Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 2019

Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 2019
25.08.2019

Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 64

Karbüratör K-151'in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama

Karbüratörler "Pekar" daima farklıydı.güvenilirlik ve araba sahipleri neredeyse onlarla ciddi bir problem yaşamıyor. Ancak cihazın gerçekten yüksek verimlilik göstermesi için, düzgün bir şekilde ayarlanması önemlidir. Ne kadar iyi ve ince ayarlı ayarlamaya bağlı olarak, motorun kaynağı bağlı olacaktır. Karbüratör K-151'in ayarının nasıl yapıldığını görelim. İşlem basit ama oldukça sorumlu.

Neden ayarlama?

Bu bilgi, motorun düzgün çalışması için gereklidir.karbüratörün 151'e ayarlanması Gerekli olan mekanizmanın ayarlanması doğru bir şekilde yapılır ve bunun için,yakıt tüketiminin kabul edilebilir bir seviyede olduğunu, ancak güç ve tork düşmediğini söyledi. Hatalı maruz kalan jetler karışımın aşırı tüketimine katkıda bulunacak ve bu normalden 2-2.5 kat daha fazla olabilir.

Yakıt karışımının oluşumundaki değişiklikler

Uzmanlar çeşitli seçenekleri ayırt edermotorlar için yakıtın havaya oranı. En uygun olanı, benzinin bir bölümünün 15 parça havaya sahip olduğu oranıdır. Daha etkili bir karışım da vardır. Burada, oran 12.5-13 hava parçası için yakıtın bir parçasıdır. Bu karışımın en zengin kısmıdır. Otomobil hızlı bir ivme kazanacak, ancak yakıt tüketimi de oldukça yüksek olacak. Paradan tasarruf etmek isteyenler için, bir karışım oluşumu da vardır. Burada, benzinin bir kısmı 16-16.5 hava parçasını oluşturuyor. Araba dinamiklerini hemen hemen kaybetmiyor.karbüratörden 151'e ayarlama Karbüratörün ayarlanması K-151, sahibininBirimi mevcut ihtiyaca ve kendi isteklerine göre ayarlamak için, ancak motorun çalışması istikrarlı ve genel olarak sahibine uygunsa, ayar ertelenebilir.

Karbüratör bakım hakkında

Bununla birlikte, düzeltme yapılmaksızın,olmadan yapmak. Tüm karbüratörlerin dezavantajı tıkanma kabiliyetidir. Günümüzde, benzin istasyonlarında, bir tankı düşük kaliteli yakıtla doldurmak sıklıkla mümkündür. Evet, biri yakıt filtresi olduğunu söyleyecektir. Ancak sıklıkla karbüratör K-151'e düşen küçük tırnak üstesinden gelemez. Jetler tıkanmış, sonuçta yakıt artık odaları odaya giremiyor. Onları temizlemek için, tel parçaları kullanamazsınız - sadece temassız bir sprey temizleyicisi.karbüratör - 151 cihaz ayarıAyrıca, ayarlama ihtiyacı doğabilir,ünitenin bazı parçaları başarısız olduğunda. Başarısız elemanlar yenileriyle değiştirilir, ancak en uygun işi yapmaksızın bir şey saymazlar.

Yoksayabilir miyim?

Karbüratör "Pekar" K-151'in ayarlanması yardımcı olacaktır.Artan yakıt tüketiminden kaçının veya tersi, motora yetersiz besleme. Karışımda benzin eksikliği sonucu motor gücü düşebilir.karbüratörden 151s'e ayarlama Buna ek olarak, ayarlar yerine getirilmemişse veyayanlış yapılmışsa ve bu durumda cihaz uzun süre kullanılmışsa, motorun parçaları arızalanabilir. Modern koşullarda motor onarımı ucuz değildir. Bu nedenle, biraz vakit geçirmek ve karbüratör K-151'i ayarlamak daha iyi. Ayarlamak basit bir işlemdir. Bakım, yıkama ve üfleme ile azaltılır ve tüm bunlar geleneksel aletleri kullanarak geleneksel garaj koşullarında yapılabilir.

