Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 2019

Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 2019

Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 37 12.02.2019, 07:23

Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz? Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin?

Soğuk sezonunda balıkçılık hayranları,bir kış derinlik sesi seçmenin nasıl yapıldığını öğrenmek kesinlikle ilginç olacaktır. Bu eşsiz cihaz, hevesli sporcuların, önemli avlarla evlerine dönmelerini ve istenen avın yokluğunda hayal kırıklıklarını unutmalarına yardımcı olacak. Böyle bir cihaza hangi şartların getirildiğini, hangi markaların daha fazla tercih edildiğini ve satın alırken mutlaka nelere dikkat edilmesi gerektiğini konuşalım.

Cihazla ilgili genel bilgi

Soruyu cevaplamadan önce, nasıl seçileceğikış derinlik sesi üreticisine göre, benzer bir cihazın genel olarak ne olduğunu belirlemek gerekir. Türün, marka, mevsimsellik ve üreticiye bakılmaksızın, bu tür aletlerin balıkçılardan önemli bir mesafede su sütunundaki nesneleri ve canlıları belirlemesinden ibaret bir genel amacı vardır.

Ortak bir deyimle, yankı sesi bir yer belirleyici olarak adlandırılabilir,ultrasonik darbeler yayar - sinyaller. Onlar suyun içinden nüfuz ve yüzey yapısını ve gölet dibini, hem de onun içinde sakinlerini yaşayan küme düzeltmek, bir resim kullanılamaz göz balıkçıyı göstermektedir. Temel görevlerin yanı sıra eko ses düzenleri, örneğin suyun sıcaklığını ve balıkların hareket yönünü belirlemek gibi ek işlevler de gerçekleştirebilir.kış derinlik sesi

Soğuk mevsim için cihazın temel özellikleri

Peki, gereken özellikler nelerdir?kış derinlik sesi almalı mı? Tabii ki, herhangi bir cihaz benzersizdir ve kendi teknik parametrelerini içerir, ancak cihazın buz gibi hava koşullarında olması gereken ortak fiziksel ve pratik özellikleri bir dizi ayırt edici nitelikte olabilir. Bunlar arasında şunlar bulunur:

 • Görevleri yerine getirme ve eksi sıcaklıkta (hatta önemli) çalışma yapma becerisi.
 • hatta en kötü hava koşullarında uzun sorunsuz çalışmayı sağlamak için olanak sağlayan güçlü bir pilin bulunması (eğer gerekli ise, cihaz, özel bir kapak ile donatılmıştır).
 • Buzdaki delik için özel bir sensörün bulunması (ayırt edici bir özelliktir).kış balıkçılık için yankı sirenleri yorumlar

İlk önce ne aramalıyım?

Bir kış derinlikli iskandil seçerken, mutlaka dikkate alınız.Yakın gelecekte balık tutmayı planladığınız rezervuarların derinliği. Suyun kalınlığı büyük ölçüde cihazın gücünü belirler: sığ su için en basit ve en uygun fiyatlı modellerin satın alınması yeterli olacaktır, çünkü oldukça pahalı olan özel araçlara tercih vermek için önemli bir derinliktir.

En önemli fark aynı zamandasözde iyi sensör. Yardımı sayesinde balıkları hızlı bir şekilde bulabilir ve hareketini buz havuzunun derinliklerinde izleyebilirsiniz.kış yankı siren yorumlar

En iyi cihazı seçmek için kurallar

Böylece, kış avcılığı için derinlikli iskandil seçiyoruz. Uygun modeli belirleme süreci mümkün olduğu kadar dikkatli bir şekilde ele alınmalı, çeşitli, hatta en küçük nüanslara dikkat edilmelidir. Bu tür cihazlara aşina değilseniz, ek literatürü okuduğunuzdan veya bir uzmana danıştığınızdan emin olun. Aşağıdaki özellikleri dikkate almak özellikle önemlidir:

