İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulüİsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü

27.05.2019

İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 9

İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız? Elde etme usul ve usulü

Bugüne kadar pek çok Rus sevmiyorEvde yaşam kalitesi, böylece sürekli ikametgahlara taşınmak ve başka, daha müreffeh devletlerde vatandaşlık elde etmek için her türlü yolu arıyorlar. İsrail ekonomik istikrarı, yaşam standartları ve rahat iklim koşulları ile dünyanın dört bir yanından gelen göçmenleri kendine çekiyor. İsrail vatandaşlığını Rus vatandaşı için nasıl edinebilirim? İsrail vatandaşlığının avantajları nelerdir?

İsrail vatandaşlığı

İsrail'de vatandaşlık ve hayatın artıları ve eksileri

Her şeyden önce, bir vatandaşın durumusürekli olarak yıl boyunca İsrail'de ikamet etme hakkına sahip. Aynı zamanda, örneğin, Batı Avrupa ülkeleri gibi bir çok ülkeyi ziyaret etmenize de izin verir.

Bu ülkede yaşamın avantajları arasında şunlar bulunabilir:

 • ekonominin istikrarı;
 • yüksek kaliteli tıbbi bakım;
 • geliştirilmiş sosyal güvenlik sistemi;
 • ılık iklim.

Belirtilen eksiklikler arasında:

 • siyasi durumun istikrarsızlığı;
 • sınırlı miktarda tatlı su sağlanması;
 • yüksek nüfus yoğunluğu;
 • aşırı gıda maliyeti.

İsrail vatandaşlığı elde etme yolları

İsrail vatandaşlığı nasıl Rus almalı? 3 yol var:

 • o ülkenin vatandaşı olan evlilik;
 • geri dönüş;
 • vatandaşlığa.

Şimdi her birinde ayrıntılı olarak dursun.

İsrail vatandaşlığı nasıl edinilir

İsrailli bir vatandaşla evlenme

İsrail vatandaşlığını bir Rus vatandaşına ulaştırabilirsiniz.o devletin vatandaşıyla evlenerek. 1999 yılında, İsrail Hükümeti, Yahudilerle evlenen yabancıların vatandaşlık başvurusu yapma hakkına sahip olduğu yasayı değiştirdi. Bu durumda, onu elde etmek için şema şöyledir:

 1. Başvuran yarı yıllık bir vize hazırlamaktadır.
 2. Ülkede geçici ikamet için vize verilir.
 3. İsrail vatandaşlığına başvurmak.

Geçici oturma vizesi oturma izni. 4 yıl geçerlidir. Bu dönemde İsrail yetkilileri, yabancıların bu ülkenin vatandaşlarıyla bir aile kurma niyetinin ciddiyetine inanmaktadır. Hayali bir evlilik bulunursa, bir yabancı ülkeden sınır dışı edilebilir.

İsrail vatandaşlığının olabileceğini belirtmek önemlidir.Sivil evliliğinde onlarla birlikte olan belirli bir ülkenin vatandaşlarının eşlerini edinin. İsrail'de 7 yıl sonra vatandaşlık alabilirsiniz. Ancak, İçişleri Bakanlığı'na başvuruda bulunulduktan sonra, eşlerin birkaç ay süren ilişkinin geçerliliğini kanıtlamaları gerekmektedir. Destekleyici belgeler, uçak biletleri, banka hesapları, ortak fotoğraflar ve benzerleri uygundur.

İsrail vatandaşlığı tedavi için

geri dönüş

İsrail vatandaşlığından bir Yahudi’den Rusya’ya nasıl geçilir? Bu durumda en rasyonel seçenek geri dönüştür - vatandaşlığın vatandaşlık temelinde tescili. Bu prosedür "Geri Dönüş" yasası ile düzenlenmiştir.

Vatandaşlığı kaydetmek için, başvuran İsrail İçişleri Bakanlığı'na başvurur ve şunları sunar:

 • pasaport;
 • doğum ve evlilik belgesi;
 • sertifikalar ve eğitim diplomaları;
 • çalışma kayıt defteri;
 • Rusya İçişleri Bakanlığı'ndan sertifika;
 • İsrail vatandaşlarıyla aile bağları ile ilgili belgeler.

