Karamel Saç Rengi 2019

Karamel Saç Rengi 2019 Karamel Saç Rengi

Karamel Saç Rengi

Bakır karamel, altın karamel, çikolata karamel gibi pek çok farklı alt tonu da bulunan karamel saç rengi kimlere yakışır, karamel saç rengine uygun cilt renkleri hangileridir ve bu renge uygun makyaj nasıl olmalıdır? Sıcak, göz alıcı ve ışıldayan karamel saç rengi ile ilgili tüm detaylar, esraninportresi’nde.

İnsanın baktığı zaman içini ısıtan görüntüsü ve aynı zamanda yarattığı çekici hava ile ünlüler de dâhil olmak üzere pek çok kadın tarafından en çok tercih edilensaç renklerinden biri kuşkusuz karamel saç rengi.Bakır karamel, altın karamel, çikolata karamelgibi pek çok farklı alt tonu da bulunankaramel saçrenginin sıcak, göz alıcı ve ışıldayan bir renk olması ve oldukça da gösterişli bir görüntüye sahip olması, bu kadar çok tercih edilmesinin sebeplerinden yalnızca birkaçı. Peki, kadınlar arasında bu denli popüler olankaramel saç rengi kimlere yakışır,karamel saç rengine uygun ten renkleri hangileridirve bu muhteşemrenk nasıl elde edilir?İştekaramel saç rengi hakkında bilmek isteyebileceğiniz tüm detaylar.

Karamel Saç Rengi Tonları

Bej-sarı ve altın kahve arasında bir renk olan karamel saç rengi, açıktan koyuya oldukça fazla ton seçeneğine sahiptir.

Açık karamel saç rengi;en çok tercih edilen karamel saç rengi tonu olan açık karamel, yüzünüze ışıltı ve şık bir görünüm katar.
Koyu karamel saç rengi;kış aylarında daha hoş bir görünüm yakalamak isteyen hanımların hiç düşünmeden deneyebileceği harika bir karamel tonu.
Altın karamel saç rengi;yüzünün daha canlı ve parlak görünmesini isteyen hanımların tercihi.
Bakır karamel saç rengi;daha çok yaz aylarında tercih edilen ve en çok dikkat çeken karamel tonlarından.
Çikolata karamel saç rengi;özellikle beyaz tenli hanımların vazgeçilmez karamel ton tercihi.
Balköpüğü karamel saç rengi;çok iyi bir makyajla desteklendiğinde etrafına ışık saçan bir saç rengi.
Bal karamel saç rengi;balköpüğü karamel ve açık karamel tonları arasında yer alan, özellikle güneşli havalarda oldukça dikkat çeken ışıl ışıl bir karamel tonu.
Karamel kumral saç rengi;saçlarını topladığında bir iş kadını, açık bıraktığında ise çılgın bir genç kız havasında olmak isteyen kadınların tercihi.
Sarı karamel saç rengi;her gittiği yerde “ben buradayım” mesajı vermeyi seven, özellikle açık renk ten ve göz rengine sahip hanımların vazgeçemediği karamel tonlarından.
Kızıl karamel saç rengi;hem kışkırtıcı hem de doğal bir görünüm elde etmek isteyen hanımların bir numaralı karamel tonu tercihi.
Dore karamel saç rengi;altın karamele yakın olan dore karamel, sıcak saç renkleri içinde en çok tercih edileni.
Küllü karamel saç rengi;birkaç senedir trend olan ve birçok ünlünün de kullanmaktan vazgeçemediği çok hoş bir karamel tonu.

Karamel saç rengi saç modelleri 2_mini

Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kadınlar arasında bu denli popüler olan karamel saç renginin hangi tonları, hangi ten renklerine daha çok yakışıyor ve ünlüler bu saç rengini nasıl kullanıyor, bir göz atalım istedik.

Hiç şüphe yok ki 90’ların popüler gençlik dizisi Friends’i izlemiş olanlarınızın gözünde, daha yazımızın başlığını görür görmez, Jennifer Aniston canlanmıştır. Karamel saç renginin her tonunu böylesine başarıyla taşıyabilen başka bir ünlü kadın olmadığı konusunda eminim ki hepimiz hemfikiriz. Dolayısıyla, bütün karamel tonu örneklerimizde kendisinin fotoğraflarını kullanmak istediysek de, başka ten rengi örnekleri de verebilmek adına başka ünlülerimizle listemizi çeşitendirdik. O yüzden, lütfen yazıyı okumayı bitirdiğinizde, karamel saç rengine daha da âşık olmak adına Google görsellerden bir Jennifer Aniston araması yapmanızı öneririz.