 • Boyut ve ağırlık Mümkünse, kompakt modellere tercih edilmesi önerilir, bu da zorlu doğal koşullardaki taşımalarını kolaylaştıracak ve balıkçılığı daha da keyifli hale getirecektir.
 • Negatif sıcaklıklara dayanıklılık. Böyle bir gereklilik, kablolar, piller, sensörler, bir ekran dahil olmak üzere cihazın tüm bileşenleri için geçerlidir. Bir yaz modeli satın aldıysanız, o zaman daha büyük olasılıkla, donta düzgün çalışmayacak veya hiç çalışmayacaktır.
 • Ekran piksel sayısı. Hem kış hem yaz cihazları için evrensel bir gerekliliktir, bu özellik her durumda dikkate alınmalıdır. Bu, ekranın görüntülediği resmin kalitesini ve netliğini belirler.
 • Ekrandaki resimde gri renk var. Böyle bir gölge, yoğunluğun derecesine bağlı olarak, tabanın yapısını belirler ve balıkçıya rezervuar hakkında en eksiksiz bilgiyi sağlar.
 • Ek fonksiyonların varlığı. Dilekler gerekli değildir, ancak çok arzu edilir. Bu nedenle, cihazın bazı modelleri bir navigatör, bir sıcaklık sensörü ve diğer birçok kullanışlı ve hoş fonksiyonla donatılabilir.kış derinlikli iskandil uygulayıcısı

Popüler kış modelleri

Kış balıkçılığı için üreticilerin en popüler eko-fırlatıcılar hakkında konuşalım. Kullanıcı yorumları aşağıdaki cihaz türleri hakkında olumlu bilgiler içerir:

 • "Garmin Echo." Geniş ekran, basit ve sezgisel kontrol, ekranda gri tonlarının bolluğu var. Bu iki ışınlıdır.
 • "Garmin Balık Bulucu-250". Mükemmel bir ekran çözünürlüğü, iki ışın varlığı, önemli pil dayanıklılığı ile karakterizedir.
 • "Humminbird-180." Üç ışınlı cihaz, kullanımı en kolay. Ekranda görüntülenen mükemmel görüntü kalitesinin yanı sıra, birçok balıkçı için özellikle değerli bir kalite olan düşük görünürlük ile gece kullanabilme yeteneğine sahiptir.
 • "Eagle Treefinder-2." Sığ sularda yakalamak için tasarlanmıştır. Kirişinin maksimum derinliği 10 metredir, acemi balıkçılar için uygundur, çünkü kullanımı oldukça kolaydır.
 • "Fisher" - yeni başlayanlar için kompakt bir cihaz, yankıyla çalışmanın temel prensiplerine hakim olmanızı sağlar. Ana özellikleri, kirişin derinliği 1 metredir ve kapsama yarıçapı 20 derecedir.kış avcılığı için derinlik sirenini seç

Güvenilir iç gelişmeler

Yerli tarafından geliştirilen kış siren "Praktik"tasarımcıları ve soğuk sezonda balıkçılık için oldukça başarılı bir şekilde kullanılıyor. Bu marka altındaki en popüler model "Practitioner ER-6 Pro" adını almıştır ("ER-4 Pro" modelleri, "ER-4 Pro-2", daha basitleştirilmiş). Bu cihaz, ülkemizin topraklarında kullanıldığında en uygun olanlardan biri olarak kabul edilir. Cihaz aşağıdaki niteliksel özelliklere sahiptir:

 • Bir ışının varlığı.
 • Hafif ağırlık.
 • Kolay ve sezgisel kullanım.
 • 200 saat kesintisiz çalışma sağlayan piller (parmak piller).
 • Cihazın tüm bileşenleri donmaya (eksi 20 dereceye kadar) dayanıklı olduğundan, önemli negatif sıcaklıklarda bile çalışma yeteneği.
 • Siyah beyaz ekran paneli.

Kış avcılığı için "Praktik", uygulamada mümkün olduğu kadar basit, ana avantajları birkaç çalışma modu içerir. Yani, ayırın:

 • Büyütme modu. Yaklaşım derinliği 2 katına kadar değişir.
 • Flaşör modu. Yemin görüntüsünde ve ufku araştırıyor.kış balıkçılık için yaz siren

Popüler yabancı modeller

"Lawrence Elite-4" bir başka mükemmel kışderinlikli iskandil Bu cihazın yorumları, hem sıcak hem de soğuk havalarda balık tutmanın mükemmel olduğunu gösteriyor. Böyle bir cihaz için çalışma sıcaklığı aralığı eksi 50 ila artı 28 derecedir. Bu özellik nedeniyle, yankı siren dünyanın tüm bölgesinde kullanılabilir. Bu kış yankı siren tek ışınlıdır, temel amacı balık bulmak, göletin derinliğini ve dibin düzgünsüzlüğünü belirlemektir.

