Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 2019

Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 2019

Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 64 09.02.2019, 05:29

Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshu'dan Yumenesima'ya

Japonya toprakları anakara tarafından temsil edilmektedir.kısmen, büyük ve küçük adalar. Neredeyse yedi bin kişi var. Japonya Denizi, Kore Boğazı, Doğu Çin Denizi ve Pasifik Okyanusu sularında bulunurlar. Bazıları yüz metrekare çapı aşıyor. Hemen hemen hepsi dengesiz sismik bir bölgededir.

Halen içinde bulunduğu arazi alanları vartatlı su rezervuarları. Artı suni çukurlar Odaiba, Tennozu, Ogisima, Yumanesima. Yaygın olarak duyulan Japonya adalarının isimleri Honshu, Hokkaido ve Kyushu'dur. Şikoku ile birlikte, devletin toplam alanının yaklaşık% 98'ini oluşturan kapsamlı bir takımadayı oluşturuyorlar.

adalar adının adları

Enfes seramik ve kar pınlarının vatan

Japonya'nın en büyük adası Honshu'dur. Kendisini Büyük Tokyo'dan Osaka konglomeraasına secde etti. Uzunluğu 1.300 kilometreyi aşıyor, genişliği neredeyse 230.000 kilometreyi buluyor. Ve ebat İngiliz eşyalarından biraz daha küçük. Japonya adalarının isimleri kolayca Rusça'ya tercüme edilmiştir. Yani, "honshu" kelimesi "ana" anlamına gelir.

Kara, Pasifik ve Japonya Denizi suları ile çevrilidir. Yerel rahatlama tepelik. Dağlarda - yanardağlar, şimdi ve sonra uyanırlar. Honshu'nun kartviziti, Fuji zirvesinin karla kaplı zirvesidir.

Japonya'nın üçüncü en büyük adasının adı

Ezelden beri burası usta esnaflarıyla ünlüdür. Ev eşyaları ve bunlardan yapılmış yemekler, bugüne kadar ulusun ayrıcalıklı ailelerinin temsilcilerine sadık kalarak hizmet ediyor.

En büyük metropolün bulunduğu yer burasıdır. Tokyo'nun bulunduğu mahallede Hiroşima, Yokohama, Kyoto ve Osaka şehirleri var.

İskandinav Samuray Ruhu

Japonya'daki adanın eski adı Hokkaido,ikinci büyük - Edzo. 1960 yılına kadar bu toprağa Matsumae deniyordu. Bölge, takımadaların kuzey kesiminde bulunmaktadır. Okhotsk Denizi dalgaları tarafından yıkanır. Yüzeyi iki kısma ayrılmıştır. Dağ sırası merkezde uzanıyordu.

Japon adalarının isimleri

Ovalar nehir boyunca kıyıları ve vadileri kaplarlarIshikari ve Tokati. İlçenin idari yönetimi Sapporo Bölgesi'nden yapılır. Daha önce de söylediğimiz gibi, Japonya adalarının birçok ismi tercüme edildiğinden "Hokkaido", "kuzeyin yolu" anlamına gelir. Ada, beş buçuk milyon insanın yaşadığı, 83.000 kilometrekarın üzerinde bir alana sahiptir.

Bu yerlerde orman yollarında boz ayı, tilki, samur, gelincik, ermin yaşarlar. Güneyde, çoğunlukla yaprak döken ağaçlar büyür. Kuzeye daha yakın, onlar iğne yapraklı olarak değiştirilir.

Japon Uygarlığının Beşiği

Japonya'nın üçüncü büyük adasının adı -Kyushu. Toprakları 40 000 km ²'yi aşıyor. Toplam sakin sayısı 12 milyonu buluyor. Tarihçilere göre, Japon devletliğinin doğduğu kayalık arazideydi.

