Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi 2019

Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi 2019

Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi 8 06.02.2019, 04:53

Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi

Zaman zaman hepimiz belirsiz karşılaşıyoruztıbbi kavramlar. Ve toplam kan testi her şey bittiğinden, soru her zaman ortaya çıkar, monosit nedir, kaç tanesi kanda yer almalıdır ve kandaki monositler yükselirse bunun anlamı nedir?

Monositler büyük boyutlu kan hücreleridir.Lökositlerin sınıfı ile ilgili. Yapısına göre - büyük bir çekirdeği olan oval hücreler ve sitoplazmada (agranülositlerde) tanelerin yokluğu, kandaki içeriğin arttırılmasıyla vücuttaki iltihaplanma süreçlerine tepki gösterir. Kandaki monositlerin yükseldiği durum monositoz olarak adlandırılır.

Bu hücreler, kemik iliğinden oluşurmonoblastlar, mayozu paylaşırken ve birkaç gün sonra kandan dokulara göç ederler ve hücresel düzeyde fagositoza katılırlar. monositler makrofajlar zaten bağışıklık ve antijen-antikor kombinasyon oluşturmak için yabancı proteinlerin bloke sürdürmek için bağlanır hale Çoğu durumda, bu işlem, enfeksiyonun nüfuz yanıt olarak görülmektedir. tahrip edilmez monosit fagositozu sürecinde, sık sık eozinofiller ve nötrofiller ile olur, ancak inflamasyon siteyi tanımlayan bir şaft oluşturur. Karakteristik bir özellik, bu hücrelerin bir asit ortamında benzer davranışlarıdır.

Monosit çok miktarda lizozom içerir,Hücrenin fagositik hücrelerini sindirir, lezyon bölgesini temizler ve rejenerasyon için hazırlar. Kandaki monositler esas olarak, dalak, lenf düğümleri ve kemik iliğinde bol bulunduğu, böylece bunlardan birinin yaralanması monositleri azaltacaktır. habis tümörlerde belirgin monositoz, bulaşıcı hastalıklar (frengi,), sistemik hastalıklar (lupus eritematoz, kan hastalıkları), kollagenoz'ların, granülomatoz.

Bu mononükleer lökositlerin içeriği normaldir.periferal kan - en fazla 0,03-1,00 x 109 / L, ve bunların toplam miktarı, toplam lökositlerin% 8-10 aşmamalıdır. norm yukarıdaki monositler ise, enfeksiyonun kaynağını ve uygun tıbbi tedavi tanımlamak için ek testleri geçmek için bir fırsattır. Monositler, yabancı maddelerin olarak tanınmasında rol oynayan aktif bileşiklerin (IFN) üretmek sitotoksik etki gösterir (tümör hücreleri üzerinde de sıtma gibi hastalıklarda zararlı etkisi) sahiptir.

Kandaki monositler yükselse bile imkansızdır.Sadece, sadece nicel endekslerine dayanarak, inflamatuar sürecin prognostik resmini doğru olarak çiziniz. Bu amaçla, toplam kan lökosit formül tahmin: lenfositlerin sayısında bir artışa ve, ve eozinofillerin aynı oranda, ancak T-lenfositleri içeriği azaltılmış sayısı ile monositlerin bir çok, bir patolojik durumun olumlu bir sonuç için bir neden olarak kabul edilmesi mümkün bulunmaktadır. kan monositleri sola nötrofil lökosit kayması sayısına ve aynı zamanda eozinofiller ve T-lenfositlerinin sayısında bir azalma olarak artan durum tersine.

Kanda keskin bir azalma varsaMonositlerin sayısı, daha sonra monopotans (monositopeni) gibi bir durum hakkında konuşuyoruz. Bu resim genelleştirilmiş irinli enfeksiyonları, kan hastalıkları, hormonal ilaçlar, stres ve şok durumlarında, doğum ve cerrahi işlemler gibi yaralanmalar bedenlerinde ihlal süreç gemapoeza monositler dayanır kemik iliği lezyonlarının kan, gözlenmektedir. Periferik kandaki monosit sayısı saparsa, ikinci bir kan testi yapılmalıdır. Bundan sonra, altta yatan hastalığın ilgili karmaşık tedavisi reçete edilecektir. Monositler vücuttaki enfeksiyonun varlığına yanıt verdiğinden, ana odağın antibiyotik tedavisi artı semptomatik tedavi olacağından emin bir şekilde iddia edilebilir.

Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi 2019

Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi 2019

Related news

 • Silopi Haberleri: Sokak köpeklerini evinde besleyen hayvansevere mama desteği
 • Andrei Lomachinsky: kitaplar. Kanser için Tıp hikayesi
 • Bir denizci nasıl çizilir: bir ustalık sınıfı ve ilginç gerçekler
 • Mantar Salatası

 • Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi 90

  Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi


  Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi 2

  Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi 96

  Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi 40

  Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi 76

  Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi 1

  Kandaki monositler yükselir: analizde belirtildiği gibi 56