Flaşör - kalite ve güvenilirlik

Flaşörler - popüler ve orijinal yankı sirenlerikış balıkçılığı. Bu tür cihazların yorumları genellikle amatör balıkçılar ve profesyonellerden büyük miktarda hevesli bilgi içerir. Bu model ile mevcut analoglar arasındaki fark nedir? Her şeyden önce:

 • Önemli maliyet.
 • Balıkların hareketini doğal bir şekilde gösteren yuvarlak bir ekran.
 • Kirişin yoğunluğunu ayarlama kabiliyeti ve dolayısıyla cihazı hem önemli derinlikte hem de sığ suda kullanma yeteneği.
 • Radyasyonun genişliğini, rezervuarın farklı boyut alanlarını kapsayacak şekilde elle değiştirme imkanı.

Ekosozlar arasındaki ana fark mevsim

Kış ve yaz yankı sirenleri arasındaki fark nedir? Yaz aylarında yakalamak için uygun evrensel cihazlar, şiddetli hava koşullarına uygun değildir. Buzlanmada benzer bir cihaz kullanarak, ekrandaki dalgaları, bulanık görüntüyü veya tamamen yokluğunu gözlemleyebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, kış sezonu için geliştirilen araçların bir batarya, koruyucu bir kapak ve buzda delikler için bir sensör gibi benzersiz unsurları vardır.

Kış cihazlarının avantajları ve dezavantajları

Artılar ve ne hakkında konuşalımKış avcılığı için yankı sirenlerinin dezavantajları var mı? Benzer cihazları kullanan balıkçıların geri bildirimleri, bu oldukça karmaşık bir konuda karar vermemize yardımcı olacaktır. Dolayısıyla, kullanıcılara göre, cihazın önemli dezavantajları şunlardır:

 • Minimal inceleme Eko sireninin kapsamı sadece deliğin büyüklüğü ile sınırlıdır ve buz kalınlığından geçmez.
 • Düşük sıcaklıklardan dolayı güç kaynağının (pil) daha aktif bir şekilde boşalması riski.
 • Sınırlı çalışma yeteneği (her aygıtın kendi eylem aralığı vardır, bazı modeller eksi 50'de çalışabilir, diğerleri daha az negatif sıcaklıklarda çalışabilir).

Avantajları gelince, özellikle soğuk koşullar için tasarlanmış birçok model, aşağıdaki gibi mükemmel bir iş yapmaktadır:

 • rezervuarın tabanının yapısının belirlenmesi;
 • derinlik belirlenmesi;
 • balık bulma;
 • Balık hareketinin yörüngesinin belirlenmesi.kış ve yaz yankı sirenleri

Sezon için yankı sirenini kullanmanın önemi

Kış yankı sireninin amacı nedir? Geliştiricilerin ve kullanıcıların geri bildirimleri, cihazın, suyun derinliğini ve yapısını, su sıcaklığını incelemek için balık varlığını ve büyüklüğünü belirlemek için başarıyla kullanıldığı bilgisini içerir. Yaz balıkçılığını kış avcılığı için kullanmaya karar verdiğinizde, büyük bir hata yaparsınız, çünkü cihazı aşırı yüklenmelere maruz bırakırsınız ve gerekli pozitif sonucu almazsınız (ekran gürültü çıkarır ve sadece işi reddeder). Özellikle kış balıkçılığı için tasarlanmış geniş bir ürün yelpazesi, doğru cihazı seçmenize ve yardımı ile önemli sonuçlara ulaşmanıza olanak tanır.

Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 2019

Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 2019

Related news

 • Alonso Korkunç Kazadan Yaralanmadan Kurtulmayı Başardı
 • Domatesli Ve Köfteli Patlıcan Ruloları
 • Doğum günüm nerede kutlanabilir Hangi seçenek daha iyi
 • Contractubex Kullanımı ve Yan Etkileri Nelerdir
 • Emma Stoneun makyaj sırrını makyözü açıkladı
 • Survivor 2018 Hakan Hatipoğlu hastaneye kaldırıldı

 • Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 8

  Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin


  Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 89

  Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 16

  Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 53

  Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 97

  Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 69

  Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 6

  Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 17

  Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 94

  Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 50

  Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin 94