İtalyan mozaik - Floransa taş resim 2019

İtalyan mozaik - Floransa taş resim 2019 İtalyan mozaik - Floransa taş resim

İtalyan mozaik - Floransa "taş resim"

Mozaik, uzun süre bilinen, farklı doğanın, şeklinin ve büyüklüğünün farklı unsurlarının yardımıyla, binanın içindeki ve dışındaki mobilya ve mimari elemanların dekorasyon sanatıdır.mozaik FloransaGenellikle denilen birkaç tip vardırmenşe yeri ve zamanı. Roma, Bizans, Eski Rus, Fransız mozaiği var. Florentine, bu sanatın doğuşu için sadece belirli bir yer değil, aynı zamanda teknolojik özellikler.

öykü

Doğal mozaik kullanarak ilk örnekleriTaşlar M.Ö. 5. yüzyıla kadar uzanır. Taşın dekoratif nitelikleri, mukavemeti, özgün görünümünü uzun süre koruyabilme yeteneği her zaman bir kişiyi kendine çekmiştir. Bu malzemenin en iyi dekoratif nitelikleri bir mozaikle ortaya çıkar. Florentine "taş boyama" - bu sanatın en yüksek aşamalarından biri. Bu dekorasyon yöntemi, büyük ihtimalle Orta Doğu'da çağımızın başında ortaya çıktı, ama ünlü Toskana kentinin adını aldı.mozaik resimleri

XVI yüzyılın sonunda, Floransa kurulduMilano'dan davet edilen ustaların çalıştığı birkaç taş kesme atölyesi. Bu atölyeler, daha sonra Floransa'da yönetilen Medici'nin ünlü aile klanının himayesinde yaratıldı. Bu en zengin ailenin temsilcileri uzun zamandır antik sanatın en güzel örneklerini topluyorlardı ve yüzeyleri, yarı-değerli taş kayaların ince levhalarıyla kaplamak, Eski Yunan ve Antik Roma'nın uygulamalı sanatının olağanüstü örneklerinin restorasyonu ve restorasyonu ihtiyacından büyük ölçüde doğdu.

Commesso

Taştan resimler yaratma sanatı,Rönesans'ın beşiği, İtalyancada da commesso - "rallying" olarak adlandırıldı. Mozaiğin oluşturulduğu ayrıntıların özellikle doğru bir uyumunu varsayar. Floransalı boya, ince taş plakalardan monte edilir, böylece elemanlar arasındaki dikişi görmek imkansızdır. Bu durumda, sadece istenilen renkten değil, aynı zamanda doğal dokuyu da hesaba katarak taş levha seçilir. Örneğin, yaprak için ağaç malzeme vb yeşil bir renk değil, aynı zamanda yön "tiftik" denk kürk görüntü için gerekli olan ince çizgiler, levha bükme, vb uygun bir modelini ihtiva eden sadece simüle etmek için seçilmektedirFloransalı mozaik üretimi

Bu anlamda, pietra dura (kelimenin tam anlamıyla "katı"taş ") - Bu sanatın başka bir isim, kakmacılık gibi - farklı ormanda kakma ahşap kaplama set I resminin -. o da sonuç almak için zaman içinde çok daha zaman alıcı ve neredeyse sınırsız dayanıklılık olmuştur yarı değerli taşların Floransalı mozaik kakma olduğunu ..

Sanat olarak teknolojik süreç

Gelen turistler arasındaFloransa, Floransa mozaiğinin yapıldığı ünlü atölye ziyaretleri de dahil olmak üzere çok popüler gezilerdir. Gruptan 200 € için, dekoratif sanatın gerçek başyapıtlarının nasıl doğduğunu şahsen görebilirsiniz.Floransalı mozaik tekniği

Aynı zamanda, iş otantik kullanılarak yapılırBu mozaiğin ortaya çıktığı 16. yüzyılın ustaları tarafından kullanılan araçlar ve uyarlamalar. İşyerinde mozaikçilerin fotoğraf ustaları, dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin seyahatleri hakkında çok sayıda turist şirketi ve raporlarını süslemektedir. Bundan sonra, özellikle Medici Şapeli başta olmak üzere Floransa'nın birçok katedralini ve sarayını süsleyen uzak geçmişin ustaları tarafından yapılmış taş resimlerine hayran kalacaksınız.

