Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar 2019

Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar 2019

Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar 83 20.01.2019, 18:56

Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar

Bugün size Karelyalı balmumlarının ne olduğunu, maliyetinin ne olduğunu ve nasıl doğru bir şekilde tüketilmesi gerektiğini anlatacağız.

Karelyan balms

Karelya içeceği hakkında genel bilgiler

Karelian balzamları Petrozavodsk'ta Karelya Cumhuriyeti'nde bulunan "Petrovsky" (OJSC "Rosspirtprom") tarafından üretilen alkollü içeceklerdir.

Ürünün görünüşü ve bileşimi

Karelian balzamları oldukça güçlüdüriçecekler (alkol içeriği% 45). Bunlar, Sağlık Bakanlığı tarafından tedavi amaçlı önerilen 30 farklı türdeki ot, çilek ve kökün bir infüzyonunu içerir. Diğer şeylerin yanı sıra, bu içeceğin bileşimi doğal mineralli su içerir.

Sunulan balsamın tadı acıdır, rengi kırmızı bir renk ile kahverengidir ve aroma kendine has ve karmaşıktır. Satışta, 0.5 ve 0.25 litre hacimli bir cam şişede gelir.

Bir içki ücreti

Karelyan balsamı ne kadardır? Bu içeceğin fiyatları, satıldığı bölgeye göre önemli ölçüde değişebilir. Ortalama olarak, bu balsamın yarım litresi yaklaşık 600 Rus rublesi.

Karelian balsamı: nasıl kullanılır?

Sunulan balsamın güçlü bir alkol olmasına rağmen, tonik ve tıbbi amaçlar için kullanılan içeceklere atıfta bulunmaktadır.

Vücudunuzda sağlıklı bir etkiye sahip olması için, düzgün bir şekilde sarhoş olması gerekir.Karelya balsamı fiyatları

Bu nedenle, böyle bir çarenin hazırlanması için aşağıdaki içeceklerden birine ihtiyacımız var:

 • vişne suyu;
 • siyah sıcak çay;
 • güçlü kahve vb.

Peki Karelian balsamı nasıl içilir? Bu içeceğin yaklaşık% 45 alkol içerdiği göz önüne alındığında, günde 140 ml'den fazla tüketilmesi tavsiye edilmez. Böyle bir balsamı içmek için küçük likör şarabı izler. Ek olarak, taze yapılmış kahveye veya sıcak güçlü çayı güvenle eklenebilir. Bu durumda, bir fincan bir tatlı kaşığı alkole sahip olmalıdır.

Bu şekilde içerseniz, bağışıklık sisteminizde kesinlikle olumlu bir etki yaratacak, tonunuzu artıracak ve ruhlarınızı yükseltecektir.

Ayrıca, tedavi edici Karelian'ın da not edilmesi gerekir.Balsamlar genellikle çeşitli ev yapımı kokteyllere, etkilerini ve lezzet verici içeceklerini arttırırlar. Biri, bu içeceğin tatlılar (krem, dondurma, kek, bıldırcın) hazırlanması sırasında 2 küçük kaşık miktarında kullanılmasının, tat ve lezzetlerini olumlu yönde etkilediğine dikkat çekemez.

Lezzetli terapötik kokteyller tarifleri

Bu balsamı düzenli çay veya kahve ile birlikte kullanmak istemiyorsanız, terapötik bir kokteyl hazırlamak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanmanızı öneririz.Karelian balsamı kullanmak

 1. Kokteyl "Hızlı". 100 ml vişne suyunda 25 ml balsam dökün ve küçük yudumlarda (7 gün boyunca günde 1 bardak) içilir.
 2. "Antigrippin" iç. Karelya alkolünün 50 ml'sini tam bir kızılcık mors ağacına (tercihen sıcak) ekleyin. Ortaya çıkan içecek, yatmadan önce küçük yudumlarda sarhoş olmalı ve bir battaniyeye sarılmalıdır.
 3. Kokteyl «Sevgili için». Sıcak, sert kaynatılmış gerçek kahvede, 50 ml Karelian balsamı dökün ve sonra kızarmış, ezilmiş cevizleri ekleyin. Bir arzu varsa, o zaman aynı kasede ek olarak çok yağlı krem ​​dökün ve dökün.
 4. "Yeni Yıl" kokteyli. 2 litre tonik ve yarım litre balsamı karıştırın ve daha sonra elde edilen içeceğe birkaç dilim limon ve ezilmiş buz ekleyin.
 5. "Kırmızı Başlıklı Kız" iç. Tentür "Cranberry Onega" (3/4 fincan), 2 küçük balsam kaşığı ve birkaç damla taze portakal suyu (doğrudan narenciye meyvesinden basın) ekleyin.
 6. Çay içeceği. Siyah soğuk çayda (130 ml) bir tatlı kaşığı balsam, 40 ml yabanmersini suyu ve ezilmiş buz ekleyin.
 7. Kokteyl "Şampanya". 200 ml'lik beyaz kuru şampanya Karelian balsamı (2 tatlı kaşığı) ve bir dilim limon ile karıştırılmalıdır. Bu içecek bir yılbaşı masası için mükemmeldir.Karelian balsamı nasıl içilir
 8. Güçlü bir kokteyl "Kesim gücü". 50 ml votka "Petrovskaya Sloboda", aynı miktarda Karelian balsamı ile karıştırılmalıdır.
 9. "Petrozavodsk" iç. Votka "Karelia" 50 ml miktarında tentür "Rowan on brendi" (15 ml) ve Karelian balsam (5 ml) ile karıştırılmalıdır. Bundan sonra, ortaya çıkan kokteyl için limon kabuğu ve buz eklemeniz gerekir.
Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar 2019

Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar 2019

Related news

 • Sondaj aracı: uygulama alanı ve yapısal uyumluluk
 • 3-9 AYLIK BEBEKLERE TIĞ ÖRGÜ ELDİVEN PATİK ANLATIMLI
 • Arpa Şehriyeli Salata Nasıl Yapılır Resimli Tarifi Videosu

 • Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar 61

  Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar


  Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar 52

  Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar 33

  Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar 23

  Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar 71

  Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar 62

  Karelian balzamı nasıl kullanılır. Karelian balsamı: fiyatlar 36