Başvuran, soyağacında 3 knela kadar bir Yahudi ise, vatandaşlığı kaydetme süreci mümkün olduğunca çabuktur.

Belgeleri teslim ettikten sonra başvuru sahibi, ailesinin tüm üyeleriyle birlikte konsolosluk kontrolünden geçer.

İsrailli vatandaşlığı bir Yahudi'den Rusya'ya nasıl elde edilir

yurttaşlığa kabul

İsrail vatandaşlığını Ruslara nasıl temin edebilirim,Yahudi olmayan kim? Bu, vatandaşlığa alma yoluyla yapılabilir - Yahudi olmayan bir kökeninin bir yabancı tarafından vatandaşlık edinme süreci. Kayıtlar aşamalı olarak gerçekleştirilir. Son 5 yıldır İsrail'de yaşamaya devam ederek vatandaşlık statüsünü kazanabilirsiniz.

Vatandaşlık kaydı için ana şartlar şunlardır:

 • geçerli ikamet izninin varlığı;
 • başvuru sahibinin çoğunluğu;
 • başka bir devletin vatandaşlık eksikliği.

Vatandaş statüsü kazanma şansı daha fazladırİbranice bilginin yanı sıra finansal olarak bağımsız ve mülk sahiplerinin sahipleri. Karar, İsrail İçişleri Bakanlığı temsilcileri tarafından her defasında ayrı ayrı yapılır.

Emek ve iş göçü

İsrail'in vatandaşlığı başka yollardan nasıl elde edilir? İsrail pasaportu, yabancılar ve işadamları tarafından resmi olarak çalıştırılabilir.

İstihdam yoluyla vatandaşlık elde etmek -süreç oldukça uzundur. İlk olarak, yabancı işveren aracılığıyla yıllık çalışma vizesi verilir, daha sonra düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Vize ile ilgili 5 yıllık yasal sürenin ardından, yabancı ülke vatandaşlığı için ülke İçişleri Bakanlığı'na başvurabilir. İstenilen mesleklerde uzmanlara başvurular önceliği verilir.

İşadamları ve yatırımcıların fırsatı yokvatandaşlık elde etmek. Mesele şu ki bu alan devletin sıkı kontrolü altındadır ve yabancı işadamları sadece vize verilebilir. Bir iş projesinin ne kadar benzersiz olursa olsun, vatandaşlığı yardımlarıyla resmileştirmek mümkün olmayacaktır.

İsrail vatandaşı bir Rus vatandaşına nasıl ulaşılır

İsrail vatandaşlığını tedavi için alabilir miyim?

Yurttaşlarımızın çoğunun sırrı yoktedavi için İsrail'e gönderilir. Fakat bu durumda İsrail vatandaşlığını elde etmek mümkün mü? Tedavi ve rehabilitasyon süreci boyunca, Rusların daha sonra genişletilebilecek bir oturma izni alabildikleri ortaya çıkmaktadır.

Konsolosluk muayene

İsrail vatandaşlığı nasıl elde edilir, daha önce de düşündük. Şimdi, geri dönüş sırasında yürütülen konsolosluk muayenesi prosedürü hakkında daha ayrıntılı olarak duracağız.

En yaygın ve en basitİsrail vatandaşlığını elde etme yöntemi, bu devletin konsolosluğuna başvurmaktır. Gerekli tüm belgelerin hazırlanmasından sonra, başvuranlar iki röportajdan oluşan Moskova'daki İsrail Büyükelçiliği'nde konsolosluk kontrolünden geçerler. Prosedür, çocuklar da dahil olmak üzere, İsrail'e taşınan tüm aile üyeleri tarafından yapılmalıdır.

