İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama 2019

İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama 2019 İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

Her üzüm çeşidinin kendine ait olmasıbenzersiz nitelikler. Bu nedenle en lezzetli olanı seçmek çok zor. Dedikleri gibi, tat ve renk için yoldaşlar yoktur. İyi çeşitlerde üzümler son zamanlarda yetiştiriciler tarafından yetiştirilmiştir. Bunlar iyi don direnci, lezzetli tat ve meyvelerin güzelliği ile ayırt edilir. Niteliklerine ve amacına bağlı olarak dikim için üzümleri seçin. Yeni başlayanlar için, erken olgunlaşma ile iddiasız çeşitler dikmek daha iyidir.

Üzüm çeşitleri

Genellikle bu bitki şaraba ayrılır vetablo sıralar. Birincisi bu kadar çekici bir görünüme sahip değil, ama şarap yapmak için mükemmel. Onların aroması ve rengi, içeceği harika kılıyor. Bu nedenle bahçıvanlar arasında büyük talep görüyorlar. Tablo çeşitleri daha çekici. Şenlikli bir masa süslemek ve yemek için daha uygundurlar.Iyi üzüm çeşitleriÜretimde başarılı bir şekilde kullanılmalarına rağmenşarap Bu çeşitler düzenli şekil büyük meyveleri var. Diğer şeylerin yanı sıra, masa üzümleri de yararlı özelliklere sahiptir. Bazı örnekler anemi tedavisinde kullanılır. İyi üzüm çeşitleri fruktoz, C vitamini, glukoz ve demir bakımından yüksektir. Kullanımları solunum sistemi hastalıklarında faydalıdır.

En iyi şarap çeşitleri

Birçok şarap çeşidi uzun zamandır kullanılmaktadırBahçıvanlar ve mükemmel verim verir. Birçoğu klasik olarak kabul edilebilir. Bu tür üzümlerden gelen şaraplar, belirgin bir şekilde tadıyla kokulu bir hal alır. En popüler çeşitleri Cabernet, Isabella, Merlot, Sauvignon, Pino, Muscat ve Aligote içerir. Onlar dünya çapında şarap üreticileri tarafından kabul edilir.Ne iyi bir üzüm çeşidiBu çeşitlerin bakımı çok basittir. Zengin bir hasat elde etmek için sadece en basit koşulları gözlemlemek gerekir. Şarap için en iyi üzüm çeşitlerinden bazıları bile korunmamaktadır. Onların iddiasızlık ve lezzet nitelikleri için, bahçıvanlar çok düşkün.

Masa sınıflarda

Bu üzüm şairler tarafından şairler tarafından söylenir vesanatçılar onları hala hayatlarla süslemektedir. Yemek odasında en iyi üzüm çeşitleri, yüksek üretkenlikleriyle ayırt edilir. Onların meyveleri, sulu ve çok ağız sulandıran. Burada İtalya, Muscat Hamburg, Karaburnu, Risamat, Beyaz Shaslu ve Taifi bulabilirsiniz. Her bahçıvan onun için en uygun çeşitliliği seçer. Bölgenin iklimsel özelliklerini dikkate almak gerekir. Genel olarak, çeşitlerin seçimi sadece çok büyüktür.

Fideleri seç

İyi bir dikim malzemesinin seçimi çoksorumlu iş. Üzümlerin gelecekteki hasadı buna bağlı. Özel mağazalarda ve fidanlıklarda fide satın almak daha iyidir. Uzmanlar doğru seçimi yapmaya yardımcı olacak. İyi üzüm çeşitlerinin iyi gelişmiş bir köksapı olmalıdır. Kökler hasar görmemelidir. Sürgünler sağlıklı ve güçlü olmalıdır. Kapalı bir kök sistemi ile fide almak daha iyidir - neredeyse% 100 başarı ile kök alacaklar.

