Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 2019

Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 2019

Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 28 31.01.2019, 06:28

Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri

Jelinek Elfrieda, yetenekli bir yazardır.Avusturya, Nobel Ödülü'nü kazandı. Dünyanın her yerinde popüler olan "Piyanist", "Ölülerin Çocukları", "Hanımlar" gibi harika işler yarattı. Yazarın kitapları, benzersiz bir stil, standart olmayan arsa hareketleri, topikal konuların yükseltilmesine hazır olmaları için değerlenir. Elfried'in hayatı, yaratıcı başarıları hakkında bilinenler nelerdir?

Jelinek Elfrieda: çocukluk

Geleceğin ünlü yazarı ortaya çıktıKüçük Avusturya kasabası Murztshlag'da, Ekim 1946'da oldu. Jelinek Elfried, çocukluğu hakkında basında yer alan bilgileri paylaşıyor. Şaşılacak bir şey yok, çünkü bu yıllar onun için mutlu değildi.

Elinec Elfrid

Kızın babası doğuştan bir Yahudi, bir mucize.Savaş yıllarında Nazi kamplarında ölümden kaçtı. Mesleğinin hayatını kurtarması mümkündür: Friedrich Jelinek, İkinci Dünya Savaşı'nın başlangıcında, bilim çevrelerinde kendisine bir isim veren, üstün yetenekli bir kimyacıydı. Askeri ekonomiden dolayı yararlı olarak hayatta kaldı. 1950'de Elfrida'nın babasına ruhsal sıkıntı teşhisi konuldu, bir süre için psikiyatri kliniğinde bile geçirdi. Ölüm, 1969'da nihayet kızdığı zaman ona geldi.

Babam klinikte konduğunda, Jelinek Elfrieddespotik, talepkar anne ile yalnız kaldı. Yazarın annesi olan Olga, kızını bir yıldız haline getirerek müzik yapmayı denedi. Okulda kız oyunu keman, flüt, piyano, gitar gibi enstrümanlarda ustalaştırmaya zorlandı. Müzik okulu okula gitmekten, nefret ettiği bir kamu hukuku spor salonunda eğitim alarak devam etti. Boş zamanlarında bir dakika bile yoktu.

Yolculuğun başlangıcı

Final sınavları, Jelinek Elfriedaaşırı çalışma ile ilişkili bir sinir krizi yaşadı. Kıza mutluluk getirmedin ve Viyana Üniversitesi'nde sanat tarihini incelediği duvarlarda çalışın. Gelecek yazar, sık sık korku saldırıları nedeniyle çalışmalarını bırakmaya zorlandı. Yıl boyunca, tamamen tecrit edilmiş olarak evini terk etmedi.

Alıntıdan Elfrida Jelinek

Elfried sıklıkla ne zaman ve neden sorulur?yazmaya başladı. Bu, kızın mahkum edildiği gönüllü tecrit sırasında gerçekleşti. İlk şiirleri ele almak için Jelinek can sıkıntısından ilham aldı, yavaş yavaş çizildi ve yazı yazmaya başladı. 1967'de, ışık ilk şiir koleksiyonunu gördü, "Gölgeler" adını aldı. Genç bayan tarafından yazılan ilk roman, 12 yıl boyunca saatini bekledi, sadece 1979'da Bukolit yayınlandı.

düğün

Elbette, sadık okuyucular da ilgileniyorElfrida Jelinek'in ne zaman ve kimin için evlendiğini. Ünlü Avusturya biyografisi, 1974'te evlendiğini göstermektedir. Yazarın tercihi, daha başlangıçta, Rainer Fassbinder'ın resimleri için müzik üreten ünlü besteci Gottfried Hüungsberg idi.

Elinec Elbride Nobel Ödülü

Gottfried ona bir teklif yaptığında, gelecekYıldız, meditasyon için zaman kaybetmeden onunla evlenmeyi kabul etti. Rainer'ın Almanya'da ikamet etmesi ve zamanının çoğunu Münih'te geçirmesiyle genç aşıklar utanmamıştı. Jelinek, eşini memleketinde ziyaret etmekten keyif aldı, Gottfried de sık sık Avusturya'yı ziyaret etti.