İlk görüşmede, başvuru sahipleri ile buluşuyorKonsolos, hazırlanan tüm belgelerin gözden geçirilmesini ve vatandaşlığın kayıt altına alınması için prosedürün tüm inceliklerini öğrenir. Başvuru sahiplerine ilişkin olumlu bir karar alındığı takdirde, geri dönüş vizesi için ikinci kez büyükelçiliği ziyaret etmeleri gerekmektedir. Altı aydan fazla sürmez, ancak uzatılabilir. Bu belgeyi kaydolduktan sonra, İsrail'e varış gününü seçebilirsiniz.

Iade vatandaşlar olduğuna dikkat etmek önemlidirİsrail makamlarının elindedir. Uçak bileti, hem bağımsız olarak hem de ülkesine geri gönderilenlerin bakım ve yeniden yerleşimi ile ilgilenen "Sokhnut" ajansı aracılığıyla satın alınabilir. İsrail'e varışta yeni vatandaşlar, kimlik kartları, nakit paralar ve ülke çapında müzakereler için bir SIM kart düzenleyen Absorpsiyon Bakanlığı çalışanları tarafından karşılanacaktır. Göçmenler havalimanından devlet bütçesinden de ödenen taksi ile ayrılırlar.

çifte vatandaşlık rusya İsrail nasıl elde edilir

Çifte vatandaşlık

İsrail hükümeti,vatandaşlar başka bir ülkenin vatandaşlığına sahipler. Eski Sovyetler Birliği'nin cumhuriyetlerinin çok sayıda vatandaşı, dünya çapında seyahat etmek için kullanılabilecek ikinci bir İsrail vatandaşlığı ve Teudat Maavar kartına sahipti. Çifte vatandaşlık (Rusya-İsrail) nasıl edinilir? Prosedür yukarıda açıklanan algoritmadan farklı değildir. Fakat Rus vatandaşlığını reddetmenin gerekli olmadığı unutulmamalıdır. İsrail makamları bunun üzerinde ısrar etmeyecekler.

Vatandaşlık vermeyi reddedebilirler mi?

Yani, İsrail vatandaşlığının nasıl elde edileceği, detaylı bir şekilde inceledik. Fakat ülkenin göçmenlik makamlarının yurttaşlığa vatandaşlık vermeyi reddettiği durumlar var mı?

Bu ret davası göreceli olarak yaygındır. Bunun birkaç nedeni olabilir. İşte bunlardan en yaygın olanları:

 1. Başvuranın uyruğunu kurarken sorunlar yaşanmıştır. Örneğin, başvuran, Yahudilerle ilişkiyi teyit eden tüm belgeleri veya güvenilirliklerinin danışmanın şüphe duyup duymadığını göstermemiştir.
 2. Geri ödemeli veya seçkin mahkumiyet, evde ceza kovuşturması varlığı.
 3. Konsolos, başvuranın Yahudilikten farklı bir din benimsediğini tespit etmiştir.

Ayrıca, onlarla evlenen İsrailli vatandaşların eşleri, İçişleri Bakanlığına başvurmadan kısa süre önce reddedilebilir.

İsrail’in Rus vatandaşlığına nasıl ulaşılacağı

İsrail vatandaşlığı nasıl Rus almalı? İsrail pasaportu vermek için, ülkenizdeki konaklamanız sırasında Rusya'daki İsrail Büyükelçiliği veya yerel İçişleri Bakanlığı ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Vatandaşlığı hem Yahudi kökenli Rusları hem de onsuz yapabilir.

İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulüİsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü

Related news

 • Kışın dinlenmek için nereye gidebilirim Sıcak, renkli ve konforlu nerede
 • Asgari ücretin işverene maliyeti ne olacak
 • Sevketi Bostan Yemegi Tarifi
 • Çökertme Kebabı (Bodrum Kebabı)
 • Bir orkide ortaya çıkınca ne yapmalı, bu dönemde düzgün bakım nasıl yapılıyor

 • İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 89

  İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü


  İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 59

  İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 40

  İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 33

  İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 74

  İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 45

  İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 26

  İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 93

  İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 41

  İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 24

  İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 74

  İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 21

  İsrail vatandaşlığını nasıl kazanacaksınız Elde etme usul ve usulü 77