Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 2019

Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 2019
19.08.2019

Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 25

Kadınlarda kolpit nedir? Colpitis: belirtiler ve tedavi

Birçok kadın yokhearsay tarafından colpitis'in ne olduğunu biliyoruz. Kadınlarda, bu hastalık vajinal mukoza iltihabı ile karakterizedir ve en yaygın kadın patolojilerinden biridir. İstatistiğe göre, modern zamanlarda her 3-rd kadından, çoğu kez bile bilmeden, farklı türlerde colpitis muzdariptir. Dahası, bazı kaynaklara göre, yaşamlarında en az bir kez bu hastalığa yakalanmayan böyle bir kadın yoktur.Kadınlarda colpitis nedir?

Hastalığın patojenleri

Kadınlarda kolpitisin doğrudan etkenleri bakteri, mantar ve virüslerdir.

 • Enflamatuar sürecin nedeni bakteriler olduğunda, bakteriyel kolpitis oluşur. Protey, gardnerella, E. coli, stafilokok, streptokoklara neden olabilir.
 • Daha yaygın olarak pamukçuk olarak bilinen mantar colpitis, Candida cinsinin mantarlarını kışkırtır.
 • Viral enflamasyon, papilloma virüsü, sitomegalovirüs veya herpes gibi çeşitli virüslerden de kaynaklanabilir.

Colpitis nedenleri

Vajinal mukoza iltihabı neden olabilirçeşitli faktörler. Çoğu durumda, suçlular patojenlerdir. Sağlıklı bir kadının vücudundaki vajinanın doğal mikroflorası, yaşamsal işlevlerini başarılı bir şekilde baskılamaktadır. Ancak, işlerinde arızalar meydana geldiğinde, patojen flora ile baş edememektedir. Bu faktörler arasında:

 • Colpitis belirtileri ve tedavisi Dişi doğada farklıorganizma bulaşıcı hastalıklar. Vajinanın mikroflorasını büyük ölçüde zayıflatır ve böylece enflamasyonu provoke ederler. Bu durumda, nonspesifik bir colpitis vardır.
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar. Daha güçlü cinsiyet temsilcileri, colpitis geliştiremez, ancak erkeklerin kendileri kadınlarda bu hastalığa neden olabilir.
 • Vajinal mukozada hasarmekanik doğası. Çoğu durumda, sık cinsel ilişki veya doğum sırasında ortaya çıkarlar, nadir durumlarda, vibratörlerin kullanımı da kolpitisin gelişimini provoke edebilir.
 • Endokrin sistemi hastalıkları. Genellikle, bir endokrin bezinin bile çalışmasında ihlaller varsa, vajinanın mikroflorasıyla ilgili problemler de dahil olmak üzere birçok rahatsızlığın ortaya çıkmasına neden olan kadın vücudunda bir hormonal bozukluk ortaya çıkar.
 • Uzun süreli antibiyotik kullanımı. Bildiğiniz gibi, antimikrobiyal ilaçlar almak tüm vücudu etkiler, bağışıklığı zayıflatır ve onu çeşitli hastalıklara karşı savunmasız kılar.
 • Alerjik reaksiyonlar. Kolpitisin ortaya çıkışı, özel merhemler, vajina ya da prezervatifler için fitillerin kullanımı ile ilişkili olabilir.
 • Kişisel hijyen kurallarına uyulmaması. Bu nedenle vajinanın mikroflorası bastırılır, doğal sonucu enflamatuar süreçtir.

semptomataloji

Bunu tam olarak anlamak içinKadınlarda böyle bir colpitis, bu hastalığın tezahürünün özelliklerini ve karakteristik semptomlarını dikkate almak gerekir. Yani, bu tür belirtileri gözlemlerseniz, bu hastalığın varlığından şüphelenmek mümkündür:

 • Cinsel ilişkiden ve cinsel aktiviteden sonra, adet sırasında yoğunlaşan cinsel organların yakılması ve kaşınması.
 • Hoş olmayan bir kokuya sahip bol vajinal akıntı (süt, lor, pürülan, köpüklü, kan) özelliklerinde çeşitli.
 • Dış genital organların ödem ve kızarıklığı.
 • Seks sırasında ağrı, alt karın bölgesinde lokalize ağrıyan ağrı.
 • Vücut ısısının artması.
 • Sık idrara çıkma.

