Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 2019

Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 2019
27.06.2019

Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 95

Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler

soru: "Kırmızı karınlı bir kaplumbağayı evde nasıl besleyebiliriz?" - er ya da geç bu küçük yeşil hayvanların herhangi bir sahibinin önünde gelir. Hayvanın homebrewunun sadece yeterli yiyecek değil, aynı zamanda kaliteyi de alması çok önemlidir. Doğrudan diyet meselesine gitmeden önce, bu sürüngen türünün fizyolojik özelliklerini ele alacağız. Kırmızı karınlı kaplumbağaları beslemek için kullanılan menü büyük ölçüde yaşlarına göre değişir. Diyet kaplumbağaları canlı gıda ağırlıklı, ancak, büyümek, sürüngen bitki kökenli gıda tercihini vermeye başlar.

Küçük kırmızı karınlı bir kaplumbağası nasıl beslenir?

kırmızı karınlı kaplumbağayı evde beslemekYukarıda belirtildiği gibi, küçük kaplumbağalardoğa yırtıcıları tarafından, küçük evcil hayvanlar granül gıda emici büyük zevk almak bile, canlı yem yararlı bir ek olacaktır. Canlı bir yemek olarak kan kurdu, tırtıl, solucan, tatlı su veya kara salyangozu kullanabilirsiniz. Ayrıca, diyetin düzgün bir şekilde dengelenmesi gerektiğini unutmayın, yani, bir dizi temel elementi içermelidir: lif, proteinler, hayvansal kökenlidir. Kalsiyum ve fosfor dengesini unutmayınız. Genellikle genç akvaristler "kırmızı karınlı kaplumbağayı beslemek için" sorusuna yüzeysel bir cevap vermekten hoşlanırlar. Ancak evde, kaplumbağaların gıda alımını düzgün bir şekilde organize etmek her zaman mümkün değildir. Akvaryumdaki sürüngenleri beslerken dikkatli olun, çünkü bu yaklaşım sık su değişimi gerektirir. Ayrı bir yer organize etmek veya kaplumbağaları yalnızca teraryumun adacasında yemek için eğitmek daha iyidir.

Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde beslemek için ne gerekir?

küçük bir kırmızı kulaklı kaplumbağa nasıl beslenirErgenlik kaplumbağası başarısı ileproteine ​​ek olarak, sürüngenin de büyümesi için gerekli olan kalsiyumu yeterli miktarda alması çok önemlidir. Bu amaçlar için, küçük balıkların (percids grubundan daha iyi) veya salyangozların beslenmesi ideal olarak uygundur, balıkların ve salyangozların akvaryumunda uzmanlaşmak da mümkündür. Vitaminleri cazibesine sokmamak için kırmızı karınlı bir kaplumbağayı nasıl besleyebilirsin? Sürüngenlere biraz dana ya da tavuk karaciğeri vermek için haftada en az bir kez yeterlidir.

Ergenliğe geldiğinde, evde kırmızı karınlı kaplumbağayı beslemek için ne gerekir?

kırmızı karınlı bir kaplumbağayı besleyebilirsinYetişkin kırmızı karınlı kaplumbağalar, her ne kadar omnivordur, amabitki besinlerini yemeye daha eğilimlidir. Ancak, insanlar için uygun yiyeceklerin kırmızı karınlı kaplumbağa için zararlı olabileceğini unutmamak gerekmemektedir. Patates, ekmek, tahıl gevrekleri, süt, süzme peynir ve kızartılmış et gibi ürünler vermek kesinlikle yasaktır. Yağsız balık, haşarat, karides, kalamar ve çiğ etin ılımlılıkla kullanılmasına izin verilir. Kaplumbağalar biraz lahana, kuşkonmaz, ravent, kekik, ıspanak, fesleğen, turp, şalgam, kereviz, yabani Lahana verilebilir. Buna ek olarak, özel yiyecekler ve vitamin takviyeleri satın alabilir veya terraryumun içine özel bitki besinlerini doğrudan kaplumbağalardan alabilirsiniz.

Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 2019

Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 2019

Related news

 • Ramazanda Uzun Süren Açlık Ve Susuzluk Hali
 • Diz Burkulması Nedir Neden Olur Nasıl Geçer
 • Jaluzi Perde Temizleme Yolları Ve İpuçları
 • Kürtler, katılımları olmadan gerçekleştirilen Suriye konferanslarından çıkan kararları tanımayacak
 • Rusya: Doğu Gutadan 5000den fazla sivil ayrıldı

 • Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 28

  Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler


  Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 3

  Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 69

  Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 39

  Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 56

  Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 13

  Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 21

  Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 88

  Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 56

  Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 83

  Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 66

  Kırmızı karınlı kaplumbağayı evde ve nasıl besleyecekler 67