var. Aksi halde, bir husky saçları aşağı doğru yuvarlanır. Köpeğin kesmesi gerekecek ve yeni ceket uzun süre büyüyecek. Evcil hayvanınızın yıkanması sık sık takip etmez, yılda iki prosedür yeterli olur. Ayrıca, hayvanın dişlerini, kulaklarını ve pençelerini takip etmek gerekir. Kulaklar düzenli olarak temizlenmelidir (kirlilik olarak). Pençelerde, huskies pençeleri kesmelidir, özellikle de köpek dairede tutulursa.cins Finli Fin husky oldu

Fin Spitz genellikle tartarlıdır. Bu durumda, sakat hastalığı başlayabilir ve bu da maliyetli ve uzun süreli tedaviye yol açabilir. Bu nedenle, köpekliğinden, köpeğinizi dişlerinizi fırçalamaya alıştırın, o zaman bu sorun sizi endişelendirmeyecektir. Ama unutmayın ki, husky "insan" diş macunu kategorik olarak kontrendikedir. Kullanımı bağırsak bozukluğuna neden olabilir. Evcil hayvan mağazalarında köpekler için özel fırçalar ve macunlar satılmaktadır.

yavru

Böyle kızıl saçlı bir arkadaş almaya karar verirseniz, o zamanÜç aylıkken bir köpek yavrusu alabileceğinizi bilmelisiniz. Sertifikalı bir kreşte daha iyi yapın. İyi bir av köpeğine ihtiyacınız varsa, bebeğin ebeveynlerinin çalışma nitelikleri için yetiştiriciden rica etmeyi unutmayın. İdeal seçenek - kuş ve canavar için diplomalarının kullanılabilirliği. Vücudunun orantılı olduğu kadar köpek yavrusu büyüklüğünü değerlendirin. Babe bu çağda husky, kaslı, iyi beslenmiş, güçlü bir kemiğe sahip olmalıdır. Sağlıklı bir köpek yavrusu yünü çok kalın, kabarık, parlaktır. Kel noktalar ve kepek olmamalıdır. Bebeğin gözleri temiz ve temizdir, ısırmanın şekli bir makas gibidir.Finli Fin Laika ile avlanmak

Ve bir daha önemli soru,Sadece Karelo-Fin Laika'ya ihtiyaç duyduklarına karar verdiler - bir köpek yavrusu fiyatı. Şehriniz özel bir yetiştiriciye (iyi bir itibara sahip) sahipse, köpeğin maliyeti büyük ihtimalle 30 bin rubleden başlayacaktır. Özel bir fidanlıkta, böylesi bir kabuğun fiyatı 70 bine kadar, köpek yavrusu için gitmeden önce, kulübenin sahipleriyle iletişime geçmeniz gerekiyor. En iyi yapıldığında size söyleyecekler.

Kullanıcı geribildirimi

Bugün ülkemizde bu köpeklerin sahipleriyeterince küçük. Yine de çoğu, bu hayvanların ustaları olmaktan çok mutlu olduklarını söylüyor. Özellikle çok sayıda olumlu yorum avcıları terk ediyor. Harika bir köpek olduğunu düşünüyorlar. Karelo-Fin Laika'nın öğrenmesi kolay, mükemmel bir av içgüdüsü var, itaatkar ve rahatsız edici.

Ayrı bir değerlendirme grubu sahiplere aittir.Bir arkadaş olarak böyle bir köpek içerir. Burada görüşler biraz bölünmüş durumda. Çoğu, bu amaç için hayvanın mükemmel olduğuna inanır - akıllı, sadık, doğrudur, neredeyse dökülmez, belirli bir kokusu yoktur. Ancak, evcil hayvanlarının inatçı ve istekli doğası hakkında da şikayetler var. Köpek herhangi bir saldırganlık göstermese de yabancılara karşı çok ihtiyatlı.

Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 2019

Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 2019

Related news

 • Oğuz Dişli
 • Erimiş Kaşar Peynirini Hiç Böyle Görmediğiniz
 • Askılı Buz Mavili Bluz
 • Hipoglisemik tabletler Glybomet: kullanım talimatları
 • Oyun Miscreated: sistem gereksinimleri

 • Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 62

  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları


  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 74

  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 99

  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 22

  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 53

  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 13

  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 79

  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 26

  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 64

  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 74

  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 38

  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 5

  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 67

  Karelo-Fin Laika: cinsin bir açıklaması, sahiplerinin yorumları. Karelo-Finnish husky yavruları 66