Rölanti nasıl düzenlenir

"Pekar" bitkisinin birimlerinde bu işlem çokönemlidir. XX ayarlandığında, motor sahibi sürekli çalışarak memnun edecektir. Egzoz gazlarında da hemen hemen hiçbir zararlı emisyon yoktur. Böyle bir araba çevreye önemli zarar vermez. Aracın uzun süre çalıştırılması ve yakıt ve hava filtrelerinin tıkanması durumunda, yakıt tüketimi rölantide önemli ölçüde artacaktır.karbüratörden 151 memeye Karbüratör K-151'in ayarlanması,birkaç basit adım. Yapılması gereken ilk şey motoru çalıştırmak ve ısıtmaktır. Ardından şaftın üzerinde, karışımın kalitesinden sorumlu olan vidayı bulunuz. Döndürülmesine izin vermeyen bir sınırlayıcıyla donatılmıştır. Bu sınırlayıcı kaldırılmalıdır. Ardından, karışımın kalitesinden sorumlu unsuru ayarlayın. Krank mili rölantide devrelerin çoğunu alacağı bir pozisyon aramak için döndürün. Sonra miktardan sorumlu olan vidayı ayarlayın. Krank milinin dönüş hızı, 100-200 rpm daha arttırılır. Kaliteden sorumlu eleman büküldüğünde, krank mili daha düşük bir hızda döner. Sadece optimum frekansın ayarlanması için kalır. Bu ayarla, makine maksimum dinamik ve ekonomik yakıt tüketimine sahiptir.karbüratörün 151'e ayarlanması Sarma esnasında hepsi doğru yapılır.Vidalı hız kontrolü azalmaya başlayacaktır. Bu, yanıcı karışımın tükenmesinin bir işaretidir. Hiçbir hız düşüşü yoksa, büyük olasılıkla ünite arızalı veya tıkanmış. İkinci durumda, bir karbürat temizleyicisi ile "yeniden canlandırılabilir". Fakat mekanizmanın bir analizi olmadan bunu yapmak olanaksızdır.

Şamandıra odasındaki yakıt seviyesi nasıl düzenlenir?

Bu ayarın doğru olması miktarını belirleryakıt tarafından kullanılacak yakıt. Seviye yanlış ayarlanmışsa, artan yakıt tüketimi olacaktır. Karbüratör, yanma odalarında, benzinsiz, sadece bir hava gönderen bir türev var. Yanlış bir seviye önemli yakıt maliyetlerine veya ciddi motor onarımlarına neden olabilir. Pekar'dan gelen birim, bu seviyeye duyarlı değil, aynı zamanda üreticiden bağımsız olarak diğer analogların çoğunluğudur. Karbüratör K-151'in ayarı alet yardımı ile gerçekleştirilecek - bir cetvel ve 2 milimetre çapında bir matkap lazım. İlk şey, en düz yeri bulmaktır - bu yüzden daha rahat çalışın. Daha sonra hava filtresini çıkarmanız gerekir. Bundan sonra motoru çalıştırın ve beş dakika kadar bırakın. Daha sonra kapak karbüratörden çıkarılır ve yakıt seviyesi cetvelle ölçülür. Ölçümler olabildiğince çabuk yapılmalıdır. Hazne açık olduğunda, benzin buharlaşır - motor ve güç sistemi ısınır ve bu da buharlaşmayı hızlandırır.ayarlanabilir karbüratör ceylanı 151 K-151 modeli için, normal seviye2,15 santimetre. Üreticinin cihazın iyi bir şekilde çalışmasını garanti altına alması budur. Seviye normdan daha yüksek veya düşükse, yapılandırmalısınız. Ayarlama şamandıranın konumunda bir değişikliktir.

