Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 2019

Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 2019
18.09.2019

Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 4

Jumper'lara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir

Her ebeveyn bir çocuğu bir yıla kadar almak için bilirSon derece zor: Bu sürekli ilgi gerektiren en meraklı yaratım. Doğal olarak, modern teknolojimizin çağında, üreticiler genç ebeveynlerin hayatlarını kolaylaştırmak için tasarlanmış çok çeşitli cihazlara sahiptir: bunlar yürüyüşçüler, atlamacılar, şezlonglar, gelişim merkezleridir. Bu yazıda, çocuk için böyle bir eğlenceyi çocuk jumper olarak ele alacağız.

kaç aydan süvetere koyabilirsiniz

Ciritlerin olumsuz etkisi

Jumper'ın büyük popülaritesine rağmenyararları ve zararları konusunda çok tartışmaya neden olur. velilere ilgi ilk soru: "jumper dikilecek kaç ay ile" Bu cihazın ambalajı genellikle yaş belirtilir - 3 aydan 3 yıla kadar. Üç aylık bir bebeği tehdit eden ne olabilir? Bir bütün olarak sırt ve tüm kas iskelet sistemi ile ilgili diğer sorunlar. bu kadar erken yaşta sırt kasları Jumperların şeklinde eğlence gerçek bir test olacak o kadar zayıftır. Çocuklar için eğlence Bu tür tamamen sırt için destek sağlayamaz ve tüm destek kasık bölgesinde olacak (aynı zamanda fayda etmez) ve omurganın olgunlaşmamış kemikleri. kas-iskelet sisteminin hastalıkları birçok organda pratik bozuklukları neden bütün vücudu etkileyen, çünkü Böylece, geri kalanı ya da kendi şey yapmak için bir fırsat birkaç dakika almak isteyen veliler, bebeği büyük tehlike maruz.

Yani, sorusuna "kaç ay bitkiJumperlarda "Doktorlar açık bir cevap veriyorlar. Bu, çocuğa sadece sırt kaslarının hafifçe kuvvetlendirildiği ve bebeğin kendi başına oturabileceği, yani 6-7 aydan daha erken bir zamanda zarar görmeyeceği anlamına gelmez.

Başka bir olumsuz nokta: Çocuk atlamaları ayağın yanlış ayarlanmasına katkıda bulunur. Bu cihazda, çocuk her iki ayağını iter, bu hissi hatırlar, o ve yürümeyi öğrenir, aynı zamanda zorlamaya çalışır ve bu yüzden sürekli olarak düşecektir. Bu nedenle, çoğu zaman atlayış yapan çocuklar, akranlarından sonra yürümeye başlar.

Zıplama tehlikesi

bir çocuk bir jumper ne zaman koymak

Tabii ki, atlama bir çocuk verebilirbirkaç dakika mutluluk, ufkunu geliştirmek için, ama dikkatsiz kullanımla bebeğin hayatı ve sağlığı için tehlikeli hale gelir. Birincisi, yeterince güçlü olmayan bir tutturma ile kırılabilirler, o zaman küçük bir araştırmacı yere sert bir şekilde vurulur, en iyisi götüne iner, fakat çocuğun vurularak başını sallaması mümkündür.

Ayrıca, kırılgan çocuk kemikleri olmamalıdırJumperlarda verilen bu yüklemeye maruz kalmak. Bu, yürürken yürümeyi bile yasaklayabilecek bacakların deformiteleri ile doludur. Kasıktaki yük de bebeğe uygulanmayacaktır.

Tüm ebeveynler kaç ay yapabileceğinizi bilmiyorçocuğun jumperını koymak. Bu tür bir iş yükü için fiziksel olarak hazır olmayan bir çocuk için bu cihazın kullanılması sadece yaralanmalarda değil, iskeletin yanlış oluşumunda da meydana gelebilir.

Javelins kullanmanın olumlu tarafı

Atlar sadece zarar vermekle kalmaz, aynı zamandakullanımda olmak. Ebeveynler çocuklarını zıplattığında her şey bağlı olacaktır. 6-7 aylıkken, bebeğin kendi başına oturabileceği zaman, çocuğunuzun kasları güçlendirmesine ve ufkunu genişletmesine yardımcı olacak düzgün yapılmış ve üretilmiş bir cihaz satın alabilirsiniz. Bir atlama telini nasıl seçeceğiniz hakkında, hemen aşağıda size anlatacağız.

Jumperlar ne için?