İlk başarılar

E. Jelinek, yıllardır tanımayı isteyen yazarların sayısına ait değildir. 1975'te, seyirci mahkemesinde ilk “Mistress” adındaki ciddi çalışmasını sundu. Merkezi karakterler, kişisel hayatlarını düzenlemeye çalışan kızlardır. Karşı cinsin temsilcileri, arkadaşlar sadece potansiyel sponsorlar olarak algılarlar, onlara işlerini bırakma ve aileye odaklanma fırsatı sunmaya hazırlar. Roman, mutlu bir sonla çalışmayı tercih eden insanlara okumaya değmez.

Elfrid Jelinek

Jelinek'in başarısını pekiştirmek için"Hayal kırıklığı" adlı bir kitap. Odak, suç işleyen dört disfonksiyonel ergenin hikayesidir. Bu çalışmanın sona ermesi birçok okuyucuyu şaşırttı, ancak Elfried'in popülaritesi istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etti.

"Piyanist"

Elfried Jelinek'in gerçek zaferini hissetmekyazarın neredeyse en büyük yaratıcı başarısı olarak kabul edilen ünlü romanı "The Pianist" in yayınlanmasından sonra olabilirdi. Eserin arsa kendi hayatından alınmıştır, sadece belli anlar ve ana aktörlerin isimleri değiştirilmiştir. Erica yakında otuz olacak, ama kızının kendi ailesini almasını engelleyen despotik bir annenin etkisinden kurtulamadı.

Elfrida Jelinek biyografisi

Yavaş yavaş Erika gerçek erkeklerle romanlara olan ilgisini kaybeder. Daha güçlü seks temsilcilerinin sadece sadomazoşist oyunlarda yer alması gerekiyor, bu da kızların büyük keyif almasını sağlıyor.

Başka ne okuyacak

Skandal ihtişamı işi aldıElfrida'nın 1989'daki çalışmasının hayranlarını memnun ettiği "Lust". Bu romanda, Jelinek cinsel ilişkilerin alışılmadık bir görünümünü ortaya koymaktadır. Tema, yazar tarafından "Greed" başlıklı bir sonraki kitapta devam etti.

e Jelinek

Bir kadının kendisine en başarılı adını vermesi istendiğindeÇalışma, sürekli olarak "Ölülerin Çocukları" kitabından bahseder. Bu çalışmada devletinin Nazi geçmişine değiniyor, sosyal eleştirilere başvurmaktan çekinmiyor. "Personel, sopa ve cellat", eleştirisinin nesnesinin insanları ruhsal değerleri unutmaya zorlayan modern eğlence endüstrisi olduğu Jelinek'in bir başka eseridir.

Yazarın modern edebiyata katkısı oldusadece işinin hayranları tarafından takdir edilir. 2004 yılında, Jelinek Elfrida gibi kayda değer bir yazarın popülaritesi doruğa çıktı. Nobel Ödülü, kızlara kitaplarda “müziksel çokseslilik” ödülü olarak verildi.

Ünlü Avusturyalıların çalışmaları ile Rusya sakinleriNobel Ödülü'nün kendisine verilmesinden sonra ilgilenmeye başladı. Şu anda, Jelinek'in "Piyanist", "Hanımlar", "Ölülerin Çocukları" ve diğer pek çok büyüleyici romanın Ruslara çevrilmesi gibi eserler.

alıntılar

Sadece büyüleyici eserler yayınlamak değilYetenekli yazar Elfrida Jelinek, okuyucuları hatırlatıyor. Bu kadının sözleri de sonsuza dek tarihe geçecek. Örneğin, taraftarlar şu ifadeyi sevdiler: "Günümüzün yokluğunda, geleceğe bakmak gerekir".

Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 2019

Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 2019

Related news

 • Trombosit Düşüklüğüne Ne iyi Gelir Neden Olan İlaçlar
 • Çok İzlenen Videolar
 • Süperstarların estetik parası cebimizden çıkmış
 • Luyindama
 • Essentiale forte adlı ilaç: incelemeler ve uygulamalar

 • Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 2

  Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri


  Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 96

  Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 20

  Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 51

  Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 48

  Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 30

  Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 39

  Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 86

  Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 35

  Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 4

  Jelinek Elfrieda: biyografi, tırnak işaretleri 16