İtalyan Faşizmi 2019

İtalyan Faşizmi 2019 İtalyan Faşizmi

İtalyan Faşizmi

Faşist rejimin kurulduğu ilk devlet İtalya'ydı. Bu sistem burada doğdu. Bu ülkede faşizm tarihi başladı.

Devlet özel şartlarda idi.siyasi, sosyal ve ekonomik zorluklar. 19. yüzyılda ortaya çıkan bu sorunlar Birinci Dünya Savaşı'yla daha da kötüleşti. Zafer kazanan ülkelerden biri olan İtalya savaştan diğer güçlerden daha çok tükendi. Kriz endüstride, finansal sistemde ve tarımda idi. Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle yoksulluk ve işsizlik var.

Savaşın sonunda İtalyan faşizmi çiçek açmaya başladı. İlgili yönetim sistemi olan ilk kuruluşlar oluşmaya başladı.

Bazı aksiliklere rağmen, İtalya birsavaştaki galiplerin. Savaşın ardından ülke Trieste ve Güney Tirol'dan İstria'yı aldı. Ülke hükümeti Yugoslavya'nın Dalmaçya kıyılarında lehte oynamak zorunda kaldı ve Risk (Fiume) şehri ücretsiz ilan edildi. Kamunun, müttefik ülkelerin bu tür davranışlarından ve İtalyan hükümetinin istikrarsızlığı iddiasından memnun olmadığını belirtmek gerekir.

Milliyetçi duyguların zemininde liderlikülke Gabriele D 'Annunzio'deki liderliğindeki İtalyan birliklerinin Fiume'de işgal müdahale cesaret edemedi kentte barındırılan onaltı ay soldaty- 'Kara gömlekliler' için. (asker çekilmeye emre itaat etmeyi reddetti). bütün unsurlarıyla İtalyan faşizmi üzerinde o an aktif gelişimini oldu itibaren .

D "Annunzio tarafından kurulan siyasi stil,Mussolini örneği için. Hareketi ikincisini Ulusal Faşist Partide birleştirdi. Kısa sürede Mussolini, 1921 yılında yaklaşık iki yüz bin katılımcıyla ("kara gömlek") kitlesel bir hareket oluşturmayı başardı.

İtalyan faşizmi paramiliter bir dış varyalnızca eski sosyalistleri milliyetçilerle birlikte çeken, aynı zamanda gençler ve savaştaki katılımcıları da cezbeden bir tür. Bütün bu insanlar, yeni hareketi yalnızca ulusal değil aynı zamanda nüfusun kişisel sorunlarını kökten çözebilen tek gücü gördüler.

İtalyan faşizmi tarafından geliştirilen politik taktikler, özünde, dünya savaşının sivil bir çatışmaya dönüşmesine katkıda bulundu.

Ülkenin liderliği sadeceYeni partinin eylemleri, ancak aksine, onları mümkün olan her şekilde teşvik etti. Faşizmin rejimi, güçlü bir toprak üyesi sendikalar ve sanayici konfederasyonunun himayesinde bulundu.

1921'de, 27 Ekim'de Mussolini'nin emriyle Roma'ya karşı bir kampanya başlatıldı. “Karaborsanlar” aslında silahlandırılmamış olsalar da, polis ve ülkenin liderliği yine duruma müdahale etmemeye karar verdi.

Saldırıyı önlemek yerine, İtalya Kralı ülkenin Başbakanı Mussolini'yi atadı.

1924'te, 5 Nisan'da parlamento seçimlerindeİtalya'nın Faşist Partisi, liberallerle birlikte (genel listede) tüm koltukların neredeyse üçte ikisini aldı. Bir yandan, Mussolini'nin gücü, kralın kendisine emanet ettiği hükümet içindeki başkanın pozisyonuna, öte yandan lider olarak kendisine bağlı olan tek bir partiye dayanıyordu.

Ekim 1925'ten beri faşistlerin kuruluşuİtalya'daki kuruluşlar. Bu şirketler serbest ticaret birliğine son verdi. Ülkede yirmi iki kuruluş kuruldu (endüstri kollarına göre).

Mussolini, “kurumsal sistem” in kurulmasından sonra, parlamentonun kalıntılarından kolayca kurtuldu. Bundan sonra bir faşist kurum ve kuruluş odası oluşturuldu.

Kasım ayından bu yana "faşizmin daha yüksek yasaları" yayınlandı. Bu hareketler, Mussolini'nin gücünü, hükümetin yetkilerini tamamen yeni sisteme kadar genişleterek büyük ölçüde genişletti.

1928 başından itibaren yeni bir yasaseçimler. Buna uygun olarak, "Büyük Faşistler Konseyi" bir aday listesi hazırladı. Seçmenler bir bütün olarak reddedebilir veya kabul edebilir. Sonuç olarak, İtalya'da bütün parlamento sistemi bir diktatörlükle değiştirildi.

İtalyan Faşizmi 2019

İtalyan Faşizmi 2019

Related news

 • Murphy Kanunları
 • 8 Aylık Bebek Kahvaltısı Nasıl Olmalı Lezzetli Menüler
 • Dut Nasıl Kurutulur
 • Kimyager-teknolog: mesleğin tanımı, eğitimin özellikleri, artı ve eksileri
 • Tüp Bebek Tedavisi sorularınız için tıklayınız

 • İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi


  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi

  İtalyan Faşizmi