Ixodid akarları, sıcak mevsimdeki hayvanların ana düşmanlarıdır 30 09.01.2019, 23:13

Ixodid akarları, sıcak mevsimdeki hayvanların ana düşmanlarıdır

Sıcak, güneşli günler başladığındacanlı canlılık Çeşitli hastalıklar, bazı durumlarda ciddi hastalıklar taşıyabilen iksodid akarlar da dahil olmak üzere. Enfeksiyon olasılığı en yüksek olduğunda bu maymunlar Mayıs-Haziran ve Ağustos-Eylül'de özellikle tehlikelidir.Ixodes Keneler

Kan emici parazitler arasında kalvejetasyon (ve mutlaka kalın). Hem ormanlık alanlarda, hem de otlak çayırlarda ve kentsel çimenlerde ve çalılarda bulunurlar. Iksodid akarlar atlayıp uçamazlar, avlarını bekleyip tutunurlar. Ayrıca sıcak kanlı hayvanları salgılayan ve kendilerine doğru sürünen 1.5 metreye kadar bir mesafede karbon dioksit hissedebilirler.

İksodik kenelerin taşıdığı asıl sorun- Isırık değildir, fakat sinir sistemini etkileyen zararlı pyroplasmoslardan onlara (veya daha çok tükürüklerinde) yaşamaktadır. Bu nedenle, hayvanda pyroplasmosis ile enfekte olmayan bir sürü parazit bulma konusunda endişelenmeniz gerekmez. Favori Evcil hayvan hastalanmaz. Ancak tüm sorun, bir kene bulaşıcı olup olmadığını öğrenmenin imkansız olmasıdır.Köpeklerde iksodid akarlar

Eğer köpeklerde iksodid akarlar bulunursaHastalık ısırıldıktan yaklaşık 5-7 gün sonra ortaya çıkar. Enfeksiyon inkübasyon süresi 5 günden 2-3 haftaya kadar sürebilir. Köpek ile bu saatte farkedilir bir değişiklik yoktur. Gelecekte, hastalık ve semptomları farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır. Hayvanın dokunulmazlığına bağlıdır. 1 yaşın altındaki köpekler ve pyroplasmosis yavruları tarafından enfeksiyona daha yatkındır, bağışıklık zayıflamış (hastalıklardan sonra) hayvanlar stresli durumdadır.

Lezyon piroplazmozunun üç formu vardır: akut, kronik ve gizli. Akut formu hayvan davranışı vücut sıcaklığı 42 dereceye (normal 38.5), mukoz membranlar veya gözler haline soluk sarımsı bir renk tonu, idrar yükselir, aniden değişir, halsiz güçsüz hale gelir ve etrafında neler olup bittiğini ilgi, o iştah kaybetti kaybeder karakterize edilir kırmızımsı-kahverengi bir renge dönüşür. Vücutta eritrositler yok edilir ve bunun sonucu olarak tüm önemli organlarda işler kesilir.Ixodes kedilerde keneler

Kronik form bulanık belirtilerle kendini gösterir, zamanla hastalığın nedenini tespit etmek her zaman mümkün değildir. Gizli bir formla, hastalığı tanımak neredeyse imkansızdır.

Kedilerde Ixodes keneler küçük neden olurIsırık yerinde tahriş, ama aynı zamanda enfeksiyon enfeksiyonları tehlikesini taşırlar. Bunlar arasında, hala gemobartenellosis olarak bilinen bir mikoplazmozis hastalığı olabilir. İxodit akarları kan donduktan sonra, 6-10 gün kadar, hayvandan uzaklaşırlar. Enfekte bir evcil hayvanın cildinden kene çıkarmak cımbız olabilir, hayvanın cildine olabildiğince yakın bir şekilde parazit aracını alarak. Genellikle kedilerde ve kedilerde az sayıda keneler bulunur, bu durumda çıkarılmaları ve hayvanın yerel böcek öldürücülerle tedavi edilmesi gerekir.

Hayvanı kene çıkardıktan sonra, imha edilmelidir. Ama bu o kadar kolay değil. Suya batmazlar, onları kurutmak neredeyse imkansızdır. Onları ezmeye çalışmayın. Enfeksiyonu yayabilirsin. Kan emicilerini alkolle boğmak ya da yakmak en iyisidir.

Ixodid akarları, sıcak mevsimdeki hayvanların ana düşmanlarıdırresim fotograflar Goruntuler

Related news

 • Orhan Kemal Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Yeni Yıla Evde Gireceklere Özel Yılbaşında İzlenecek 23 Muhteşem Film Önerisi
 • Vişneli Turta

 • Ixodid akarları, sıcak mevsimdeki hayvanların ana düşmanlarıdır 90

  Ixodid akarları, sıcak mevsimdeki hayvanların ana düşmanlarıdır


  Ixodid akarları, sıcak mevsimdeki hayvanların ana düşmanlarıdır 58

  Ixodid akarları, sıcak mevsimdeki hayvanların ana düşmanlarıdır 51

  Ixodid akarları, sıcak mevsimdeki hayvanların ana düşmanlarıdır 25

  Ixodid akarları, sıcak mevsimdeki hayvanların ana düşmanlarıdır 1

  Ixodid akarları, sıcak mevsimdeki hayvanların ana düşmanlarıdır 43

  Ixodid akarları, sıcak mevsimdeki hayvanların ana düşmanlarıdır 30

  Ixodid akarları, sıcak mevsimdeki hayvanların ana düşmanlarıdır 37