Kalça Osteoartriti 2019

Kalça Osteoartriti 2019 Kalça Osteoartriti

Kalça Osteoartriti

Kalça ekleminin osteoartrozueklem kıkırdağının primer dejenerasyonu ile karakterize olan dejeneratif-distrofik hastalık, eklemin ve marjinal osteofitlerin yüzeyinde daha sonraki değişikliklerin gelişmesiyle birlikte, deformasyonuna yol açar.

Hastalık birincil olarak sınıflandırılırve ikincil. Kalça eklemi Genuinny (birincil), osteoartrit, normal olarak, bu kıkırdağa işleyen, sağlıklı bir dejeneratif süreci gelişimi ile karakterizedir. Bu, örneğin, artan fonksiyonel yük nedeniyle olabilir. hastalığın ikincil doğası kıkırdak dejenerasyonu önceden değişir ile kendini göstermektedir. Kalça eklemi ikincil osteoartrit kıkırdak veya eklem uyum yüzeyinin fiziksel ve kimyasal özelliklerini etkileyebilir, travma, osteonekroz, eklem içi kırığı, endokrin ve metabolik bozuklukları, sinir ve damar doğaya oluşabilir.

Hastalığın gelişmesinin ana sebebikıkırdaklı yüzeye yöneltilen mekanik yükün tutarsızlığı ve bu yüke dayanacak şekilde kıkırdağın kendisinin olasılıkları. Bu, uzun vadede, yıkımına ve yozlaşmasına yol açar. Bu tür ihlaller, her şeyden önce, sık sık tekrarlanan kalıplaşmış hareketler de dahil olmak üzere ağır fiziksel emek ile ilişkilidir.

Kalça ekleminin osteoartriti dehipermobilite, vücudun ekseninin yer değiştirmesi nedeniyle ortaya çıkar (statiğin ihlali). Ek olarak hastalık, kemik iskemi veya kalıtımın bir sonucu olabilir.

Hastalığın başlangıcı ile birlikte görülüreklem kıkırdağının yüzey düzgün olmayanlığı. Pürüzlü, kuru, bulutlu, elastikiyetini ve esnekliğini yitirir. Hastalığın gelişimi, altta yatan kemiğin ortaya çıkmasıyla birlikte krakilaj ve kıkırdak ekspresyonu ile karakterizedir. Aynı zamanda, eklem boşluğuna geçen ve serbest bedenler oluşturan parçalar ayrılır.

Kalça ekleminde osteoartroz tedavisiSadece eklem dokularında ortaya çıkan lokal prosese yönelik yöntemleri değil, aynı zamanda tüm vücudu etkileyen aktiviteleri de içermelidir.

Pratikte belirtilmelidir kiHastalığın tersine seyreden vakalar gözlendi. Bununla birlikte, tedavi için önemli bir durum, ortaya çıkmasına neden olan etiyolojik faktörlerin teşhis ve düzeltilmesidir. Kalça osteoartrozu olan hastalar için tedavi, yürüme süresini sınırlandırmayı içerir. Hastalar da dinlenme ve dolaşımını değiştirmek için tavsiye edilir. Yardımcı terapi sanatoryum ve spa terapisidir.

Osteoartritin ortak bir nedenisindirim sistemi, tiroid bezi, diabetes mellitus ve diğerleri hastalıklarıdır. Bu vakalarda, bir sonucu olarak, kıkırdak doku arzının bozulduğu bir metabolik bozukluk vardır.

Aşırı kilolu eklemlerin aşırı yüklenmesine neden olur. Bu nedenle, dolgunluğun karakteristik olduğu hastalar, terapötik önlemler bir diyetin uygulanmasıyla başlar. Kıkırdak dokusu, gıdadaki eser elementlerin ve vitaminlerin eksikliğine oldukça duyarlıdır. Diyette mutlaka sebze ve meyveler, magnezyum ve kalsiyum içeren kaba taneler, demir ve bakır içeren haşlanmış et ve elbette florür ve fosfor içeren balık yemekleri bulunmalıdır.

Enflamatuar süreçler sıklıkla reçete edildiğindeDiklofenak ve daha modern analogları (Najz, Movalis ve diğerleri). Bununla birlikte, bu ilaçların uzun süreli kullanımı yan etkilerinden dolayı ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Diklofenak toksik etkisini en aza indirmek için yeni ilaç formu - transdermal yama.

Kalça Osteoartriti 2019

Kalça Osteoartriti 2019

Related news

 • Bellona düğün paketi (2)
 • Sumocuların kası tüm sporculardan fazla çıktı
 • Kanefron - yemeklerden önce veya sonra nasıl alınır
 • En şık masa süslemeleri
 • Çok Dikkat Edilmesi Gereken Gizli Şeker Nedir

 • Kalça Osteoartriti

  Kalça Osteoartriti


  Kalça Osteoartriti

  Kalça Osteoartriti

  Kalça Osteoartriti

  Kalça Osteoartriti

  Kalça Osteoartriti

  Kalça Osteoartriti

  Kalça Osteoartriti

  Kalça Osteoartriti

  Kalça Osteoartriti

  Kalça Osteoartriti