Isabelladan şarap tarifini inceliyoruz 74 31.01.2019, 17:04

Isabella'dan şarap tarifini inceliyoruz

Isabella'nın ev şarabı tarifleri hemen hemen her hevesli bir şarap üreticisidir. Bu şaşırtıcı değildir çünkü çeşitlilik özellikle şarap yapımında yetiştirilmiştir.Isabella şaraplarıBu tür üzümlerle oldukça basit bir şekilde büyütün.Düşük sıcaklıklara bile dayanabilen dengeli bir asma. Saf haliyle, meyveler herkesi sevmeyebilir, çünkü yeterince sert bir cilde sahipler, fakat Isabella'dan gelen şarap bu çeşitliliğin gerçek zenginliğini ortaya çıkarır. Evde kendi başlarına nasıl yapılır?

Isabella'dan şarap nasıl hazırlanır?

Her şeyden önce, ihtiyacınız olacakfermantasyon, bir hidrolik conta ile mantar ve hazır şarap şişeleme için şişeler. Ve tabii ki, doğrudan üzüm ve toz şeker. Şarap yapmak için, herhangi bir büyüklükte çilek yapacak. Çürümüş veya olgunlaşmamış kaldırmak için bunların üzerinden gidin. Bir ön şarttır - üzümler yıkanamaz. Gerekiyorsa, meyveleri kuru bir bezle silin. Yıkarken, fermantasyon sürecinde doğal maya olarak görev yapacak olan üzüm derisinden mikroorganizmaları temizlersiniz.

Isabella'dan şarap hazırlamanın ikinci aşaması: fermantasyona başlıyoruz

Öncelikle meyve suyu yapmalısın. Üzümleri bir tahta havanda ile ezin, bunu olabildiğince dikkatli bir şekilde yapın. Sadece her bir tane ezilirse, doğru miktarda meyve suyu elde edilir. Bunu yapmak çok zor değil, çünkü üzümler kolayca meyve suyu veriyor. Sonuç olarak, püre uzmanları denilen karışım filtrelenmeli ve bir cam şişeye dökülmelidir.Isabella ev şarabı tarifiKonteyner sterilize edilmeli, doldurulmalıdırHacmin üçte ikiden fazla olmamalıdır, böylece sıvı fermantasyon için yer yoktu. Şişeyi bir su keçesi olan bir mantarla kapatın ve birkaç hafta boyunca dolaşmaya bırakın.

Isabella'dan şarap hazırlamanın üçüncü aşaması: final

Genç şaraba şeker eklemeniz gerekiyor. Bundan önce, alt kısımdaki fermantasyon sırasında biriken tortuları karıştırmadan sıvıyı dikkatlice boşaltın. Her bir litre şarap için 100-150 gram toz şeker dökün ve tamamen eriyene kadar hafifçe karıştırın. Şekerle kuru bir steril kaba dökün ve sızdırmaz bir tıkaçla sıkıca kapatın. Dört hafta temizleyin. Belirtilen dönemden sonra, şarap küçük cam şişelere dökülebilir, kabuklanmış ve bir buzdolabında saklanabilir. Bu zamana kadar, içecek fermantasyondan hemen sonra genç şaraba kıyasla daha güçlü ve daha tatlı hale gelecektir.

Isabella'dan şarap nasıl yapılır?Isabella ve beyaz üzümlerden şarap tarifi

Bu çeşit içecekler ile tanışmaya devam edinÜzümler orijinal bir tarifdir. Isabella'nın tadı diğer çeşitlerin notlarıyla birleştirildi. Yıkanmamış üzümsü meyveleri parçalayın ve ezmeyi 75 dereceye kadar ısıtın. Serin ve üç gün boyunca ayrıl. Bu süreden sonra, içine seyreltilmiş maya ile bir bardak su dökün, 25 gram almalıdır. Bir kaç damla amonyak, litre başına 100 gram toz şeker ekleyin ve birkaç ay boyunca bir su sızdırmazlığı olan bir kapta bırakın. Fermantasyon tamamlandıktan sonra, litre başına 150 gramlık şekere dökerek tatlılık şarabını ekleyebilirsiniz. Bitmiş içeceği şişelere dökün ve kapatın. Karanlık ve serin bir yerde, yatay olarak saklayın.Related news

 • Moskova Sheremetyevo Havaalanı: havaalanı Haritası, terminal planı ve diğer faydalı bilgiler
 • Fidel Castronun biyografisi. Küba liderinin yolu
 • CUPCAKE

 • Isabelladan şarap tarifini inceliyoruz 18

  Isabelladan şarap tarifini inceliyoruz


  Isabelladan şarap tarifini inceliyoruz 95

  Isabelladan şarap tarifini inceliyoruz 73

  Isabelladan şarap tarifini inceliyoruz 33

  Isabelladan şarap tarifini inceliyoruz 67

  Isabelladan şarap tarifini inceliyoruz 16

  Isabelladan şarap tarifini inceliyoruz 40

  Isabelladan şarap tarifini inceliyoruz 39