Karbüratör K-151: Şamandıraların ayarlanması

Yakıt seviyesini düzgün şekilde ayarlamak içinölçümlerde yardımcı olabilecek bazı cihazları önceden bulmak önerilir. Çapı 2 milimetreye kadar olan herhangi bir nesne uygundur. Sonra üniteyi ters çevirip en düz bir yere koymalısınız - bu, ölçümlerin doğru yapılma şansını artıracaktır. Sonra, şamandıranın altından mukavvadan yapılmış astara giden açıklığı görün. Çalışma karbüratöründeki normal mesafe iki milimetreden fazla değildir. Şamandıra odasındaki yakıt seviyesi yanlışsa, diller bükülmüş olur. Sonra her ölçüm tekrar alınır - her şeyin doğru olup olmadığını kontrol etmeniz gerektiği zaman. En yaygın olanı şamandıralı cihaz (karbüratör K-151 gibi). Cihaz, cihazların ayarlanması mümkün olduğunca basittir ve tasarım, yakıt ve hava karışımının kararlı özelliklerinin elde edilmesini sağlar.

Konumları kaliper kullanarak ölçüyoruz

Bir derinlik göstergesi kullanılacaktır. Şamandıranın tepesinden karton yastığa kadar ölçülmüştür. Başka bir şey ayarlamanıza gerek olmayan normal sonuç 3 santimetredir.

Her şey doğru muydu?

Karbüratör "Gazelle" K-151'in ayarlanmasıSahibi yüzünden kendiniz yapmak yanlış. Her şeyin hazır olup olmadığını tam olarak bilmek gerekiyor. Test için birim kapağı dikey olarak yerleştirilir. Daha sonra kol üzerindeki tırnağı dikkatle inceleyin. Ayarlama doğru şekilde yapılırsa, iğne valfinin top damperini hafifçe zayıflatacaktır. Ayrıca dil, iğne valfı ile pratik olarak paraleldir. Şamandıranın delinmesi ekseni kapağın yüzeyine eşit olmalıdır.

Tetiği ayarlama

Fırlatma sistemi en önemli araçlardan biri olarak kabul edilmektedir. Motorun başlamasını bildiriyor. Sistem elemanları düzgün çalışmıyorsa, bu ciddi bir onarımdır. Çoğu zaman, tüm bileşenlerin eksiksiz bir şekilde servis edilebilirliğiyle, başlangıç ​​sistemi imalatçı tarafından amaçlanan şekilde çalışmaz. Karbüratör K-151'in (UAZ dahil) ayarlanması sadece tamamen söküldüğünde yapılmalıdır.151 UAZ karbüratör ayarlama İlk şey, gaz kolunu açmak veçalıştırma sisteminin kumanda kolunu bulun. Durağa döndü ve sabitlendi. Ardından, gaz kelebeği serbest bırakıldığında, kanat kenarı ve bölme arasındaki boşluğu ölçün. Yaklaşık 1,5 mm olmalıdır. Ardından, kilit somununu sökün. Gaz kolu üzerinde bir vida şeklindeki vurgu ile çalışmaya yardımcı olacaktır. Her yarım dönüşte vidayı çevirin. Sonuç olarak, eleman kamına dik olacak. Daha sonra itme uzunluğu ölçülür ve gerekirse ayarlanır. Bu, tetiğin kamının, hava sönümleyicisinin ekseni üzerindeki kollara bağlandığı itme kuvveti. İkincisi kapatıldığında ve kol şu anda durdurma noktasına kadar sarılmışsa, boşluk 0,2-0,8 mm'den fazla olmamalıdır. Değilse itme kafasını sökün. Aralığı azaltmak için, baş sıkıştırılarak itme uzunluğu azaltılır.

Sonuç olarak

Karbüratör, arabada önemli bir cihazdır. Motora yakıt sağlar. Karbüratörlü K-151C'ye sahip olan herkes için ayarlama artık zor olmayacak. Ayarlamadan sonra, eksiklikleri belirlemek ve ortadan kaldırmak için mola testi uygulamak gereklidir.

Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 2019

Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 2019

Related news

 • Zaalouk tarifi
 • Dan Bilzeriandan Türk kızı Elif Çelike mesaj
 • Temiz hava ünitesi - çalışma prensibi, çalışma
 • Gabriel Gatehouse
 • Teflon Tavada Börek Yapımı Videosu

 • Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 31

  Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama


  Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 28

  Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 38

  Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 53

  Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 96

  Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 72

  Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 12

  Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 94

  Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 16

  Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 74

  Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 16

  Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 76

  Karbüratör K-151in kendi elleriyle ayarlanması: ayrıntılı açıklama 45