Kafkasya Dioscoreia: açıklama ve özellikleri 77 16.01.2019, 06:51

Kafkasya Dioscoreia: açıklama ve özellikleri

Kafkas dioscorea otsuuzun ömürlü liana. Yatay olarak yetişen ve hafif tahrip olmuş rizomlara sahiptir. Ana çekimde, ana ekseni oluşturan kalan sürgünler büyür (doğal şartlarda tüm yıl için sadece 1-2).dioscorea kafkasUyku tomurcukları ve sapların tabanırizomun üst kısmı. Gruplarının sayısı, dioskoranın yaşını belirlemeyi mümkün kılmaktadır. Yumurtanın şeklindeki formun saplı yapraklarının yeri aşağıdaki gibi değişir: altta kalan - ötülü ve üstü - bir sonraki. Çiçekler - hem erkek hem dişi - aksiller kulaklarda bulunan, sarı-yeşil renklidir. Meyve üç kanatlı çıplak bir kutuya benziyor ve Eylül ayında olgunlaşıyor. Bitki mayıstan temmuza kadar çiçek açar.

Dioscorea caucasus: aralığı

Bitki çok küçük bir alanı kaplar. Dioscorea bölgesi batı Transkafkasya ile sınırlıdır: Mzymta havzasından güneydoğudaki Kodori Nehri'ne kadar uzanır. Kuzeyde, menzilin sınırları Kafkasya sırtının mahmuzları boyunca ilerliyor. Orada, dioscorea deniz seviyesinin bir buçuk kilometre yükseklikte oluşur. Bitkinin alanı Karadeniz'e kadar uzandı. Ama şimdi sadece ayrı yerleri biliniyor. Böylece, Dioscorea'nın modern alanı çok uzamıştır. 20 km genişliğinde. uzunluğu 200 km.

Dioscorea caucasus: ekoloji

dioscorea kafkasyali yorumlarKeşfedildiği en yüksek noktatesis - deniz seviyesinden 1.6 km yukarıda. Dioscorea için güney yamaçların karakteristiğidir. Doğu ve batıdan, sadece iyi aydınlatılmış yerlerde yetişir. Dioscorea'nın kuzey yamacında, tespit edilirse, meyve vermez. Bitkinin hafif bir gölgelemeye rağmen, yaprak dökmeyen ormanlarda bulunamaz. Doğal koşullarda, dioscore, Mayıs ayında, Mayıs ayında veya Haziran ayı başlarında filizlenmeye başlar ve Eylül ayında meyveler verilir.

Kafkas Dioscorea: Alayı

Tedarik sadece meyveler olgunlaştığında ilkbaharda veya sonbaharda yapılır. Kazılan rizomlarda dioscorei, çürümüş parçaları ve zeminden yüksek olanları ayırır, toprağı sallar.Dioscorean Kafkasya kökDaha sonra küçük parçalar halinde kesilir vetavan araları. çok yavaş yenilenir vahşi Vahşi yam gibi Sen, her şeyi rizomlar kazıp olamaz. Tamamen Kurtarılan hasat sonrası onun büyümüş için, 15 veya hatta 20 yıl sürer.

Kafkasya Dioscoreania kökeni: kullanımı

Tıbbi uygulamada ilaç kullanılırdiosponin. Suda çözünebilen Kafkas dioscorea saponinlerinin% 30'undan az olmamalıdır. Diosponin kullanmak kandaki kolesterolü azaltmaya yardımcı olur, kan basıncını düşürür. Ayrıca aterosklerozun önlenmesi ve tedavisi için (özellikle hipertansiyon ile birleştiğinde), kardiyoskleroz için reçete edilir. Kolelitiazis ile, sarılık relapsları ile bitkinin taze köklerinin infüzyonu içeren kolelitin atar. İhmal edilen gastrit tedavisinin de etkili dioscorea Kafkas olduğunu kanıtlar vardır. Tedavide diosponin kullanan hastaların ifadeleri, herhangi bir yan etki yaratmadan kolesterol düzeyini hızla düşürme yeteneğine tanıklık eder. Önemli olan, dioscorea bazlı ilaçların kullanımında kontrendikasyon olmamasıdır.

Kafkasya Dioscoreia: açıklama ve özellikleriFotograf galeriler resim

Related news

 • Sivrisineklerden uçucu yağlar
 • Vali Duyurdu: Ankarada Yarın Okullar Tatil
 • Chicken Masala Tarifi

 • Kafkasya Dioscoreia: açıklama ve özellikleri 76

  Kafkasya Dioscoreia: açıklama ve özellikleri


  Kafkasya Dioscoreia: açıklama ve özellikleri 58

  Kafkasya Dioscoreia: açıklama ve özellikleri 96

  Kafkasya Dioscoreia: açıklama ve özellikleri 23

  Kafkasya Dioscoreia: açıklama ve özellikleri 34

  Kafkasya Dioscoreia: açıklama ve özellikleri 70

  Kafkasya Dioscoreia: açıklama ve özellikleri 1

  Kafkasya Dioscoreia: açıklama ve özellikleri 69