Sözü daha fazla uzatmadan, bir an önce karamel saç rengi taşımayı seven ünlülerimize geçelim ki siz de böylece kendi ten renginize hangi karamel tonunun daha çok yakışacağı konusunda fikir sahibi olabilesiniz.

1. Beyonce;Karamel saç renginin en çok yakıştığı ten renklerinden biri de bronz ten. Bronz ten denince akla ilk gelen ünlülerden olan Beyonce’un karamel dalgalı saç modeli ve bronz teniyle müthiş uyumundan bir örnek verelim:

Beyonce_1_mini

2. Jennifer Lopez;Bronz ten deyip de Jennifer Lopez’i unutursak olmazdı. J. Lo’nun ten rengi sayesinde çok daha canlı duran balköpüğü karamel saçları deyim yerindeyse, adeta ışık saçıyor.

Jennifer Lopez_2_mini

3. Jennifer Aniston;Buğday tenli hanımlar da karamel saç rengini rahatlıkla tercih edebilir ve ten rengine uygun doğru bir ton seçimiyle tıpkı Jennifer Aniston gibi harika bir görünüm elde edebilirler.

Jennifer Aniston_3_mini

Beyaz tenli kadınlarda doğrukaramel tonuseçimiyle alıcı ve çarpıcı bir görüntüye sahip olabilir. Yalnız, burada dikkat edilmesi gereken, soluk bir görünüm ortaya çıkmaması adına makyaj yardımıyla yüz hatlarının kesinlikle belirgin ve canlı şekilde ortaya çıkarılması gerektiğidir.

Karamel saç rengini kullanmak isteyen beyaz tenli hanımların kesinlikle rimel, eyeliner ve ruj seçimlerini doğru yapmaları gerekmektedir. Özellikle yüze canlılık verecek kırmızı bir ruj, yapılacak en doğru tercih olacaktır.

4. Meryem Uzerli;Bakır karamel saç renginin hakkını veren Meryem Uzerli’nin dikkat çekici göz makyajıyla saç renginin nasıl daha da hoş durduğuna bir örnek verelim;

Meryem Uzerli_4_mini

5. Julia Roberts & Özlem Yıldız;Son olarak da pembe ten rengine sahip hanımlara fikir vermek adına, altın karamel saç renginin çok yakıştığı Julia Roberts’a ve küllü karameli tercih eden Özlem Yıldız’a bir göz atalım.

Julia Roberts & Özlem Yıldız_5_mini

Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Peki, karamel saç rengini evde kendimiz elde edebilir miyiz? Eğer zaten açık renklerde saçlara sahipseniz, marketten karamelin istediğiniz tonunu satın alıp elbette saçlarınızı evde kendiniz boyayabilirsiniz. Nasıl karamel saç rengi elde edebileceğinizle ilgili şu videoyu izleyebilirsiniz.

Ancak, koyu kestane ya da koyu kahve gibi saç renklerine sahipseniz, bir tek boya ile karamel saçlara sahip olmanız elbette ki mümkün değildir. Saçlarınızın öncelikle kuaförde, profesyonel biri tarafından açılması gerekiyor ki ilk seferde karameli elde edecek kadar açılması pek mümkün olmayacaktır. Bu yüzden saçlarınızın ton ton açılabilmesi için belirli aralıklarla birkaç işlem yapılması gerekecektir.

Yazar Yorumu:

Son olarak, yıllardır karamel tonlarında saç rengi tercih eden bir kadın olarak naçizane birkaç öneride bulunmak istiyorum. Soluk denebilecek derecede beyaz bir tene sahip olmama rağmen, bu mucizevî güzellikteki karamel saç renginden vazgeçemiyorum ve dolayısıyla makyajsız dışarıya adım atamıyorum. Çünkü yukarıda ten renklerinden bahsederken de sözünü ettiğim gibi, özellikle beyaz tenli hanımların makyajsız karamel saç rengi kullanması, adeta kendini silmesi, sokakta yokmuş gibi gezmesi demektir. Ten rengi benim gibi beyaz olan ya da sarı-altın tonlara sahip yüzü olan bayanların çok iyi allık ve ruj ile delici ve keskin bakışları ortaya çıkaran bir göz makyajı yapmasını tavsiye ederim.

Bir de karamel tonlarının en çok katlı saç kesimlerinde kendini gösterdiğini de ekleyerek hepinize güzel, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

Karamel Saç Rengi 2019

Karamel Saç Rengi 2019

Related news

 • Anne Kız Stilleri: 6 Kombin Fikri Hemen Sizde Deneyin
 • Çatlaklardan Kurtulmanın 16 yolu Tıklayınız
 • Limon YağıFaydaları ve Kullanım Alanları
 • Vücut Tipiniz Hangi Egzersiz Stiline Uygun
 • Asma yaprağı nasıl seçilir

 • Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi

  Karamel Saç Rengi