JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünlerJSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler

14.05.2019

JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 10

JSC "Ashinsky Metallurgical Plant": tarih, üretim, ürünler

JSC "Ashinsky Metallurgical Plant"Chelyabinsk bölgesinin batısındaki bir şehir yaratan girişimdir. AMZ, kalın mukavemetli çelik, nanokristal ve amorf alaşımların ilk beş Rus tedarikçisidir. Mutfak eşyaları, ev eşyaları ve bahçe ekipmanları yüksek kalitede çelikten yapılmış liderdir.

oluşturma

Ashinsk metalurjik bitkisi zengintarih. XIX. Yüzyılın sonunda sanayici Aleksey Umov Urals'ta bir demir işleri inşa etme fikriyle yanıyordu. Bir yer olarak, taiga'nın kalbinde tamamen "ormanla kaplı" bir "sağır köşe" seçildi. Ağaç, 1947 yılına kadar, uzun yıllardır enerjinin ana kaynağıydı. Yapıyı sponsor eden Balashov kardeşler, özel bir katkı yaptı.

Ashinskiy metalürji fabrikası

Kuruluşun kuruluş yılı 1898'dir. 20. yüzyılın başında birkaç fırın inşa edildi ve ilk dökme demir üretildi. Devrimden önce çelik imalatı ve üç ocak fırını kurmayı başardılar.

Sovyet dönemi

Devrimci saha Ashinsky Metalurji Fabrikasıdevletleştirildi. Büyük Yurtsever Savaş'ta 700 metalürji öne çıktı ve 300'ü öldü. Erkekler yerini kadınlar, gençler, yaşlılar aldı. AMZ değerli ürünler üretti - özellikle cüruf ilavesi nedeniyle benzersiz özelliklerine ulaşılmış güçlü zırhlı çelik.

1940'ların sonuna kadar, bitki yoktukendi haddeleme üretimi. Erimiş domuzlar, daha sonraki işlemler için Zlatoust ve Minyar'a gönderilmiştir. 1952'de büyük ölçekli bir modernizasyonun parçası olarak, kalın levha metalin ağırlıklı olarak haddelenmiş olduğu bir numaralı sac işleme atölyesi (LPC) kuruldu. 7 yıl sonra uçak ve gemi inşa kompleksinin savunma teşebbüsleri için kiralık LPS № 2 kazandı.

oAvhan Ashinsky Metalurji Fabrikası

1974'te LPC №3'ü en moderno zaman ekipman. Duvarlarında benzersiz bir ürün - kinescope bandı üretildi. SSCB'de artık böyle bir üretim yoktu. Bu bant olmadan, yerel televizyon tesisleri renkli televizyonlar üretemedi. CRT-kinescopes döneminin bitiminden sonra dükkân yeniden şekillendirildi.

80'lerin ortalarında, artan ürün açığı ileAshinsky Metallurgical Plant, tüketim malları (tüketim malları) üretmeye başladı. Burada 1987 yılında SSCB atölyesinde paslanmaz çelik mutfak eşyaları üretimi için en büyük organizasyon düzenlendi.

Modern üretim

1992 yılında sistem değişikliği ile işletmeBu özelleştirilen. Bu dönemde, tüketim mallarının ana ürünü bir metal termostur. Ashinsky Metallurgical Plant, bu kıt mallar için Japonca'dan lisans alan ilk şirketlerden biriydi.

1997'den 2012'ye kadar olan dönem bir dönüm noktasıydı. Genel müdür Vladimir Evstratov liderliğinde, AMZ radikal rekonstrüksiyona geçti. Eski makine ve ekipman güncellendi, teknolojik süreç kömürden gaza aktarıldı. 2000'li yıllarda, tüketici ekipmanı, bahçe ekipmanı, turizm ve rekreasyon ürünleri nedeniyle genişlemiştir.

Ashinsk metalurjik bitkisinin güveç

"Büyük" metalürji alanında, JSC "Ashinskiymetalurjik tesis "de sert değişiklikler bekliyordu. Enerji üreten kompleks devreye alındı, ilerici ünite - pota ocağı - başlatıldı, NASA inşaatı başladı, EAF-120 ve CCM üretimi başladı. 2019 yılında açık ocaklı fırınların görkemli dönemi tamamlandı.

Bugün bitki Vladimir Myzgin tarafından yönetiliyor. Önceki yönetim tarafından başlatılan projeler uygulamaya devam ediyor. Son yılların yüksek profilli başarıları arasında ilk haddehanenin yeniden yapılandırılması ve bir kireçtaşı fırınının fırlatılması yer almaktadır.

Sanayi ürünleri

Ashinsky Metallurgical Plant iki tip ürün üretmektedir: çelik haddeleme ve tüketim malları. İlk kategori şunları içerir:

 • Üç tip haddeleme: Sıcak haddelenmiş ince levha, kalın levha ve soğuk haddelenmiş sac.
 • İki tip bant: amorf alaşımlardan ve soğuk haddelenmiş çelikten.
 • Çeşitli manyetik çekirdekler.
 • Korozyona dayanıklı elektrik kaynaklı borular.
 • Tozlar metal.
 • Diğer ürünler.

EGM

Tüketiciler AMZ'nin ürünlerinden haberdardırlar.Yüksek kaliteli çelik ürünler nedeniyle marka "Amet". Mutfak aksesuarları, termoslar, çatal bıçak takımları, saksılar Ashinsky Metallurgical Plant birçok Rusyanın kalbini kazandı. Bu arada, tüketici gruplarının ulusal yarışmalarından birinde "Profesyonel" dizinin tencere en iyi olarak kabul edildi. Yüksek kaliteli, gıdaya dayanıklı, 0,8 mm kalınlığa sahip, aşınmaya dayanıklı çelikten üretilmiştir, eşit şekilde ısıtılır ve ayarlanan sıcaklığı mükemmel şekilde muhafaza eder.

Ashinsk metalurji tesisinin termoları

Tüketici ürünlerinin ana listesi şunları içerir:

 • Duvarların ve görünümün kalınlığına göre değişen çeşitli mangal tipleri. Katlanabilir bir tasarıma sahipler.
 • Paslanmaz çelikten yapılmış şişler.
 • "Paslanmaz çelikten" turist yemekleri.
 • Farklı hacimlerde metal termoslar.
 • Piknik için ayarlar.
 • Smokehouse silindirik veya dikdörtgen şeklinde.
 • Çimen bahçesi stoğu.

Sosyal Sorumluluk

AMZ bir şehir oluşturucu kuruluştur. Fabrika işçilerinin çabaları sayesinde, Asha kasabasında yerleşim alanları inşa edildi (ve dikildi), evlere merkezi ısıtma yapıldı. Spor Sarayı, Beryozki dispanseri, Kültür Sarayı inşa edildi. Ashyn sakinlerinin yaşam kalitesi önemli ölçüde iyileşti.

JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünlerJSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler

Related news

 • Noeli dünyanın farklı ülkelerinde nasıl kutlarsınız
 • Acil Aşk Aranıyor 16. Bölüm 720p izle
 • Yeryüzündeki En Garip İnanışlar
 • Bir anuriumu kurutmaması ve yeni oklar ve yaprakları bertaraf edebilmesi için yeniden ekilmesi nasıl yapılır
 • Tahin Pekmezli Kek Tarifi

 • JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 8

  JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler


  JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 11

  JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 8

  JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 59

  JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 96

  JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 12

  JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 74

  JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 99

  JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 34

  JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 95

  JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 7

  JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 51

  JSC Ashinsky Metallurgical Plant: tarih, üretim, ürünler 9