Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 2019

Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 2019
13.05.2019

Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 10

Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur?

Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur?

Karıncalar evimizin davetsiz misafirleridir. Karıncalar evinizi istila ettiyse ve onlardan kurtulmak için kesin çözüm arıyorsanız, bu makalemizde karıncaları kaçıran, onlardan kurtulmanızı sağlayan tecrübe edilmiş 20 pratik yönteme yer verdik.

Karıncayı Ne Kaçırır, Gelmemesi İçin Ne Yapılır, Karınca Evden Nasıl Uzaklaştırılır? Evdeki Karıncalara Kesin Çözüm 20 Pratik Yöntem

1.Yöntem

Karıncalardan kurtulmanın en güvenli ve kolay kolu bebek pudrası kullanmaktır. Bebek pudrasını karıncalardan kurtulmak için kullananlar bebek pudrası sayesinde evindeki karıncaların yok olduğunu bu yöntemin çok etkili olduğunu bildiriyor.Karıncaların gezdiği  yerlere bebe pudrası dökün. Bu toz karıncalara kesin çözüm olacaktır.

2. Yöntem

Pratik Bilgiler Uzmanı Erkan Şamcı karıncalardan kurtulmak için kesin yöntemi şöyle bildiriyor; Karıncalardan kurtulmak için en etkili madde toz kireçtir. Karıncaların geldikleri yerlere toz kireç serperek karıncalara veda edebilirsiniz. Toz kireç yoksa toz tarçın da aynı işi görecektir. Yapmanız gereken yalnızca karıncaların gezdikleri yerlere toz tarçın serpmek olmalıdır.

3. Yöntem

Eczaneden borik asit satın alın. Küçük bir kaba bir çay kaşığı borik asit, bir çay kaşığı toz şeker ve bir avuç kadar su konur ve bir güzel karıştırılır. Küçük bir miktar pamuk veya bir parça peçete bu karışıma batırılır.Karıncaların sıklıkla gezdiği yerlere bu pamuklar konulur. Her gün en az bir kere bu pamuklar bir kaç damla su ile ıslatılır, zira kuruyunca karıncaların ilgisi azalıyor. Pamukları değiştirmenize gerek yok. Karıncalar ortadan kaybolunca pamukları atabilirsiniz.

4.Yöntem

Karbonat ve tuz da karıncalarla mücadelede çok etkili maddelerdir. İşte çok kolay bir yöntem; karıncaların yuvasının çevresine, gezdikleri yerlere tuz veya karbonat dökün o kadar!

5.Yöntem

Naftalin keskin kokusu ile karınca kaçıran kokulardandır. Naftalin kokusunu karıncalar hiç mi hiç sevmezler ve naftalin kokusu olan bölgeyi hemen terk ederler. Karıncaların gezdikleri yerlere bol bol toz naftalin serpin.

6.Yöntem

Karıncalardan kurtulmak için tecrübe ile sabit etkili bir diğer yöntem de toz şeker, karbonat ve limon suyunu karıştırın ve karıncaların gezdiği yerlere bu karışımı sürün. Karıncalardan eser kalmayacaktır!

7.Yöntem

Karıncaları öldürmeden kolay bir şekilde onlardan kurtulmanın diğer bir yöntemi de karıncaların gezdikleri yerlere soymuş olduğunuz salatalığın kabuklarını koymaktır. Karıncalar salatalık kabuğunu hiç sevmezler. Çıktıkları yere koyacağınız salatalık kabuğu sayesinde artık orda karınca görmeyeceksiniz.

8.Yöntem

Eczaneden asit borik alınır, patates suda haşlayıp püre haline getirin. Asit borik ile haşlanmış patatesi karıştırıp küçük toplar yapılır ve karınca, böcek, hamamböceği vs olan yerlere bırakılır, kesin çözümdür. Bu yöntemle karıncalardan kurtulabilirsiniz.

9. Yöntem

Prof. Dr. Ahmet Maranki’den Karancılardan Kurtaran Tarif; Bir kap içerisinde su karbonat kaya tuzu elma sirkesi ve zeytin yağlı sabunu rendeleyip karıştırın ve evinizi bu karışımı suda çoğaltarak silin. Evinizde yaşayan haşereleri ve karıncaları öldürmeden uzaklaştırmış olursunuz.

10. Yöntem

Karıncaların koku duyuları çok hassastır ve bazı kokular onları çok rahatsız eder. Nane kokusu da karıncaların sevmediği kokulardandır. Naneli sakızı parçalara ayırıp karıncaların gezdiği yere yerleştirin. Yahut bir parça pamuğa 3-4 damla nane yağı döküp karıncaların gezdiği yerlere bu pamukları yerleştirin. Nane kokusu karıncaları rahatsız edeceği için evinizi hızla terk edeceklerdir.

