Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 2019

Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 2019
17.08.2019

Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 49

Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları

Kentsel tipteki küçük tatil kasabasıPartenit, efsanevi Ayu-Dag dağının yamacının biraz doğusunda yer almaktadır. Bazen Bear Dağı denir. Köyün sıradışı adı "kızlık" olarak tercüme Yunan kelime "parthenos" dan geliyor. Bu yerlerde muhteşem bir modern park olan Aivazovsky. Kuchuk-Lambada körfezinin amfi tiyatrosunun eteklerinde, sanatoryum kompleksi "Aivazovsky" topraklarında yer alır. Park, sürekli olarak, dünya peyzaj sanatının çeşitli stilleri ve yönlerini birleştirerek evrim geçiriyor.

Partenit köyü

Bu köy dağın yakınlarında küçük bir alan kaplarAyu-Dag. Alushta'nın kentsel bölgesinin bir parçasıdır. Simferopol'e 59 km uzaklıkta yer almaktadır. Nüfus yaklaşık 9 bin kişidir. Bu topraklarda çok sayıda efsane ile kaplı bir dağ ve muhteşem bir park var. Burada A. Griboedov, A. Puşkin, I. Aivazovski vardı.aivazovsky parkı

Asırlık geçmişe rağmen, bir tatil kasabası oldukça genç - 30 yıldan fazla değil.

Parkın tarihi

Park Aivazovsky (Kırım) ile geçmişi vardırGeçen yüzyılın 60'lı yaşları. Daha önce, güneşin battığı alanda üzüm bağları kırılmıştı. O zaman bile, bu yer cennet olarak adlandırıldı. Ancak 2003 yılında meydana gelen parkın dönüşümünden sonra popülaritesi önemli ölçüde artmıştır. Ve bugün Kırım'ın bu muhteşem köşesi gelişmeye devam ediyor.alushta aivazovsky park

Parkın açıklaması

Bugün birçok turist Partenit köyünü ziyaret ediyor. Park Aivazovsky, gezi programlarına mutlaka dahil edilmiştir. Bu muhteşem kompleksin tek bir kompozisyon alanı yoktur, birkaç ayrı bölgeye ayrılmıştır.

Dağların eteklerinde geniş alanlar,bitkiler ile dikti, bir dağ terası (taş döşeli) ile bir süs bahçe. Yamaçlardan sahile inmek için, patikalar boyunca yürüyebilirsiniz - özel yürüyüş yolları. Karadeniz kıyısında bir tekne istasyonu, iskele ve kıyı rekreasyon alanı bulunmaktadır.

Suların doğal akışı ustaca birbasamaklı dağ dere. Yapay eşikler var. Heyelan eğilimli yerler, bu süreci engelleyen özel bitki türleri ile ekilir.

bitki örtüsü

Ekili 25 hektarlık bir alanda300'den fazla bitki türü - 40 bin çalılık ve 15 bin ağaç. Park Aivazovsky karakteristik bir özelliğe sahiptir - tüm ağaçlar geniş bahçeli ekilir.

Tropikal ve subtropikal bitkiler arasında(150'den fazla tür) Kırım Atlas sedirleri, hançer cunningamia, büyük çiçekli manolya, mantar meşe için çok nadir görebilirsiniz. Parkta çok fazla palmiye ağacı var, kaktüs seralarını ziyaret edebilirsiniz.parthenit parkı aivazovsky

Teraslı bahçeler

Uzmanlar, parkın öne çıkan noktalarının, tek bir alanda farklı bahçe ve park tasarım yönlerinin birleşimidir.

İngiliz bahçesidüzensiz bir arazi, sarma yolları, orman ve çok yıllık bir alandır.

peyzajfarklı doğal doğa, büyük çimler. İşte tanrıça Flora'nın çardak ve heykeli.aivazovsky parkı

Japon bahçesidoğu felsefesini temsil eder: taş slaytlar, köprülerle göletler, küçük cüce ağaçlar.