Japonya adası

Honshu'nun başkentinden ada birkaç ayı ayırırBugün, tünellerden biri tarafından aşılabilecek kilometreler. Yeraltı geçişi Simonska Boğazı'nın altında düzenleniyor. İlin yüzey taşımacılığının erişilebilirliği, XX yüzyılın başlarında yetmişli yıllarda başlatılan otomobil trafiği olan asma köprü Cammon'un masrafıyla düzenlenmiştir.

Yerel manzara keskin bir karakterizedirHidroelektrik santrallerin çalışması için en uygun koşulları yaratan yükseklik farkı. Ülkenin diğer bölgelerinde olduğu gibi burada da volkanlar var. Bunların en büyüğü, Sakurajima, Aso ve Kirishima'dır.

Bölgenin hava koşulları subtropikal iklime karşılık gelir. Yaz aylarında sahil muson yağmurları ile dolu. Kışın tayfunlar buraya gelir.

Uzak yerlerin mütevazı çekiciliği

Şikoku adası gelenekleri ile güçlüdür. Onun atmosferi ve hızı, başkentin takımadalarının yaşadığı ritmden çarpıcı biçimde farklıdır. Yerliler en çok il ve en uzaklardan biri olarak kabul ediyorlar. Bir karadan diğerine yayılan bir köprü sisteminin bir parçasıdır. Bölgenin büyük yerleşimleri - Kochi, Tokushima, Matsuyama, Takamatsu. Her biri eşsesli vilayete başkanlık ediyor.

Şikoku topraklarının aslan payı meşgultarım arazileri. Dağlık araziden dolayı, Japonya'nın bu bölgesindeki otoyol ağı zayıf bir şekilde gelişmiştir. Nüfus yaklaşık 4 milyon. Nüfusun hakim olan kısmı kuzey sahilinde yoğunlaşmış durumda. Ada Budizm'in merkezi olarak kabul edilir. Genişliklerinde 88 adet hacı mabedi vardır.

Bölgenin iklimi subtropikal ve Akdeniz'in özelliklerini birleştirir. Pasifik Okyanusu'na daha yakın, daha sıcak.

Yapay setler

Japon sunumunda yedi kadar var.yapay adalar. Odaiba en büyüğüdür. Gökkuşağı Köprüsü'nü geçtikten sonra Tokyo'ya bağlanır. Ana cazibe, büyük bir eğlence parkıdır. Sandy quays Tennozu metropolün seçkin halkını seçti.

Yumanesim'in mülkiyeti tamamenBir müze ve spor kompleksi üzerinde çalışan bir belediye parkı. Randevu Odaiba sadece faydacı. Metalurjik tesis inşa edildi.

Binlerce gezgin arkadan geliyorokyanus, insan eliyle yaratılan Japon adalarının ortak adı haline gelen Uluslararası Kansai havaalanı pistlerini karşıla. Bu, Japonya'nın ilk yirmi dört saatlik hava kapısıdır. Araziyi çevreleyen betonarme baraj, Osaka Körfezi'nin sularında yükselen kasırga rüzgarlarına karşı güvenilir bir kalkan görevi görmektedir.

Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 2019

Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 2019

Related news

 • Gable çatı: oluklu mukavva, fotoğraf, çizim için rafter sistemi. Hesaplama, beşik çatı kiriş sisteminin kendi elleriyle montajı. Oluklu bir tahta altında bir beşik çatı kirişleri arasındaki mesafe
 • Kompozisyon akıl yürütme Aşk nedir - türün ve formun spesifik özellikleri hakkında
 • Küçük Bir Yatak Odasını Büyük Gösterecek 10 İpucu
 • Dövme sanatı
 • Hamilelik Şekeri Hakkında Herşey
 • Çok İzlenen Videolar

 • Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 37

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya


  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 10

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 83

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 18

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 28

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 9

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 40

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 53

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 16

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 71

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 65

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 16

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 79

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 11

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 42

  Japonya adalarının özellikleri ve isimleri. Honshudan Yumenesimaya 38