İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları 2019

İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları 2019

İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları 96 07.02.2019, 19:19

İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar? Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları

Scurvy (scurvy) alma riski hiçbir yere gitmiyorkayboluyordu. Ancak, bizim zamanımızda pislik son derece nadirdir. Hastalık nadir bir patoloji kategorisi haline geldiğinden, birçoğumuz insanların neden iskorbetten ve iskorbüt hastalığından muzdarip olduklarıyla ilgileniyoruz?

Scurvy nedir? Scurvy nedenleri

İnsanlar neden kurbandan muzdarip?

Dördü almayan bir kişiaskorbik asit temini ile haftalar sonra, şiddetli bir avitaminozis gelişir, budala dönüşür. Hastalık, vücuttaki C vitamini eksikliğinden veya aşırı kıtlığıyla (kritik olarak düşük konsantrasyonlar) arka plan üzerine akar. Bu maddenin toplam eksikliği, özel bir protein - kollajen sentezini bozar.

Kolajen ve arasındaki farkKan damarlarının güçlü duvarları ve elastik bağ dokuları. Kalıcı bir C vitamini eksikliği kıkırdak yapısındaki olumsuz değişikliklere, tübüler kemiklerin tahribatına, kemik iliği fonksiyon bozukluğuna, kemik diş yatağının atrofisine yol açar.

Diğer türlerde avitaminoz, budalağa yol açar. Örneğin, hastalık, B grubu ve folik asitten gelen vitamin eksikliği ile birlikte raşitizm ile birlikte gelişir. İşte insanların neden iskorbetten muzdarip olmasının sebepleri.

Scurvy belirtileri

Scurvy belirtileri görünmeye başlar1-3 ay süren C vitaminin dirençli darlığı. Adam zayıflık, yorgunluk, baş dönmesi ile eziyet edilir. Eklemlerde sinirlilik, uyuşukluk, ağrı var. Buzağı acı çekiyor.

İnsanlar neden iskorbarattan muzdarip ve kefir hastalığı nedir?

Ancak, bu işaretler hemen atfedilmezScurvy belirli belirtileri. Onlar sadece patolojinin gelişmesinden şüphelenmek için dayanaktadırlar. Hastanın uzun süreli malnütrisyon veya oruç öyküsü varsa ve bağırsakta besin maddelerinin emiliminde sorun varsa (insanların başka bir sebepten korkması gibi) tanı doğrulanır.

Scurvy hastaları tuhaf bir görünüme sahiptir. Cildin yüzeyi inişli çıkışlıdır (tüberküller saç keselerinde kanamalar oluşturur). Ten rengi - sarı-kahverengi. Eklem ağrıları onları belirli bir yürüyüşe zorlar. Scurvy ile yüklenen, dizlerini büken insanlar var.

Scurvy gelişimi

İnsanların neden pislikten muzdarip olduklarına bakılmaksızın,Progresif scurvy, diş etlerinin dokularındaki karakteristik değişiklikler ile ifade edilir. Mukoza zarında ortaya çıkan özel solukluk siyanoz ile yer değiştirir. İntental papillalar değişime uğrar. Diş etleri kanıyor.

Lezyon odaklarındaki doku yoğunlaşır, kazanır.koyu bordo tonları. İç kanama belirtileri gösterir. Dişler, kanama yastıkları oluşturan mavi kıpkırmızı süngerimsi oluşumları çevreler. Bir kişi çiğneme sırasında acı çeker. Bol tükürük, ona önemli rahatsızlık verir.

Komplikasyon tedavisi Scurvy koşulları

Karmaşık scurvy

Ciddi güncel scurvy ikincil bir eşlikağız boşluğunda hoş olmayan bir koku, ülserler, titreme ve diş kaybı ile ifade edilen enfeksiyon. Hastalığa eklemleri çevreleyen dokularda deri altı dokularda, konjonktivada, kas kalınlığında, periosteumda ortaya çıkan geniş çaplı kanamalar eşlik eder. Kanama bölgesinde hematomlar oluşur. Sertleşirler, ağrıya sebep olurlar ve bir kişinin hareketini zorlaştırırlar.

Kanamalar sadece dışta değildokular, ancak iç organlarda da. Bunlar plevra, böbrek, akciğer, bağırsak, mide için karakteristiktir. Hastalar hemoptizi, kanlı kusma ve hematüri çeker. Depresyona uğramış kalp çalışması, sindirim sistemi, anemi, dalak ve karaciğerin salgı ve motor fonksiyonları büyümüştür.

Scurvy tedavisi

Scurvy ile teşhis edildiğinde, koşullarHastalığın oluşumu, komplikasyonları, tedavisi belirlenir, hastaya özenle bakılır. Scurvy - diyet tedavisi için tedavinin temeli. Hastanın diyeti, C vitamini ile zenginleştirilmiş gıdalara dayanır: taze sebzeler, meyveler, meyve suları, meyveler. Çalışma koşulları ile askorbik asit enjekte edilir veya damlatılır.

Ağızda iltihaplanma ile kavite tedavi edilir.yağda manganez ve hidrojen peroksit, A vitamini çözeltileri. Zor eklem hareketliliği ile fizyoterapötik prosedürler reçete edilir: çamur, masaj, hidroterapi seansları, egzersiz terapisi. Eğer insanların neden iskorbete maruz kaldığı sorusuna cevap verirseniz, hastalığın ana nedenleri anemidir, B vitamini reçete edilir.12demir preparatları ile birlikte.

Scurvy'ın profilaksisi

Neden insanlar artık scurvy almıyorlar?

İnsanlar neden artık budaladan muzdarip değil? Her şey hastalığın doğru ve çok basit önlenmesi ile ilgilidir. Yüksek dereceli yiyecek - scurvy için bir tava. Ürünlerin C vitamini kaybettiği ve bağışıklığın zayıfladığı kış-bahar döneminde beslenmenin kalitesine özel dikkat gösterilmektedir.

Sebzelerden, meyvelerden ve meyvelerdentaze, konserve, kurutulmuş ve dondurulmuş. Askorbik asit alımının yetersiz olması halinde, onu içeren kompleks vitamin preparatlarının alınması tavsiye edilir.

İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları 2019

İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları 2019

Related news

 • Ev Emekçisi Annelerin, Sigortalı Olması İçin Çalışma Başlatıldı
 • En pahalı kulaklıklar zaten serbest bırakıldı
 • Folik asit nedir ve ne için
 • KUFAR için bir ilan nasıl gönderilir: Belarusun en büyük ticaret platformu ile çalışma talimatları

 • İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları 51

  İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları


  İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları 60

  İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları 64

  İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları 79

  İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları 20

  İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları 1

  İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları 96

  İnsanlar neden budalalıktan muzdarip olurlar Scurvy: oluşma, komplikasyonlar, tedavi koşulları 10