İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi 2019

İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi 2019

İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi 53 04.02.2019, 12:46

İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi?

İskandinav rünleri nedir? Kabaca konuşan, bu kuzey halklarının yazısıdır.

İskandinav rünleri

Ancak her şey bu kadar basit mi? "Rene" sözcüğünün kökenine atıfta bulunulursa, açıkça biri, "gizem" kelimesine dönen RU kökünü ayırt edebilir. Yani, rünlerin geçmişte yaşayan bir alfabe olması dışında, aynı zamanda gizli bir sistemdir. Evet, halk rünlerden bazı değerler biliyordu, insanlar bunu nasıl uygulayacaklarını biliyordu. Ancak, görünüşte basit harfler kullanarak geleceği öngörebilen ve şifalanabilen birkaç gerçek usta vardı. İskandinav rünleri tanrı Odin tarafından mistik tecrübeleri doğrultusunda gönderildi. Yani, efsaneye göre One, Yggdrasil ağacında 9 gün 9 gece asılmış ve kendi mızrağı ile delmişti. Sadece kül değil, üç dünyayı birbirine bağlayan Dünya Ağacı - Helheim, Midgard, Asgard. Ayrıca İskandinav mitolojisinde dünyaların sayısına göre Yggdrasil'in 9 kökü ve 9 şubesi var. Böylece Odin, şamanî bir ritüel ölümle benzer şekilde, ritüel başlatma sırasında İskandinav rünleri aldı. Dokuz dünyayı dolaşmak için Kişinin Ötesine geçmesi gerekiyor. Ve Vikingler'in görüşüne göre, bu dünyada ölen biri için bunu yapmak en kolay. Bu nedenle, İskandinav rünleri, Odin'in insanlara verdiği heyecanlı bir deneyim olarak düşünülebilir.

Runes, özellikle İskandinav, Danimarka, Norveç ve İsveç'te yaygındı.

İskandinav rünleri

Çoğu rünik anıtlar,İsveç toprağı. Rünlerin bile Novgorod'ta kullanıldığına dair kanıtlar vardır, İngiltere ve Grönland söz değil. En büyük beğeni, rünlerle mezar taşlarına verildi. Genel olarak, İskandinav rünlerini uygulayabilirsiniz: amuletler yapın, tahmin edin, hatta yardımlarıyla tedavi edebilirsiniz. Fakat, antik çağlarda olduğu gibi bu sanatın sahibi azdır. Mezar taşlarındaki yazıtların onları kötü ruhlardan koruması gerektiği anlaşıldı. Runik silah tılları onu yenilmez yapmak için tasarlandı. Zincir zırhı ve kask üzerindeki yazıtlar aksine giyeni sihir yardımıyla grevlerden korumak zorundaydı.

İskandinav rünleri muska

Rene dönersek, konseptte"İskandinav rünleri", büyüte kullanılan 24 tabela ve kehanette kullanılan bir tane daha boş - rune içerir. Rünik alfabe yukarıda belirtildiği gibi 24 rünlerden oluşur ve bunlar 8 rün ile 3 atta ayrılır. Her atta'nın kendi tanrı koruyucusu var. Böylece, ilk görüşmede koşullu olarak konuşan tanrı Freire, ikinci - Hagal için, üçüncü - Tyr için cevap verir. 8 sayısı kaza değildir, çünkü yaşam döngüsünün bir simgesi, sonsuzluk. Buna ek olarak, 8 = 4x2. Diğer birçok ülke gibi İskandinavların 4 sayısı da uyum anlamına geliyor. Rakamların ebedi mücadelesini simgeleyen 2 numara. Atta 3'te de derin bir sembolizm taşıyor. Böylece, İskandinavlar üç ana dünyaya - Asgard, Midgard, Helheim - olduğuna inanıyorlardı. Bu yüzden İskandinav rünleri bu şekilde gruplandırılmıştır. Kehanet, uygulamanın bir başka alanıdır. Bununla birlikte, az sayıda insan rünleri de tahmin edebiliyordu. Kehanet için en basit tekniklere ulaştık. Örneğin, bir rüya çıkararak bir soru sorabilir ve daha sonra yorumlayabilirsiniz. 3 rünü çekmeniz gerektiğinde daha karmaşık bir versiyon "Odin'in Kehaneti" olarak adlandırılır. Birincisi sorunun nedeni, ikincisi mevcut durumu, üçüncü olası çözüm.

İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi 2019

İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi 2019

Related news

 • Kurtarma flash sürücüleri
 • Kendi elleriyle bir sokak tuvaleti nasıl yapılır
 • İngiltere İşçi Partisine Varufakis danışmanlık yapacak

 • İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi 57

  İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi


  İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi 6

  İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi 20

  İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi 14

  İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi 84

  İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi 35

  İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi 94

  İskandinav rünleri: sadece karalama çizgileri mi yoksa gerçekten de çalışan bir sistem mi 8