İtalyan bahçesi- Pek çok taş, yapay olarak yaratılmış rezervuarlar, çeşmelerle süslenmiş, yaprak dökmeyen bitkiler.

Meksikaparlak renkler, meyve ağaçları, kaktüsler, dikenli armutlar, büyük ve etli yaprakları olan agavları vardır. Bu site en güneşli ve güneşli bir yerdedir.

Antika bahçeilgili dönemin, amforaların heykellerini süslüyor. Burada Partenit'e (Aivazovsky parkı) gelenlerin hepsi, İtalya'dan getirilen beyaz rotunda ile kesinlikle ilgilenecekler. Kubbeli bir çatı ve sütunlarla yuvarlak bir çardaktır. Sesi pek çok kez güçlendiren akustik ile ünlüdür.Aivazovsky Kırım Parkı

Teraslı bahçeler erken ilkbahardan geç sonbaharlara kadar çiçek açar. Temmuz başında ve ağustosta parkta kokulu ortancalar, lavanta, adaçayı, mercanköşk, ardıç, fotoya ve diğer bahçe ve park kültürleri kokulu.

Zeytin bahçesi

Park Aivazovsky, ana koruluğu zeytin ile ünlüdür. Yaşı iki yüz yıldan fazladır. Uzak XIX yüzyılda Partenit'e sahip olan MN Raevsky'ye aitti.

Bağlı olan serginin temeliKırım'ın Rumlar tarafından sömürgeleştirilmesiyle, pek çok insanın zeytin ağacını Akdeniz ile ilişkilendirmesi bir sır değildir. Eski çağlarda bu yerde eski Yunanlıların homestead bir versiyonu var. Parkın bu köşesinin kompozisyon ekseni, koruyu geçen deredir.aivazovsky parkı oraya nasıl gidilir?

Gözlerin kireç tonlarında güneşli, temiz kutuplarla açılacak. Bu arka plan ateşli kırmızı güllerle seyreltilir. Merkezde çam ve servi ağaçları ile çevrili zeytin ağaçları vardır.

Merkezi merdiven

Bugün birçok turist Kırım'a çekiliyor. Aşıklar için plaj tatillerini Aluşta'nın kalbine gezilerle birleştirebilirsiniz. Park Aivazovsky, sahilde kaldıktan sonra harika zaman geçirmenizi sağlar.

Ana girişten geçerek, parka giden ziyaretçileri görmekRaevsky'nin uzun merdiveni. Farklı seviyelerde dinlenme için banklarla büyük ve küçük gözlem platformları vardır. Aşağı gitmek için acele etmeyin: göze açık manzaraları ve Yunan tanrılarının bronz heykellerini takdir edin. Aşağı in, sola bak. Kont Raevski'nin bir heykeli var. park aivazovsky çalışma modu

Son zamanlarda, merdivenin yeniden inşası gerçekleştirildi veŞimdi çalışma yerinde anket çalışması yapılmaktadır. Burada kurulan çeşme henüz işe yaramadıysa da, çitler yok, fakat tüm bu eksiklikler Kırım'ın muhteşem manzaralarını telafi ediyor.

Küçük mimari formlar

Park Aivazovsky özel bir düzen. Burada bahçe ve park heykellerine özel önem verilmektedir. Yarımadanın doğası, heykel topluluklarının heykellerinin "lekeleri" ile tamamlanmaktadır. Ayrıca fonksiyonel heykeller de vardır - çiçekler için vazolar. Orijinal tezgahlar sıra dışı tasarıma vurgu yapıyor.

Özgünlük ve sayısız güzellikArbours ve heykeller, insan yapımı göller ve akarsular, Aivazovsky parkı ünlü ünlü Nikitsky botanik bahçesinin daha aşağı değildir. Heykeller pürüzsüz ve zengin renkler ile göze çarpıyor.

