İslam nedir 2019

İslam nedir 2019 İslam nedir

İslam nedir?

Dünyada birçok din var. Bunlardan biri İslam'dır. Arapçadaki kelime "Allah'a itaat" anlamına gelir. İslam nedir? Bu makalede öz, öğretim ilkeleri ve diğer dünya dinleri ile ilişkileri tartışılmıştır.

İslam, eski bir din ve en büyüklerden biridir. Hıristiyanlık ve Yahudilik ile birlikte, Ortadoğu'da geniş çöller arasında ortaya çıktı. Bu üç dünya dinleri hala birbirlerini ve bir tanrıya ibadet ediyorlar. Tarihsel olarak, İslam üçün en genç dini oldu. Fakat bazıları Hıristiyanlık ve Yahudilik için temel olduğuna inanmaktadır.

Bugün bu din yayıldıdünya. Müminler arasında sadece Araplar değil, diğer milletlerden de temsilciler vardır. İslam'ın ne olduğunu anlamak için, onun ruhu ve hakikatine nüfuz etmesi gerekir. İşte İslâm'ın ifadelerinden biri: "Allah'tan başka bir tanrı yoktur ve Muhammed peygamberidir." Kalpten gerçek bir inanan olmak için anlaşılmalıdır.

Her Müslüman bir yeniden doğuş aşamasından geçer. Ancak o zaman inancın anlamını anlayabilirsin. Bu aşamaya ihsan denir.

O andan itibaren, gerçek Müslüman Tanrı'nın bilincini açar. Tüm eylemlerinin, düşüncelerinin ve arzularının Tanrı'ya açık olduğunu anlamaya başlar.

Müslümanlar ölümden sonra inanırlarvarlığın devamı var. İnsan ruhlarının yaratıcısı olan Tanrı'dır. Doğum ve ölüm, ölümlü bedenle ilişkili değildir, ancak ruhun görünüşü ve daha sonra çözülmesinin bir sonucudur. Ve bunun ne zaman olacağını sadece Tanrı biliyor.

Gerçek bir Müslüman, alçakgönüllü, bencil olmayan ve akla gelmeyen bir kişidir. İslam çoktan bir dünya dinine dönüştü. Sınırları ve milliyeti yoktur.

Dünyada 44 Müslüman ülke var. Onlar dünyanın etrafında bulunurlar. Rusya'da öncelikliğin İslam olduğu üç bölge vardır. Bunlar Kuzey Kafkasya, Tataristan ve Başkurt cumhuriyetidir.

Bu dinin kutsal kitabı Kuran denir. İslam'ın ikinci kutsal kitaplarına Sünnet denir. Altı eserden oluşan bir koleksiyon ve yaklaşık yüz hacimleri içerir. İslam'ın öğretilerine göre, Allah'ın tahtında bulunan bir göksel Kur'an vardır. Bu tek kopya.

Dünyadaki Kur'an'ın birçok kopyası da var. Fakat en doğru olanı Arapça yazılmış olanıdır. Dünyanın Kur'an-ı Kerim Muhammed'in müritleri tarafından sözlerinden yazıldı. O, onu, Allah'ın ağzından teslim eden melekler tarafından dikte edildi.

Sünnet, Muhammed'in ifadeleri ve hayatının anlatısıdır.

İslam'ın ne olduğunu anlamak için, dinin hakikatini ve kutsal kitaplarını anlamak gerekir.

Gerçek bir Müslüman'ın davranış normları boyanırbir dizi kural olan şeriatta. Otoriter Müslümanlar tarafından yazılmış kitaplar şeklinde yazılı olarak gerçekleşir. Bu müslümanların ifadeleri biçiminde sözlü olarak da kullanılabilir. Şeriat günlük hayatta, evde nasıl davranılacağı hakkında reçete içerir. Her Müslüman ülkede Şeriat kendi kurallarını uygulayabilir.

Her inanan günlük namaz kılmak zorundadır. Bu bir dua, Allah'a hitap ediyor. Buna ek olarak, eğer bir finansal fırsat varsa, o zaman bir Müslüman hayatında en az bir kez Mekke'ye hajj yapmakla yükümlüdür.

Ayrıca her Müslüman için zorunlu olan mesajların uyulmasıdır.

İslam'da aile tarafından özel bir rol oynar. Bu din, evlilik kurumunu en yüksek ve en saf haliyle anlar. Başkalarına bakma, yaşlılara saygı, her gerçek Müslüman için bir zorunluluktur.

İslam dünyanın önde gelen dinlerinden biridir. Bu nedenle, her modern insan İslâm'ın ne olduğunu bilmelidir. Bu, yalnızca çeşitli inançların temsilcilerini bir araya getirmeyecek, aynı zamanda barışçıl ilişkilerin kurulmasına ve dini gerekçelerle çatışmaların durdurulmasına da katkıda bulunacaktır.

İslam nedir 2019

İslam nedir 2019

Related news

 • Sabırlı Olmak İçin Ne Yapmalı
 • 2019 oğlak burcu
 • 2 litre su - kaç tane bardaktır Kendinizi düşük bir standart için azarlamak değer mi
 • Bal Nedir, Neye İyi Gelir, Bal Çeşitleri Nelerdir
 • Ekrandaki videoyu kaydedin: özelliklerin gözden geçirilmesi ve öneriler

 • İslam nedir

  İslam nedir


  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir

  İslam nedir