Taş boya boyaları

Florentine mozaiğinin başyapıtlarını yaratan sanatçıların renk ve doku kabiliyetleri açısından kullandıkları palet, geleneksel ressamlara göre daha düşük değildir:

 1. Lapis lazuli, beyaz taneli ve ışıltılı altın pirit kristalleriyle zengin mavi tonlarıdır.
 2. Malakit - ihale ve yoğun yeşillik çizgileri değişimi.
 3. Mermer - sarı, kahverengi, kırmızı ve yeşilin farklı tonlarında muhteşem damarlar.
 4. Yarı değerli taşlar: akik, jasper, oniks, porfir - çeşitli sıcak veya soğuk renklerde, yoğun veya ince nüansların doğasına sahip, çizgili, dairesel, açık ve bulanık dokular çok çeşitli temsil eder.italyan mozaik

Bu boyaların yardımıyla, gerçek birFloransalı mozaik. Fotoğraflar, onun gerçek güzelliği ifade edemez fotoğraflar taş, minik kristal kapanım üzerinde ışık oyununu parlatma ortaya olan iletim derinliği, çünkü. Bu zor zanaat beceri doruklarına ulaşmış şiirsel görüşlü sanatçılar arasında, onun kompozisyonlar doğanın yarattığı eşsiz desenler kullanıldığında, Tanrı'nın iradesiyle yarattığı dünyanın gerçek güzelliği hazır olacağı inancı vardır.

Bu nasıl yapılır?

Üzerinde küçük bir dekoratif insert oluşturunKüçük bir tabut veya büyük bir dekoratif panel, tam boyda tam renkli bir taslak ile başlar. Kolaylık için büyük bileşimler küçük alanlara ayrılmıştır. Bir resim, çizgiler boyunca tek tek elemanlara kesilir veya hasta istenen renk ve doku bitişlerini aradıktan sonra bir izleme kağıdına sahip bir taşa aktarılır. Kontur, ek yerleri işlemek için gerekli marjla yapılır.mozaik Floransa

2-3 mm kalınlığında taş levhalar - orijinalFlorent mozaiğinin yapıldığı malzeme. Boşlukları elle işleme tekniği yüzyıllar boyunca değişmemiştir. Uygulanan kontura sahip plaka bir mengene ile sıkıştırılır ve gerekli parça özel bir testere ile kesilir. İnce bir tel tel ipi ile bir ağaç dalı (genellikle bir kestane veya kiraz) yapılmış sıkı bir yay gibi görünüyor. Bir taş plakanın kesilmesi sürecinde, tele sürekli olarak özel bir aşındırıcı macun uygulanır (daha önce sadece bir su ve kum karışımıydı).

Sonra bireyin dikkatli ayarını takip ederResmin kendi aralarında detayları. Dikişin lümende bile görülmemesi durumunda sonuç elde edilir. Bu sahnenin zahmetli bir örneği, örneğin ince bir üzüm bıyığı tasvir eden bir mozaiğe bakılarak hayal edilebilir. Bitmiş bileşim, alt tabakaya (otantik bir işlemde - ahşap reçineler kullanılarak) yapıştırılır ve iyice parlatılır.

Ebedi güzellik

İtalyan mozaiğinin popülaritesi doruğa ulaştıXVII-XVIII yüzyıllar. Bu teknikle dekore edilen mobilyalar, resimler ve tüm duvarlar, Avrupa'daki insanların nefis ve yoksun güzelliğini hayrete düşürdü. Rusya da dahil olmak üzere birçok ülkede Florentine mozaiği ustaları ortaya çıktı. Taş incrustasyonu ile yaratılan en büyük tılsım, meşhur Amber Odası'dır.Floransalı mozaik tekniği

Bugün "taştan boya" üretimi içinEn son teknoloji ve modern malzemeleri uygular. Bireysel parçalar genellikle bilgisayar kontrollü bir lazer kullanılarak kesilir. Ancak bu durumda Florentine mozaiği çok emek gerektiren ve pahalı bir dekorasyon şekli olmaya devam ediyor. Geleneksel el sanatlarında çalışan ustaların eserleri, klasik resmin orijinalleri düzeyinde değerlendirilmektedir.

İtalyan mozaik - Floransa taş resim 2019

İtalyan mozaik - Floransa taş resim 2019

Related news

 • Uzun Elbise Modelleri Nasıl Giyilir
 • Zayıflama için çorba diyeti - Açlığı değil, aşırı kaybetmek için bir yol
 • Vücuttan alkol çıkarmanın zamanı. Her sürücünün bunu bilmeli
 • PXde nöbetçi nasıl sallanır. becerileri
 • Yakutianın doğası kendi gözlerimizin görmesi gereken bir güzelliktir

 • İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim


  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim

  İtalyan mozaik - Floransa taş resim