11. Yöntem

Sirke de karıncaları rahatsız eden kokulardandır. Sirke ile karıncadan kurtulabilmek için pamuğa bir miktar sirke damlatıp karıncaların gezdikleri yerlere bu pamuğu bırakın.

12. Yöntem

Evinizi istila eden karıncalardan defne yaprağı ile kurtulabilirsiniz. Bunun için defne yaprağını ezerek ufalayın bunu karıncaların geçtiği köşelere koyun bu yaprak karıncaların evinizi terk etmesini sağlayacaktır.

13. Yöntem

Narenciye kabukları: Limon, portakal mandalin gibi narenciye kabuklarının kokusu da karıncaları rahatsız edip evdeki karıncaları kovalayacaktır. Narenciye kabuğu olarak limon kabuğu kullanalım, limon kabuklarını blenderda küçük parçacıklar olana kadar parçalayınız ve karıncaların gezi alanlarına dökünüz.

14. Yöntem

Su, beyaz sirke ve bulaşık sabunu; 2 bardak suyumuzun içerisine biraz beyaz sirkemizi ekleyelim, 2-3 kaşıkta bulaşık deterjanı katıp karıştıralım. Bu karışımı karıncaların gezdikleri yerlere sıkalım.

15. Yöntem

Portakal kabuğu da karıncaları uzaklaştıran maddelerdendir. Portakalın kabuğunu soyun ve karıncaları sıklıkla gördüğünüz yerlere kabul parçalarını bırakın. Bir süre sonra karıncaların bu kabuktan nasıl sakındığını göreceksinizdir.

16. Yöntem

Karıncalar tebeşir tozuna dokunmaktan nefret ederler. Ayrıca tebeşir karıncaların yön duygularını kaybetmelerini sağlayacaktır. Karıncaların geçiş yaptığı yollara, duvarlara tebeşir sürerek evinizden uzak tutabilirsiniz. Tebeşir dikey olarak değil de yatay olarak sürerseniz daha geniş sürüleceğinden daha etkili olacaktır.

17. Yöntem

Acı kırmızı pul biber de karıncaların hoşlanmadığı onları uzaklaştıran baharatlardandır. Hatta böcek ilaçlarının bir çoğunun içinde kırmızı acı toz biber bulunmaktadır. Toz acı biber etkili bir karınca kovucudur. Karıncaların gezdikleri yerlere kırmızı acı toz biber serpebilirsiniz.

18. Yöntem

Sarımsağın keskin konusu insanları olduğu gibi karıncaları da çok rahatsız eder. Sarımsağı karıncalardan kurtulmak için şöyle kullanabilirsiniz; Bir kaç diş ezilmiş sarımsağı bir kavanoz suya koyun ve 1 gün bu suda bekletin. Ertesi gün bu karışımı 15 dakika kaynatın. Karışımı süzüp bir sprey şişesine koyun ve karıncaların gezdiği yerlere bol miktarda sıkın.

19. Yöntem

Evinizdeki karınca istilasından kurtulmak için karıncaların gezdiğini fark ettiğiniz yerlere bir tutam pirinç bırakın. Karıncalar pirinci yuvalarına götürdüğünde, yerin altındaki nem pirincin fermente olmasını sağlayacak ve karıncalar da kendi yuvalarından kaçmak zorunda kalacaktır.

20. Yöntem

Bazı karınca cinsleri hayata tutunmak konusunda çok inatçıdırlar. Siz de her yöntemi denedim sonuç alamadım diyenlerdenseniz sizin için yapacak tek şey kalıyor o da Eczaneye gidip karınca yemi satın almaktır. Eczanede ve büyük marketlerde karınca yemi ismiyle satılan ürünler sayesinde kesin ve kesin olarak karıncalardan kurtulabilirsiniz.

Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 2019

Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 2019

Related news

 • LC Waikiki düşler ülkesinde
 • Penza ili ve tarihi
 • Kazakistan’daki geleneksel avcılık yarışmasından göz alıcı kareler
 • Nolur Ayrılalım5
 • ABD, batık bir gemiyle 6 yıl önce kapanan bankayı da yaptırım listesine aldı

 • Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 83

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur


  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 20

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 21

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 26

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 79

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 30

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 36

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 100

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 38

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 30

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 98

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 50

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 68

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 16

  Karınca Neye Gelmez, Nasıl Gider Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur 81