Üzüm dikimi

En iyi üzüm çeşitleri (Rusya'nın orta bölgesi için)Bu, örneğin, Lora, Volzhsky, Donskoy Agate, Moskova Stable, Muromets, Tavria, vb) düzgün bir şekilde bitki dikmek gerekir. Bu dut güneşi çok seviyor. Boşuna değil, üzümler her zaman bir güney bitkisi olarak düşünülmüştür. Dikim için ideal olarak, kuvvetli rüzgarların olmadığı herhangi bir binanın veya çitin güneşli tarafı uygundur. Bu şartlarda üzümlerin olgunluk derecesine ulaşması şarttır. İniş, derinliği yaklaşık 60 santimetre olan bir açmada gerçekleştirilir. Fidanlar birbirinden 1,5-2 metre mesafede yer almaktadır. Bu kültür, ıslahın başlangıcından itibaren zorunlu bağlamayı gerektirir.Orta kemer için en iyi üzüm çeşitleriBunu yapmak için, siper boyuncabirkaç satır. Bitki üzümleri genellikle ilkbaharda. Açmada mineral ve organik gübreler yapabilirsiniz. Humus başına 80 gram süperfosfat ve 50 gram potasyum klorür alın. Bu karışım zemine karıştırılır. Fidelerde, kökler dikkatlice yayılmalı ve toprakla sıkıştırılmalıdır. Dikimden sonra üzümleri sulamak gerekir.

Üzüm Başkalaşım

Ukrayna'da en iyi üzüm çeşitlerini alırsanızbunlardan biri Transfiguration. Meyveler zaten 115-120. Gününde olgunlaşır. Bu çeşit erken olgunlaşma olarak adlandırılır. Üzüm dönüşümü yoğun büyüme ile çok güçlü çalılar vardır.Ukrayna'da en iyi üzüm çeşitleriÜzüm demet 2.5 bir ağırlığa ulaşabilirkg. Meyveleri şekil ve pembe ovaldir. Meyvenin kabuğu yumuşaktır, tadı tatlıdır. Bu çeşit, kararlı verim ve iyi tat kalitesi ile ayırt edilir. Üzüm Başkalaşım hastalığa karşı iyi bir dirence sahiptir. Onun kesimleri iyi kurulmuş, ancak kışın barınak gerektirir.

sınıf Codreanca

İlk on üzüm çeşidi içerir vebir çeşit Codreanque. Erken meyveler verir ve tablo tiplerini ifade eder. Çalı hızla büyür ve iyi hasat verir. Ortalama olarak, kümeler 400-600 gram ağırlığa ulaşır, ancak daha büyük örnekler de vardır.ilk on üzüm çeşitleriMeyveleri koyu mor renktedir. Her biri 6-8 gram ağırlığındadır. Üzüm çok tatlıdır, ancak özel tatlandırıcı nüansları ve tonları yoktur. Daha sonra, çalıların uyanışı, kültürün kendisini bahar donlarından koruyabilmesine yardımcı olur. Bu çeşit hastalıklara dayanıklıdır. Salkım çok güzel bir görünüme sahiptir, bu yüzden genellikle satılıktır.

Laura sınıfı

Beyaz üzümler Laura erken çeşitlere atıfta bulunur. Vade süresi 110-115 gündür. "Yaz en iyi üzüm çeşitleri" nin adayıdır. Yorumlar bahçıvanlar olağanüstü tatlılığını dikkat çekiyor. Çalılar orta büyüklüktedir ve neredeyse aynı fırça yaklaşık 600-800 gramdır. Çeşitlilik oldukça tozlaşmıştır. Üzüm meyveleri oval ve sütlü beyazdır. Her biri 7-9 gram ağırlığındadır. Meyvenin kabuğu yumuşak ve incedir ve eti yoğundur. Bu çeşitlilik, bahçecilerin hastalıklara karşı direnci, yüksek verim ve 23 dereceye kadar donmaları tolere etme yetenekleri arasında özel bir popülerlik kazanmıştır.şarap için en iyi üzüm çeşitleri

Alışılmamış çeşitleri

Birçok bahçıvan, üzüm dikmeyi hayal ederiddiasız olacak ve fazla sorun getirmeyecek. Bu tür çeşitler için süreksiz çalılar taşırlar. Donmaları iyi tolere ederler ve soğuk mevsimde ek koruma gerektirmezler. Burada çeşitli festivali seçebilirsiniz. Zayıf yetiştirilen çalılara işaret eder. Çileklerini tatlandırmak, aynı zamanda dona dayanıklı olan tüm tanıdık Isabella'ya da hatırlatır. Üzümlerin ortalama ağırlığı yaklaşık 600 gramdır. Meyveleri tatlı, açık mavi. Bu üzüm ağustos ayı sonlarında olgunlaşır. Çeşitliliğin dezavantajı hastalığa karşı dengesizliğidir.

