İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir 2019

İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir 2019

İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir 84 07.02.2019, 18:21

İyonoloji nedir? İktiyoloji ne bilimidir?

Ichthyology nedir? Bu disiplin, balıkların bilimsel araştırmasıyla uğraşan bir zoolojinin bir bölümüdür. Bir tıp doktoru olarak böyle bir mesleğin temsilcileri örnekleri toplar, bu sualtı sakinlerinin yeni türlerini keşfederler ve vahşi yaşamda nasıl yaşadıklarını incelerler.

İhtiyoloji nedirIchthyology nedir?

Balık çalışmaları yapan bir bilimdir veBu disiplini inceleyen bilim adamlarına, ihtiyologlar denir. Adı eski Yunan dilinden geliyor - "ichthyus" balık demektir. Bir kelimenin sonuna "logolar" eklemek bir kelime (öğrenme) anlamına gelir. İktiyolojinin ana bölümleri:

 • Sistematiği.
 • Filogenetik.
 • Anatomi.
 • Fizyoloji.
 • Ekoloji.
 • Biyocoğrafya.

Doğal yaşam ortamındaki balıklar üzerinde yapılan araştırmalara ek olarak, ticari türler ve bunların yapay ıslahı geleneksel çalışma nesnesidir.

ihtiyoloji bilimdir

İhtiyoloji Tarihi

İnsanlar balık hakkında bilgi almak için merak ettilerbin yıl. Eski Yunanlılar farklı türlerini ve birbirleriyle nasıl ilişkilendiklerini incelediler. O zamanlar, insanların denizaltıları yoktu, ancak teknoloji geliştikçe, dalgıçlar ve denizaltılar vahşi balıkları daha yakından incelemeye başladılar. Bugün ihtiyologlar, yüksek teknoloji ekipmanlarını, dalış ekipmanlarını ve diğer bilimsel araçları kullanarak araştırma laboratuarlarında ve müzelerinde çalışmaktadırlar.

İktiyoloji çalışmalarıİhtiyologlar nasıl ve neden balık çalışır?

Ichthyology çalışmaları balık, ama neden gerekli? Hayal etmesi zor, ancak bulunan türlerin sayısı 27.000'i aşan bir marka oluşturuyor .. Tüm yeni organizmalar bu koleksiyonu sürekli olarak yeniliyor. Örneğin, 2016 yılında, ichthyologists Amazon Nehri'nde tamamen yeni bir balık türü keşfetti.

Yiyecek ihtiyacı olan kişileryok olma tehdidi altındadır. Bu balıkların nasıl yaşadığını bilmek, onlara zarar vermelerini engellemeye yardımcı olabilir. Örneğin, ünlü ichthyologist Charles Gilbert Pasifik Okyanusu'nda somon okudu. Bu türün tehlikede olduğunu ve korunmaya ihtiyacı olduğunu ilk fark edenlerden biriydi.

Ichthyology nedir? Dünya hakkında bize inanılmaz şeyler söyleyebilen bir bilim. Örneğin, bazı balık türlerinde, büyüme büyüdükçe, kulak kemikleri ağaçlarda bulunanlara benzer halkalar elde eder. Bilim adamları bu bilgiyi binlerce yıl önce okyanus sıcaklığını incelemek için kullanabilirler.

uygulamalı ihtiyoloji

Ichthyologist: işin tanımı, görevleri ve gereksinimleri

Kendini ihtiyoloji araştırmasına adamak (bu biliminher çeşit balık), ichthyologist bu canlıların davranışları ve alışkanlıkları, tarihi ve gelişimi hakkında bilgi sahibidir. Bu kariyer için gerekli olan asgari eğitim, "Deniz Ekolojisi" ve "Su Entomolojisi" konulu derslerle birlikte, zooloji ve deniz biyolojisi gibi alanlarda lisans diplomasıdır.

Ichthyologists her şeyi okuyan biyologlarbalık türleri. Bu pozisyonun suya veya suya uzun süre kalmak da dahil olmak üzere saha çalışması (uygulamalı ihtiyoloji) gerektirebileceğinden, doğaya dair fiziksel hazırlık ve merak, bu meslek için önemli şartlardır.

Biyoloji ile ilgili bir lisans derecesiBu kariyer alanı için gereken asgari eğitim, ancak birçok ihtimamcı, yüksek lisans ve doktora dereceleri alır. Bu genişletilmiş seviyeler, uzmanlaşma için daha fazla fırsat elde etmenizi sağlar ve araştırma ve akademik alanlarda kariyer gelişimi için fırsatlar sunar.

İktiyoloji ve balık yetiştiriciliği

İktiyologun açıklaması

Ichthyologists üniversitelerde, müzelerde çalışabilir,özel şirketler ve devlet kurumları. Doğal tarih, davranış, üreme alışkanlıkları ve büyüme modelleri dahil olmak üzere balık türlerinin tüm yönlerini incelerler.

Onların çalışmalarına ek olarak,Halkın balık türleri ve korunmaları hakkında eğitilmesinde yer almak. Üniversitelerde, bilim adamları esas olarak araştırma yaparlar, ancak "Ichthyology ve balık yetiştiriciliği" gibi ihtiyoloji, deniz biyolojisi veya ilgili alanlarda dersler verebilirler.

