Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 2019

Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 2019
20.08.2019

Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 2

Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır

Kuzey-Batı Federal'in bir parçasıKarelya Cumhuriyeti Bölgesi, zamandan beri - Buz Çağı'ndan hemen sonra - yerleşmiştir ve bu nedenle oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Ancak bu bölgenin gerçek hazinesi en saf kuzey doğasıdır. Çok sayıda göl, bataklık, perçin ve taş her zaman bozulmamış güzelliğin gerçek bilenlerini cezbetti. Bu yerlerde birçok pitoresk köşe var, ama belki de Karelyanın ünlü olduğu en ünlü yerlerden biri - Mermer Kanyon.karelya mermer kanyon

Mermer Kanyonun Tarihi

Sadece yirmi kilometre uzaklıktaFin sınırı, Ruskeala denilen köyün yakınında, bu kanyonun XVII. Yüzyıldan itibaren mermer çıkmaya başladığı bilinmektedir. İlk başta İsveç'e aitti ama daha sonra Rusya'ya taşındı. Paletin zenginliği ve çeşitliliği ile ayırt edilen yerel mermer, St. Petersburg şehir plancıları arasında çok popülerdi. Bu nedenle, Catherine II döneminde Ruskeale mermeri birçok ünlü metropoliten binaların yapımı için çıkarılmıştır. Bu doğal malzeme Aziz Isaac ve Kazan katedraller, Hermitage ve Aziz Michael Kalesi ve diğer binaların dekorasyon için kullanılmıştır. Daha sonra Leningrad metro istasyonlarının iç tasarımı için çıkarıldı.

1939 Sovyet-Fin Savaşı sırasında Geri çekilen birlikler bütün teknik belgeleri yok etti ve taş ocağı su basmıştı. Büyük Vatanseverlik Savaşı'ndan sonra, mermerin çıkarımını geri getirme çabaları başarısız oldu ve bu fikir terk edildi.karelya mermer kanyon nasıl gidilir?

Bugün mermer kanyon

Şu anda topraklarındaKarelya Cumhuriyeti Mermer kanyon batık bir taş ocağıdır (yaklaşık 20 m'lik bir şeffaflık). 460 m uzunluğunda ve 100 m genişliğinde olması, su tabakası, dikey şaftlar ile birbirine galeriler ve birikmeyeceği, bir çok oluşan yeraltı çalışmalarının bütün bir sistem olmasıyla benzersizdir. Derinliği yaklaşık 50 m'dir ve galerilerde 100 metreden daha fazla ulaşabilir.

Geçen yüzyılın doksanlı yıllarda HükümetKarelya Cumhuriyeti Mermer kanyonun kültürel mirasın bir nesnesi olduğu ilan edildi ve 2005 yılında Ruskeala Dağ Parkı bu yerlerde ortaya çıktı. Dağlık arazinin girişine ödenir. Mermer Kanyon Ruskeala (Karelia) keşfetmek isteyen Dikkat: fiyatlar ziyaretçi ve (veya bir rehber olmadan) tur Çeşidi yaş kategorisine bağlıdır.

Parkta gezintiye çıkabilirsiniz.taşkın ocağı yanı sıra yakındaki çalışmalardan sağ kurtulan bir tekneye binerek ya da tüplü dalış ile yeraltı labirentlerine dalmak. Ocağın etrafında inşa edilen yaya yolunda, yerel doğanın güzelliğini sonsuza kadar hayranlıkla izleyebileceğiniz özel donanımlı gözlem platformları bulunmaktadır.

Buna ek olarak, Ruskeala civarında yapabilirsinizİtalyan ocağı, işleyen Evangelist Lutheran kilisesinin yanı sıra Ruskeal şelaleleri ve Ruskalı başarısızlığı, 18. yüzyıla ait mezarlığı yerel mermerden yapılmış mezar taşları ile ziyaret ediyor.mermer kanyon рускеала карелия fiyatları

Karelia. Mermer Kanyon. Oraya nasıl gidilir?

Hem mermer ocağı hem dePetrozavodsk ve St. Petersburg'dan. Kuzey başkentinden Sortvala kasabasına ve geri otobüs ve servislere git. Ayrıca Kaalamo İstasyonu veya Sortvala'ya da trene binebilirsiniz.

Ama oraya araba ile ulaşmak daha uygun. St. Petersburg'dan rota boyunca mesafe yaklaşık 300 km ve Petrozavodsk - 250 km uzaklıktadır.

Bu insan yapımı nesne haklı olarak kabul edilirKarelya'nın çok ünlü olduğu en ilginç yerlerden. Doğaya insan müdahalesi sonucu ortaya çıkan mermer kanyon, ekolojik dengeyi ihlal etmemekle kalmamış, yerel manzarayı daha da güzelleştirmiştir.

Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 2019

Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 2019

Related news

 • Kendi ellerinizle boncuklar nasıl yapılır
 • Eski Arbat. Arbat Gate Meydanındaki metro istasyonu
 • Bebek Brokoli Çorbası 6 Ay Videosu
 • Septum Deviasyonu Nedir
 • Efkarlıyım Videoları Sayfa 2

 • Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 50

  Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır


  Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 91

  Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 11

  Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 98

  Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 56

  Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 29

  Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 6

  Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 98

  Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 66

  Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 91

  Karelia. Mermer Kanyon - doğanın eşsiz bir anıtı, insan eliyle yapılır 40