Burada, parka ibadet ettiği Ukrayna eski cumhurbaşkanı Kuchma'nın altın atlarıyla tanışıyorsunuz.

alushta aivazovsky park

Nikita Kruşçev, park ağaçlarının gölgesinde yer almaktadır. İyice şifalı Kırım havasını sever. Acaba onun "kraliyet" armağanını ne için çevireceğini düşündü mü?aivazovsky parkı

Sonra açık alanda bir heykel göreceksinizYunan deniz efendisi. Poseidon oldukça zorlu bir görünüme sahip. Kompozisyon, Amphitrite denizlerinin güzel tanrıçası ile dekore edilmiştir. Yunan efsanelerinin kahramanlarının parkta çok rahat hissettikleri söylenebilir.

Sağlık kompleksi

Partenite köyünde uzun yıllar çalışıyorsağlık kompleksi "Aivazovsky", bir kısmı park "Aivazovsky" dir. Üç binadan oluşmaktadır. Bugün iki tane var, bir bina yeniden inşa için kapalı.

Parkın elverişli mikro iklimini, solunum ve kardiyovasküler sistem dahil birçok hastalık ile başa çıkmaya yardımcı olur. aivazovsky parkı

Parkın ziyaret maliyeti

Aivazovsky parkını ziyaret etmeye karar verirseniz, fiyatlarsenin için ciddi bir engel olmayacak. Bir yetişkin ziyaretçi için bir bilet, bir çocuk için 200 ruble, 100 ruble. Giriş ücretine park ve plaj alanına bir ziyaret dahildir. Parkta üç saat sonra ücretsiz turlar vardır. Her gün Aivazovsky parkını ziyaret edebilirsiniz. Çalışma modu 9.00 ila 18.00 saatleri arasındadır. Gel - pişman olmayacaksın!

Aivazovsky Parkı: oraya nasıl gidilir?

Toplu taşıma ile seyahat edenler, Kırım'ın başkentine gelmeniz gerekiyor. Simferopol'den Partenit'e 52 numaralı troleybüs ile taşınacaksınız. Ayrıca 122 numaralı servis otobüsüne de binebilirsiniz.
Yalta'dan 110 numaralı otobüsle şehir otobüs terminalinden köye ulaşabilirsiniz.

Motoristler oraya şöyle gidebilir: Karayolu "Alushta - Yalta" dan "Partenit" işareti almak. Kendinizi üç yolun çatalı, iki tanesi sağa, bir de sola doğru bulacaksınız. Herhangi bir yere dönmenize gerek yok. Kompleks "Aivazovsky" nin kapısına girmek gerekiyor. Park kendi topraklarında yer almaktadır.

park aivazovsky çalışma modu

Turistlerin incelemeleri

Aivazovsky (Kırım) parkını daha önce ziyaret etmiş olan herkes,geziden etkilendiler - güzel doğa, heykeller, taze deniz havası ve ormanın harika kokusu bir arada bir aile tatili için en iyi yer burası.

Birçok gezgin gelmek içinBu peri masalı park bağımsız olarak ve yerinde satın alma gezi grubuna bir bilet tur ajansı bir bilet satın daha az mal olacak. Eh, sadece kontrol etmelisin.

Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 2019

Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 2019

Related news

 • Aşırı yeme isteği nasıl engellenir
 • Diyeti bıraktıran bahaneler
 • Toyota Funcargo - Rus iş yöneticilerinin güvenilir ortağı
 • Hasır Şapka Süsleme Fikirleri
 • İskenderun Haberleri: Kocasını öldürdü, cesedini 4 parçaya bölüp, bahçeye gömdü

 • Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 31

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları


  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 35

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 38

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 13

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 11

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 7

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 68

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 51

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 41

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 92

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 83

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 10

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 96

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 23

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 68

  Kırım manzaraları. Aivazovsky Parkı: fotoğraf ve turistlerin yorumları 37