Kalay erime noktası 2019

Kalay erime noktası 2019 Kalay erime noktası

Kalay erime noktası

Kalay antik çağlardan beri insanlığa bilinen ilk metallerden biridir. Bu metalin bulunmasından bu yana, insan toplumunun gelişimi birbirine bağlı.

Kalay, gümüş, bakır, altın, cıva,kurşun ve demir, daha önce tarih öncesi çağlarda ünlü hale geldi. Arkeolojik kazılar ve diğer tarihi buluntular, insanların birkaç bin yıl önce kalay almayı öğrendiklerini göstermektedir. Zaten o günlerde mücevherat ve bulaşıkları yaptı, ama metal oldukça pahalıydı. Sözü Eski Ahit'in ilk kopyalarında dahi bulunur.

Zamanımızdaki teneke saf haliyle şu şekilde bilinmektedir:gümüş-beyaz metal. Çoğunlukla bir oksit bileşiği (kalay taşı) şeklinde oluşur. Metaller arasında kalayın ergime sıcaklığı en düşük olduğu düşünülür, bu nedenle malzeme kalay cevherinden kolaylıkla ergitilir. Kalay - plastik yumuşak metal, iyi işlenmiş (dövme, haddeleme, işleme, vb.), Oldukça büyük bir özgül ağırlık ve yoğunluk vardır. Düşük termal ve elektriksel iletkenliğe sahiptir, zayıf derecede atmosferik etkilere maruz kalır.

Düşük sıcaklıklarda, metal sadece değişmezaynı zamanda "kalay döküntüsü" fenomenine tabidir. Kalay ürünlerinin tahrip edilmesi budur. Böylece, 1812'de Rus buzların etkisi altındaki teneke düğmeler Fransız askerlerinden kayboldu. Kalay erime noktasının yeterince düşük olduğu göz önüne alındığında, eritme fırınları genellikle yapımında basittir.

Kalay oldukça nadir bulunan bir metaldir. Daha önce yerkabuğunun üst katmanlarındaki cevherden eritildi. Günümüz şartlarında, böyle fosiller yok denecek kadar azdır; dolayısıyla kalay elde etme teknolojisi oldukça karmaşık ve zaman alıcıdır.

Tüm kalay levhaları ve cevherleri geçerzenginleştirme işleminden sonra konsantre fırınlara gönderilir ve sadece o zaman eritme bölümüne gönderilir. Isıtıldığında metal erir. Kalay erime noktası 232 derece içindedir. Erime esnasında, akıcı maddeler, cüruflar ve çeşitli katkılar kullanarak doğru kalitede ve kaliteli malzeme elde edin.

Kalay uygulanma alanı oldukça geniştir,bu unsur çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Önemi ve yararlılığı açısından, stratejik bir metal haline geldi, çünkü çeşitli malzemelerle alaşımlar oluşturmayı mümkün kıldığı gibi, işlenmesi son derece kolaydır. Ve tabii ki kalayın düşük erime noktasında önemli bir rol oynuyor.

Kalay zehirli değildir, karşı dirençlidir.Malzeme tarafından korozyon. Geçen yüzyılda icat edilen teneke sac imalatı (kalay tabakalı sac metal kaplama), gıda ürünlerinin korunması için güvenli bir kap üretilmesini mümkün kılmıştır. Kalaylı demir kullanımı gıda endüstrisinde devrim yarattı.

Diğer metalleri ıslatabilme ve düşükKurşun ve kalayın ergime sıcaklığı, düşük erime dereceli alaşımlar (lehim) yapmak için yapıldı. Bu tür alaşımların kullanımı, farklı yapısal birimleri ve parçaları, mühürlenmiş bir mafsala bağlamanıza izin verir.

Kalay koruyucu bir tabaka olarak davranma kabiliyetinükleer endüstride kullanılmaktadır. Buna ek olarak, modern cam endüstrisinde cam parlatma için kullanılır. Bu amaçla, fırın, erimiş kalay ile bir kap içinde cam sıvı kütle döker. Kalınlığın yavaş soğuma sırasındaki katılaşma sıcaklığı erime noktasının altına geçmesinden sonra başlar. Elde edilen bir bant şeklindeki karışım önce kalsinöre, sonra kesme alanına gelir.

Her zaman büyük bir talep alaşımdırteneke ve bakır - bronz Demir gelmeden önceki antik dönemde, çeşitli ürünlerin silahlara kadar üretildiğinden kaynaklanıyordu. İnsanlar bronzun dayanım ve aşınma direncini öğrendiğinde ağır yüklerle zor şartlar altında çalışan yataklar yapmak için kullanıldı.

Günümüzde kalay saf halde veya alaşımlar kullanılırsa, insan etkinliği alanını bulmak zordur.

Kalay erime noktası 2019

Kalay erime noktası 2019

Related news

 • Tuzlu Pastane Kurabiyesi Yapılışı
 • Kirli su için santrifüj pompa nasıl seçilir Fotoğraf, uzman tavsiyesi, üretici yorumları
 • Kusma Yöntemleri Nelerdir
 • Çikolatalı Islak Kek Tarifi
 • Romatizma hastaları yağmurdan neden etkilenir

 • Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası


  Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası

  Kalay erime noktası