Yani, doğru cihaz var, büyüdübir çocuk ve ona neşe getirme arzusu. Zaten bir çocuk doktoruna danıştınız ve jumper'a kaç ay geçirebileceğinizi biliyorsunuz. Bu cihazı neden kullanmıyorsunuz? Unutulmaması gereken en önemli şey, çocuğu hiçbir durumda denetlemeden çocuğa atlamalıdır. Ve bu tür derslerin süresi günde 30 dakikayı geçmemelidir. Bu koşulları yerine getirerek, sadece bebeğinizi neşelendirmek ve kaslarını güçlendirmekle kalmayacaksınız, yeni oyunlar ortaya çıkarabileceksiniz, çocuğunu etrafındaki dünyayı bilinmeyen yeni bir çocuğa gösterebilirsiniz.

jumper'ları koyabilirken

Çocuk yaşına ulaştığındaJumper'lar koyabilirsiniz, 6-7 aydır, onun için mükemmel bir gelişmekte olan cihaz haline gelirler, çünkü bundan önce dünyayı harekete geçiremez, taramamış ve bu yüzden dünyayı tanıyamazdı. Şimdi her şeyi yeni bir düzlemde görüyor ve pek çok olumlu duygu alıyor. Fakat bu cihaza bir yaşında bir bebek koymayı denerseniz, bu, hareket özgürlüğünü, yeni şeyleri keşfetme arzusunu kısıtlayacağından, onu iyi yapmak pek olası değildir. Olumlu anlardan sadece zıplamanın temeli kalacak. Ama aynı zamanda 15 dakikadan fazla sürmezse oldukça iyidir. Fiziksel efordan sonra, çocuklar daha kolay uyuya kalırlar.

Jumper nasıl seçilir

Bu simülatörü seçerken, tüm ekli kalite ve uygunluk belgelerine dikkat edin. Atlar güvenli ve toksik olmayan malzemelerden yapılmalıdır.

Çocuk atlama çeşitli tiplerde olabilir:

 • Plastik bir tampon ile. Düğmelerin ve oyuncakların bulunduğu bir müzik panelinin bulunduğu plastik bir masanın varlığı sayesinde, çocuk kapıyı sıkıştıramaz. Ama bu modelde bir eksi var: çocuk bacaklarını görmüyor, bu da ayaklarıyla hareketlerinin tam olarak gerçekleşmediği anlamına geliyor.
 • Bir koltuk-külotlu. Bu seçenek oldukça ucuz, ancak bu onun artılarının sonu. Model, koltukaltı altındaki çocuğu desteklemek için özel sabitleme kayışları ve destekleriyle donatılmamışsa, bu tip bir atlamadaki tüm yükler kasıkta olacaktır ve bu kesinlikle yasaktır.çocuklara atlama
 • Bir tane daha var, en iyi (ve pahalı seçenek) - zeminde destekle atlama. Oldukça ağır ve hantal bir tasarımdır, bu da çok fazla boş alan gerektirecektir (yaklaşık 4 m2). Fakat bu model çocuk için en güvenli olanıdır.

Ebeveynlerin kararı

Çocukları satın alıp atlamayın, hakkında değerlendirme yapınÇocuğun ebeveynlerine karar vermek için hem iyi hem de kötü vardır. Bebeğinizi gözlemleyen bir çocuk doktoruna veya ortopediste danışabilir ve jumper kullanımının zararlı olup olmayacağını size söyleyebileceksiniz.

Birçok anne ve baba bu cihaz olmadan başarılı bir şekilde yönetmektedir, çünkü birçok doktor bu tür eğlencelere, çocukluğun bedeni üzerindeki aşırı yük nedeniyle karşı çıkmaktadır.

çocuk atlama

Hala bir jumper almaya karar verdiysen, o zamanBu cihazın akılcı kullanımının zararı önlemeyeceğini ve en önemlisi her açıdan tedbiri hatırlamayacağını ve çocuğu 30 dakikadan fazla bir süre zıplayamayacağını unutmayın.

Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 2019

Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 2019

Related news

 • TIĞLA ÖRME KOLAY BAYAN PATİK VİDEOLU
 • Hem yakın hem ucuz: Belgrad
 • Halkalı Gül Modeli Tığ Oyası Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tarihçesi
 • 11 film sinemaseverle buluşacak FRAGMANLAR

 • Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 1

  Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir


  Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 8

  Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 86

  Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 31

  Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 54

  Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 86

  Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 83

  Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 22

  Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 43

  Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 30

  Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 36

  Jumperlara kaç ay koyabilirsiniz. Bir çocuk için bir jumper nasıl seçilir 1