İhtiyoloji nedir

İktiyologların yükümlülükleri

Sahada, ihtiyologlar örnekleri toplar,hayvanları ölçün ve verileri kaydedin. Laboratuvara ya da ofise dönersek, sonuçlarını ve bulgu örneklerini analiz ederler. Araştırmaları sırasında, ichthyologists yeni balık türlerini keşfedebilir ve onlar için bir isim ortaya çıkarabilir.

Araştırmada çalışan bilim adamlarıÜniversiteler, araştırma projelerini finanse etmek için hibe teklifleri geliştirmek için zaman harcıyorlar. Öğretim görevlerine ek olarak, aynı zamanda öğrencileri eğitebilir veya öğrenci projelerine katılabilirler. Bazı durumlarda ichthyologists, olayları öğrenmek veya diğer bilim insanlarıyla fikir alışverişinde bulunmak için konferanslara ve seminerlere katılabilir.

İhtiyoloji nedir

İktiyologlar için gereksinimler

Çoğu biyoloji bilimcisi gibi, tıp doktorlarızooloji veya deniz biyolojisi gibi ilgili biyolojik bilimlerde en az bir lisans diplomasına sahip olmalıdır. Öğrenciler "Deniz Ekolojisi", "Su Entomolojisi" ve "Omurgalılar Tarihi" gibi dersler alabilirler. Bazı okullar ayrıca uzmanlık sunar - temel zooloji yerine deniz biyolojisi.

Lisans veya yüksek lisans derecesi yeterliBu alandaki pek çok yazı için, bir teknik uzman, akademik olmayan araştırmacıların çalışmaları dahil. Bununla birlikte, akademik araştırma, uzman üniversitelerden mezunlar veya üst düzey yönetim pozisyonları içeren bir kariyer genellikle bir doktora gerektirir.

İhtiyoloji nedir

Balık eğitimi

Ichthyology, siklostom ve balıkların çalışmasıdır. Bu alandaki çoğu araştırmacı taksonomi (yeni türlerin sınıflandırılması ve tanımlanması) ve biyocoğrafya (dağılım modelleri) üzerinde çalışmaktadır. Müzelerde, bu çalışmalara yardımcı olan hayatta kalan örneklerin büyük referans koleksiyonları bulunmaktadır. Mevcut ve gelecek nesiller için sürekli bir kaynaktır.

Balıklar farklı karşılaştırarak sınıflandırılırorantısal ölçümler ve Fin dikenleri, pullar, dişler ve solungaç dirseklerinin sayımı gibi işaretlerin yerlerinin incelenmesi. Üreme süreçlerini incelemek de önemlidir. Aynı türün yavrularının yanı sıra, erkek ve dişi genellikle farklı renk desenleri sergiler. Farklı habitatlarda yaşayan aynı temsilciler de bazı önemli farklılıklara sahip olabilir.

Öğrenme için dipsiz alan

Giderek, genetik taksonomide önemli bir rol oynamaktadır.Balık ve çalışılan hayvanın DNA'sı, aynı türün ilgili türlerinin ve coğrafi popülasyonlarının DNA'sı ile karşılaştırılır. Bu amaçla, numuneye ek olarak, donmuş kas dokusu örnekleri de kalır. Ichthyology nedir? Bu, balıkçılığın yönetimi ve sucul türlerin korunması için önemli olan balıkların çeşitliliği, bunların dağılımı, yaşam alanları ve yaşam şartları hakkında derin bir bilgidir.

Birçok alan, bazı türlerin larva evreleribalık çalışılmamıştır. Hala tanımlanmamış kalan çok sayıda tür vardır. 1989'da Avustralya'da 3.600 balık türünün olduğu tahmin edildi, ancak 2006 yılına kadar bu rakam 4,500'e çıktı. Gelecekte yapılan araştırmalar, özellikle derin deniz kayağı ve kıtasal yamaçların faunasıyla ilgili olanlar, kuşkusuz bu alanda birçok yeni ve heyecan verici keşifler verecektir.

Ekonomik önemi

Balık, önemli bir protein kaynağıdır.dünyadaki milyonlarca insan. Nüfus artışı, bu ürün için bir gıda kaynağı olarak talebin artmasına neden olmuştur. İnsanların tükettiği toplam proteinin yaklaşık yüzde 25'inin balık olduğu tahmin edilmektedir. Bazı gelişmekte olan ülkeler için, bu çok kârlı ve çoğu kez ihraç edilen ürünlerin bir türüdür.

Balık çalışmaları daha önemli hale geliyorDisiplin, çünkü tüm dünyadaki popülasyonları azalmakta ve bu da okyanus ekosistemleri üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. İktiyoloji alanında yapılan araştırmalar, dünya çapında balık popülasyonlarını sürdürmek için ne tür eylemlerin yapılması gerektiğini belirlemeye yardımcı olmaktadır.

İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir 2019

İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir 2019

Related news

 • Evde jelatin ile saç laminasyon için reçete
 • Doğru ve yanlış diş ısırığı: açıklama, fotoğraf, düzeltme
 • Almanyanın paraları. Almanyanın Jubilee madeni paraları. 1918den önce Almanyanın paraları

 • İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir 64

  İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir


  İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir 34

  İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir 58

  İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir 58

  İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir 16

  İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir 20

  İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir 14

  İyonoloji nedir İktiyoloji ne bilimidir 57