Kadınlarda kolpitis belirtileri Kadınlarda bu colpitis belirtileri olabiliriltihap formuna ve ortaya çıkma nedenine bağlı olan farklı bir şiddet derecesi. Bu nedenle, hastalığın akut formunda, inflamasyon semptomları belirgindir ve hastada ciddi rahatsızlığa neden olurken, kronik formda oldukça zayıf görünmektedir.

Colpit türleri

 • Atrofik colpitis. Hastalık teşhis edildiğindeVajinadaki enflamatuar sürecin gelişiminin nedeni, östrojen seviyesindeki kadın bedenindeki azalmadır. Çoğu durumda, bu rahatsızlık, menopozdan sonraki adil cinsiyette, vücuttaki östrojen seviyesinde bir azalmaya bağlı olarak, vajina enfeksiyondan hemen hemen savunmasız hale geldiğinde ortaya çıkar.
 • Candida colpitis. Mukoza iltihabıdırvajina, maya benzeri mantarların yenilgisinden kaynaklanır. Çoğu zaman, kandidal kolpitis, vulvar mukozasının lezyonları ile birlikte teşhis edilir. Bu hastalık çoğunlukla üreme çağındaki kadınlarda görülür. Özellikle, hamile kadınlar risk altındadır.
 • Trichomonas colpitis. Yaygın bir hastalıktır.cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar. Çoğu zaman kadınlarda trikomadural kolpitis üretra ve serviksin iltihaplanması ile kombine edilir. Çoğunlukla hastalık zaman zaman alevlenmeler ile kronik bir seyir izlemektedir.

Tanıdan önce kolpitisin belirtilerini nasıl hafifletir?

Gerekli diyagnostik testlerin başlaması sağlanana kadar, laboratuvar testlerinin sonuçlarını bozabileceğinden tedaviye başlamak son derece tavsiye edilmez.

colpitis ile mumlar

Uzman olan tek ilaçhastalığın bu tür belirtilerinin rahatlatılması için bir karakteristik koku ya da vajinal akıntı gibi, genital organların güçlü kaşıntı olduğu için tavsiye edilir, ilaç "Fluomizin" dir. Bu, geniş spektrumlu bir antiseptik olan - rahatsızlığı gidermek için kısa sürede yardımcı olacaktır ve aynı zamanda çok önemlidir, bu da testlerin sonuçlarını etkilemeyecektir.

tanılama

Kadınlarda hangi colpitisin olduğunu bilmek ve şüphelenmekBu hastalığın ilk belirtileri, hemen bir uzmanı ziyaret etmelisiniz. Bu hastalığın bir organizmadaki varlığı ya da yokluğu hakkında güvenilir bir şekilde bilgi edinmek için, sadece teşhis muayenesinden sonra mümkündür.

Jinekolog inceleyerek ek olarak, bir kadının ihtiyacıvajinadan, servikal kanaldan ve idrar yolundan yayılmayı içeren bakteriyel tanıyı geçirir. Bu hastalığı teşhis etmenin bir başka yöntemi ise, vajinal mukozanın lezyonların varlığı açısından incelendiği kolposkopidir.

kadınlarda colpitis

Kadınlarda Colpitis: Tedavi

Colpitis tedavisi kapsamlı olmalı veHer bir hastaya bireysel yaklaşım temelinde. "Coleitis" işaretleri ve hastalığın tedavisi tanısı kadın vücudunun fizyolojik özelliklerine bağlıdır ve bu nedenle fonların seçimi yalnızca en önemlisi gerekli tüm testleri ve hastanın bir muayene ve, cinsel partneri geçtikten sonra gerçekleştirilmesi durumunda.

Colpitis'i ortadan kaldırmak için kural olarak tayin edilir.etiyotropik ilaçlar ve anti-enflamatuar ilaçlar. Antibakteriyel ilaçlar colpitis'ten önce güçsüzdür, çünkü antibiyotiklerin etkisinin çoğu patojeni oldukça kalıcı bir şekilde tolere edilir. Nadir durumlarda, antibiyotik tedavisi hala reçete edilebilir, ancak antibiyotikler lokal olarak (solüsyonlar ve emülsiyonlar şeklinde) ve kısa bir süre için kullanılacaktır.

Uzman, eş zamanlı colpitis'i tanımlamalıhastalık ve ayrıca tedavilerinin bir yolunu belirler. Bu rahatsızlıktan kurtulmanın önemli bir noktası, tüm tedavi dönemi boyunca bir erkekle cinsel yakınlıktan kaçınmaktır.

vajinal mukoza iltihabı

Mumlarla Colpitis tedavisi

Kurtulmak için etkili bir araçcolpit, mumlar. Sıklıkla, hastalığın tedavisi anti-enflamatuar etkisi olan bir antifungal ve antimikrobiyal ilaç olan "Terzhinan" fitilleri kullanır. Mumlar "Vokadin", "Klion-D100", "Pimafucin" de çok iyi olduğunu kanıtladı.

Mikoplazmoz ile birlikte colpitis ileKlamidya veya zorunlu olarak "Flukonazol" veya "metronidazol" olarak bu hapları ile kombine edilmesi gereken ureaplazmozom gösterilen mumlar "Genferon". Sadece doktorun reçetesi için colpitis için mum uygulamak gereklidir.

Colpitis'in tedavi yöntemi olarak sanitasyon

Colpitis tedavisi için, uzmanlar tavsiyevajina ve vulva'nın aklanmasını sağlamak. Bu amaçla, bir kadının erozyon yapması gerekiyor. Otlar (marigold, adaçayı, papatya) veya zayıf bir manganez çözeltisi ile et suyu ile etkili bir şekilde yıkanır.

Hastalığın akut formlarında ve pürülan akıntıVajinadan papatya ile ilgili şarabın kaynaşmasını ve ayrıca bir manganez ve rivanol çözeltisinden hazırlanan özel bir bileşiği gösterir. Çoğunun art arda üç gün boyunca yasaklanması gerçeğine dikkat etmek önemlidir, çünkü aksi takdirde vajinanın normal mikroflorasını bozabilirsin.Colpitis ile mumlar

Halen yaptırmak için kullanmakpastörize şeftali yağı ve kuşburnu yağı, ayrıca streptomisin emülsiyonu. Vajinanın duvarlarını tedavi etmek için tüm sıvıları ve sonuçtaki bileşimi bir hafta karıştırmak gerekir. Papatya ve klorofililpt infüzyonu ile mükemmel vajinal banyolar kendilerini kanıtlamıştır.

Kadınlarda colpitis'in ne olduğunu düşünerek geldikBunun son derece tatsız bir hastalık olduğu sonucuna varmak için tedavi ertelenmemelidir. Zamanında tanı ve uygun müdahale önlemleri, kolpiti hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırmaya ve gelişiminin kronik bir formda olmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 2019

Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 2019

Related news

 • William Gilbert biyografi
 • Kore Maskesi Nedir Kore Maskeleri Çeşitleri Nelerdir Kore Yüz Bakım Maskeleri
 • Zayıflamayı Engelleyen Diyet Yanlışları
 • Telefonla kendiniz İnternete nasıl bağlanabilirsiniz
 • Halılar için Vanish i nasıl kullanmalı, bu konuyla ilgili incelemeler ve yararlı ipuçları

 • Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 6

  Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi


  Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 99

  Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 21

  Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 83

  Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 25

  Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 39

  Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 94

  Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 98

  Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 10

  Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 3

  Kadınlarda kolpit nedir Colpitis: belirtiler ve tedavi 59