Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 23 18.02.2019, 12:10

Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar

Kabak - aile yararlı bir sebzeKabakgiller. Kabakların belirgin bir lezzet ve parlak renkleri olmamasına rağmen, güzellik ve sağlığı korumak isteyenlerin diyetinde layık bir yer edinirler.

Kabak kompozisyonukabak yararlı özellikleri

Genç kabaklar kompozisyon açısından benzerdir.salatalık. Su bütün sebzenin% 90'ını oluşturur. B-grubu vitaminleri, A ve C kabaklarında bulunur. Enerji değerleri 20 kilogramı aşmamakla birlikte, kabak, diyetle beslenmeye bağlı olanlar tarafından kullanılmaları önerilir. Fosfor, magnezyum, potasyum, demir, sodyum, kalsiyum - bu unsurlar kabak doludur. Sebzenin kullanışlı özellikleri yalnızca düşük kalorili ile sınırlı değildir. Geleneksel tıp, kozmetoloji - kabak ek alanları.

Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar

Basit ve ucuz sebze değerli özelliklere sahiptir. Ateroskleroz, ödem, kabızlık, obezite kabak yemeleri tavsiye edilen hastalıkların tam listesi değildir. Faydalı özellikler yüksek kolesterol düzeyi ve diabetes mellitus ile kaydedilir. Sebzeler kan damarları, kalp, karaciğer hastalıklarından muzdarip insanlar için hazırlanmıştır. Şişkinlikle, sebze iliği diüretik olarak kullanılır.

Kontrendikasyonlarkabak yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Sağlıklı insanlar için kullanım kısıtlamalarısebze yok. Fakat alevlenme sırasında ülser, duodenal hastalık veya gastrit varsa kabak kontrendikedir. Dikkatle, sebzeyi, vücudun içindeki potasyumun kopmasıyla birlikte kullanmaya değer.

Kabak: Kozmetolojide yararlı özellikler

Kuru cilt için basit bir tarifi var. Genç kabak ince halkalara kesilmeli ve yüzün derisine ve dekolte edilmelidir. Yirmi dakika sebze maskesi için yeterlidir, o zaman cildi serin suyla durulamanız gerekir. Kabak, kırışıklıklar için mükemmel bir çare olarak kabul edilir. Sebzeyi ızgarada rendeleyin, bir kaşık ekşi krem ​​ve bal ilave edin. 10 dakika boyunca yüzünüze uygulayın. Su ile durulayın.

Kabak: hastalıklarda yararlı özellikler

Kabak tohumları helmintik özelliklere sahiptir. Çözeltiyi hazırlamak için 200 gram su ile 50 gram tohumu dökün, kaynatın. İnfüzyon, günde 3 kez filtrelendikten ve içtikten sonra birkaç saat dayanır.

Squash: yemek tariflerigenç kabak

Geleneksel olarak, kabak kullanılırmutfak. Sebzeler birçok şekilde işlenebilir. Özellikle popüler olanları: marine etme, kızartma, güveçleme, buharlama. Sebze iliğinden lezzetli bir güveç, çorba, krep, pirzola, havyar alırsınız. Etle doldururken, bir sebzenin kullanıldığı lezzetli ve besleyici bir yemek alırsınız. Bunu yapmak için genç kabaklara ihtiyacınız var. Onları kesin, etini çekirdekten çıkarın. Kıyılmış et hazırlayın. Uygun domuz eti ve sığır eti. Buna ek olarak, havuç ve soğandan bir kızartma hazırlayabilirsiniz. Kıyma ile karıştırın. Tuz ve biberi tatınıza koyun. Sebzeyi bir forcemeat ile doldurun. Peynirle birlikte fırında pişirin. Squash krepler geleneksel tariflerden biridir. Sebzeyi rendeleyin, üç kaşık un, tuz, yumurta ekleyin. İyice karıştırın. Her iki tarafta bitkisel yağda kızartın. Sarımsaklı ekşi krema veya mayonez sos ile servis edilir.Related news

 • San Sebastian Keki
 • Pazarlık: temel özellikler
 • Bekir pakdemirli Haberleri, Güncel Bekir pakdemirli haberleri ve Bekir pakdemirli gelişmeleri
 • Doktorların gelişinden önce anafilaktik şokta acil bakım için algoritma
 • 9. Uluslararası Ahmet Yeşil Resim Yarışması 2016
 • SciQ

 • Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 35

  Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar


  Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 56

  Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 22

  Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 22

  Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 1

  Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 79

  Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 33

  Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 53

  Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 39

  Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 12

  Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 79

  Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 60

  Kabak: faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 26