Ananas erken bir korumasız üzüm,güçlü sürgünler vardır. Bu çeşitten alınan üzümler ortalama olarak yaklaşık 250 gramdır. Meyvelerin şeker içeriği yüzde 22'dir. Bu çeşit, hastalıklara karşı dayanıklıdır ve 30 dereceye kadar dona karşı dayanıklıdır.

Ontario başka bir çeşit üzümSoğuk kışları olan bölgelerde ekilebilir. Büyük yaprakları ve orta boy meyvesi var. Demetler 200 gramlık bir kütleye ulaşır. Çilek rengi yeşil-beyazdır, tadı Isabella çeşidine benzer.Ukrayna'da en iyi üzüm çeşitleri

Şarap çeşitliliği Chardonnay

Bu isim birçok kişiye tanıdık geliyor. Bazı insanlar lezzetli ve hoş kokulu şampanyayla ilişkilendirir. İlahi bir içecek yaratmak için kullanılan bu üzümdür. Satın almak için iyi dereceli beyaz üzümleri bilmiyorsanız, Chardonnay'ı seçin. Dünyanın tüm viticulturistleri tarafından takdir edilmektedir. Chardonnay infertil topraklarda yetişir, çok fazla nemden hoşlanmaz. Çeşit, yüksek verim ile ayırt edilmez, ancak kararlı bir şekilde meyveler verir. Herhangi bir üzüm gibi, Chardonnay güneşe çok düşkündür. İyi olgunlaşmış ve tam olgunluğa ulaşan meyvelerinden, iyi bir şarap çıkıyor.En iyi üzüm çeşitleri

Muscat Aladdin

Bu çeşit kırmızı ve hindistan cevizi türetilmiştirDelight. Çok erken olgunluğa sahip. Aladdin, 24 derecede donları iyi tolere eder. Burçlar orta büyüklükte büyür. Demet ortalama kütlesi 680 gramdır. Çilek rengi oval ve sarı-pembe. Et eti etli ve cilt incedir. Muscat'ın ışık notalarıyla tadı güzeldir. Üzümler çok canlı ve hastalıklara dayanıklıdır. Kişisel parsellerde yetiştirme için tavsiye edilir.iyi üzüm çeşitleri

Kardinal sabit

Bu, masaüstünden kaldırılmış bir tablo melezidir.üzüm bağları ve Criuleni kraliçesinin çeşitleri. Erken olgunlaşma ile ayırt edilir - sadece 118-128 gün. Çalılar orta büyüklüktedir. Demetler 500-700 gram'a ulaşır. Meyvelerin rengi açık maviden kırmızıya doğru koyu kırmızıya değişir. Çileklerin ağırlığı 6-7 grama ulaşır. Bu dona karşı dayanıklı bir çeşittir. Meyvenin tadı tatlıdır, ancak herhangi bir özelliği yoktur. Grapes Cardinal, bahçıvanlar için popülerdir. Meyvelerin tatlılığı yüzde 16-18 arasında değişmektedir.ne iyi bir üzüm çeşidi

Sonuç

Göre çeşitlerini seçmeniz gerekiriklim koşulları. Bir başlangıç ​​için, fazla sorun getirmeyecek iddiasız kopyaları almak daha iyidir. Yeni başlayanlar için erken, iyi üzüm çeşitleri daha çok tercih edilir. Bu bitkinin çalıları ve üzümleri zamanında budama gerektirir. Sürgünlerin uzunluğu, çeşitliliğe bağlıdır. Büyüme için gübreler sıklıkla kullanılamaz. İlk gübreleme ekim sırasında yapılır. Yetiştirme çeşitleri amaçlarına uygun olmalıdır. Alkollü içeceklerin hazırlanması için daha uygun şarap üzümleri ve yemek masası için uygundur.

İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama 2019

İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama 2019

Related news

 • Kalpli Tunus İşi Patik Modeli Yapımı
 • Hazırlık Terzhinan: yorumlar
 • Potasyum İçeren Yiyecekler
 • Mantarlı Börek Tarifi Videosu
 • Akrilik banyolar: bugün popülerliğin zirvesinde asimetrik modeller

 • İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama


  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama

  İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama