İskoç Terrier

İskoç Terrier

Tam olarak bir İskoç terrier olarak köpeklerin böyle bir cins"beyefendi" unvanını hak ediyor. Hayvan sahibi için çok dürüst ve sadıktır. Köpek hiçbir şekilde bir diğeriyle çatışmaya girmeyecektir, ama eğer o “çengel” ise, o zaman bir kavgada kendisi ve efendisi için ayağa kalkabilir. Güçlü bir şekilde geliştirilen sentinel içgüdüsü nedeniyle, teriyerin İskoç bandı bir bekçi olarak kullanılabilir. Bir hayvanı yetiştirme sürecinde, inanamayan çocuklarla muamele edebileceği gerçeğini hesaba katmalısınız.

İskoç İskoç Terrier gerçekteriyer. Bu cins, bu köpeklerin çok uzun bir ıslahı ile ortaya çıktı. Tahmin edebileceğiniz gibi "Scotsman" ın tarihi vatanı İskoçya'dır. Ne yazık ki, nasıl ortaya çıktıklarına dair henüz çok az bilgi alındı. Bu köpeğin tarihi hakkında az miktarda bilgiye rağmen, yüzyıllar boyunca bu türün avlanma sırasında kullanıldığı bilinmektedir. Ek olarak, eski zamanlarda, mülk ve kalelerdeki fareleri ve fareleri yok etmek için kullanıldılar. Eski çağlardan beri Scotsman farklı görünüyordu, ancak 1800'den sonra şimdi gördüğümüz formda üremeye başladı. 1892'de bu cins köpeklerin hayranları kulübü ilk kez açıldı. Yaklaşık olarak aynı zamanda, 21. yüzyıla kadar korunan Scotch terrier türü seçildi. Bir zamanlar bir İskoç terrier alsaydınız, seçiminizi farklı bir köpek türüne doğru değiştiremezsiniz.

Bu ırkı elde etmek o kadar kolay değil. Bugüne kadar, birkaç kişi bu köpekleri ıslah ediyor. Bu durumda Konsey, gazetelerde veya İnternet'te, İskoç teriyerlerinin satışı hakkında reklam aramanız gerektiğidir. Ayrıca "satın alkoç terrier" gibi reklamlar bulabilirsiniz, bu kişi zaten bu cins köpek yetiştiriciliği yapan kişilerin herhangi bir kişi aldıysanız mümkündür.

Ve şimdi İskoç terrierinin görünüşü hakkında konuşmak istiyorum.

Dışarıdan, İskoç Terrier birkısa bacaklarda sıkıca duran oldukça yoğun bir hayvan. Köpeğin küçük bir büyümesi, onun rahatça yuvalara tırmanmasını sağlar. Küçük boyuttan dolayı, hayvanın başı çok büyük görünüyor. Köpeğin gövdesi, dokunulacak kadar sert ve uzun bir kat ile kaplıdır.

Hayvan çok kolay, sorunsuz ve hızlı hareket eder. Yüksekliği ortalama 24 ila 28 santimetre ve hayvanın kütlesi 10 buçuk kilogramdır. Scotch-terrier'ın gözleri koyu renktedir ve oval bir şekle sahiptir. Kulaklar keskin uçlarla çok incedir. Hayvanın diş boşluğu büyük, boyun uzun ve kaslıdır. Göğüs oldukça geniş, kaburgalar dışbükey, arka kısa. Scotch-terrier'ın kuyruğu orta büyüklükte ve çok güçlüdür. Cins çeşitli renklerde, ancak bir tonda temsil edilir.

İskoç Terrier: Hayvanın karakteri. Bu tür yaşayan, mizaç, gururlu, bağımsız, zeki ve asil olarak tanımlanabilir. Köpek ustalarına, kayıtsız insanları kayıtsız insanlara çok bağlı.

Bu ırkın dezavantajları olarak adlandırılabilirHayvanın tüyü çok yumuşak olabilir, bu da güçlü bir küflenmeye yol açar. Ayrıca, bu cins köpekler bazen korkak ve sınırlıdır. İlk temas kurması son derece nadirdir.

Hayvanlar için avcılıkta İskoç terrier kullanılır.burçlarda yaşayan - tilki, porsuk, su samuru ve tavşan. Buna ek olarak, çekici görünümü sayesinde, evcil hayvan sevenler arasında kabul edilir. Bu durumda hoş bir an, köpeğin biraz havlaması, küçük çocuklarla oynamaktan ve sahiplerini kusursuz bir şekilde korumasından kaynaklanmaktadır.

Hayvanın formda kalması için genellikle etrafta dolaşılması gerekir. Terrier bandını yaklaşık her üç ayda bir çıkarın.Related news

 • Anna Samokhina: biyografi, filmografi ve ölüm nedenleri
 • Bir kızın bakımını yapma
 • Dondurma Külahı Nasıl Yapılır
 • Örgü Masal Kahramanı Kız Çocuk Kostümleri
 • Kum Döken Revani

 • İskoç Terrier

  İskoç Terrier


  İskoç Terrier

  İskoç Terrier

  İskoç Terrier

  İskoç Terrier

  İskoç Terrier

  İskoç Terrier

  İskoç Terrier

  İskoç Terrier

  İskoç Terrier

  İskoç Terrier

  İskoç Terrier

  İskoç Terrier

  İskoç Terrier

  İskoç Terrier

  İskoç Terrier