Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı 2019

Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı 2019

Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı 55 13.01.2019, 12:11

Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı

Herkes az çokonun sağlığı. Çoğu insan, farklı diyetler kullanır veya vücudu normalize etmek ve fazla kiloları önlemek için fitness yapmaya gider. Ancak, her insan bu tür yüklere sürekli olarak dayanamaz. Bu belirsiz durumun çıkış yolu, Tai Chi'nin Çinli jimnastiğidir. Bu eski geleneksel olmayan tıp disiplini, insanların ciddi hastalıkları tedavi etmelerine ve eski çağlardan beri eski zamanlarla mücadele etmelerine yardımcı oldu.

Genel kavramlar

Çinli jimnastik Tai Chi birBüyük çabalar ve özel eğitim gerektirmeyen alıştırma kompleksi. Üç kritere dayanır: dans zarafeti, sağlık sistemi ve dövüş tekniği. Her bileşen kalanlarla tam uyumludur. Bu arada, etrafımızdaki dünyayla birlikteliğin etkisine ulaşıldı.
Tai Chi, insan zihniyle etkileşime geçmeyi öğretirtam temas yoluyla vücut. Cimnastik sırasında gerçekleştirilen el ve vücut hareketleri görselleştirilir ve zihin tarafından kontrol edilir. Bu nedenle, vücut konsantrasyonu maksimum seviyesine ulaşır. Tai Chi, sinir sistemi üzerinde güçlü bir iyileşme etkisi olan, problemleri bastırmaktan uzaktır.Çinli jimnastik tai chiBu jimnastiğin ortaya çıktığı düşünülmektedir.Antik Çin hala Fu Zi'nin yönetimi altındaydı. İmparator Yin Gan'a, hastaları iyileştirebilecek ve basit insanlara hitap edebilecek büyük bir dansla gelmesini emretti. Sonuç olarak, adaçayı yumuşak hareketler ve savaş durumlarından oluşan bir dizi egzersiz icat etti.

Çinli jimnastik kimler gösterilir

Tai Chi herkese izin verdiyaşına rağmen. Çin'de, insanlar şafakta temiz havada bu jimnastikle uğraşırlar. Ülkede yaşamın bu kadar yüksek olmasının nedeni olduğuna inanılıyor. Rusya'da ve tüm dünyada, nefes almayı senkronize etmeyi ve yumuşak hareketler yapmayı, çeşitli formları taklit etmeyi öğrendikleri binlerce özel okul var.
Çinli jimnastik Tai Chi ödüyorsadece zamanla, bu yüzden anında sonuç beklemeyin. Tonik etki sadece birkaç egzersizden sonra gelir. Çin'de, bu tür aktivitelerin yaşlı insanlar için daha uygun olduğuna inanılmaktadır, çünkü onlar fitness için gitme, sabah koşma veya diyet yapma şansına sahip değildir. Ek olarak, jimnastik, esnekliği geliştirmenize, iç organların aktivitesini normalleştirmenize, kan basıncını ve sakin sinirleri azaltmanıza olanak tanır.

Tai Chi'den yararlanın

Çin jimnastiğinin etkisinin sonuçlarıvücut aşırı vurgulanamaz. Düzenli egzersizler eklemlerin esnekliğini arttırır, merkezi sinir sistemini güçlendirir, bağışıklığı arttırır, beynin gizli bölgelerini harekete geçirir, koordinasyonu geliştirir, kalbin ve bağırsakların işlerini normalleştirir.usta tai chiBirçok çalışma Çinlilerin gösterdiğini gösterdijimnastik Tai Chi, osteoporoz ile mücadelede son derece etkilidir. Dikkat çeken yavaş hareketler sayesinde böyle inanılmaz bir etki elde edilir. Bilim adamları sürekli eğitimin soğuk algınlığı riskini en aza indirdiğini ve kas dokusunun güçlendirilmesine katkıda bulunduğuna inanmaktadır. Birçok doktor kırıklardan sonra rehabilitasyon sırasında böyle jimnastik egzersizleri önermektedir.

Travmanın iyileştirici etkisi

Herhangi bir Tai Chi usta söyleyecektirjimnastik dengesidir. Hayatta bir sağlık garantisi olarak hizmet eden bu yetenek. Tai Chi sadece sık sık koordinasyon ve düşüş kaybeder, farklı derecelerde kırıklar olsun, yaşlılar için tavsiye edilir.
Bilim adamları, bu tür travmaların, diğer şeylerin yanı sıra, uzun ömürlülüğü etkileyen ciddi komplikasyonlar verdiğini kanıtladılar. İstatistiklere göre, çoğu yaşlı insan bir kırıkla hastaneye yatırılıyor uyluk boynu. Böyle bir travmadan sonra bu yaşta iyileşmek neredeyse imkansızdır. Yardım, yalnızca ağırlıkların bir bacaktan diğerine aktarılmasıyla hareketleri düzeltebilir.yeni başlayanlar için tai chiBöylece, Çin jimnastiği sadece koordinasyonu öğretmekle kalmaz, aynı zamanda ciddi yaralanmalardan sonra kemik sistemini de güçlendirir.

Psikolojik ve fiziksel etki

Tai Chi sınıflarının önemli ölçüde azaldığı kanıtlandıdüşme korkusu. Çok sayıda psikolog çalışması, 3 haftalık düzenli egzersizden sonra, insanların% 30'unun, 3 aylık jimnastikten sonra,% 30'unun kendi yeteneklerine ve yeteneklerine güven duyduğunu göstermiştir. Bu, dersin sonuna doğru en yüksek dereceye ulaşan bir denge meselesidir.
Çin jimnastiğine izin verilirHer gün, yaşlılar - haftada 3 kez. İlk 10 dersten sonra dayanıklılık ortaya çıkacak, esneklik artacak ve kas kütlesi güçlenecektir. Temiz havadaki yumuşak hareketler, oksijenli doku ve organların beslenmesine katkıda bulunur.

Önemli nüanslar

Egzersizlerde, sadece bedene katılmamalı, ruh da önemlidir. Düzenli eğitim, gerçeklikten kaçmaya ve zihninizin derinliklerini bilmeye yardımcı olur.Tai ChiDers yürütmek için önemli bir nüansMüzik. Uygun film müziği uygun bir iç ortam yaratır, hızlı rahatlama sağlar. En iyi seçenek, bir flüt veya diğer Asya geleneksel enstrümanlarının melodileridir. Odada doğa seslerini eklemek gereksiz değildir.
Tai Chi, aşırı kilo alan insanlar için uygundur. Egzersizler fiziksel çaba gerektirmez. Düzenli dersler, sabah koşularından daha fazla kalori yakmanıza izin verir.

Nereden başlamalı

Tai Chi sınıfları herhangi bir şekilde uygulanabilir.yüzey, ana şey kaygan değil. Ayakkabılar ince bir lastik veya deri taban ile yapılmalıdır. Normal çoraplara izin verilir, ancak güçlendirilmiş bir ayak ile. Yumuşak bir çim üzerinde, toprak soğuk değilse ve rüzgar yoksa, yalınayak çalışabilirsiniz. Giysi - serbest, hafif, hareketi engellememek için.
Bugüne kadar alıştırma yapmak alışılmış bir şeydir.Usta Tai Chi'nin bulunduğu özel gruplar. Bu tür spor kulüplerinin cimnastikçiye başladığı gösterilmiştir. Grup derslerinin özü, temel hareketleri öğrenmek, enerjiyi kontrol etmek, meditasyon yapmaktır.

Yeni Başlayanlar İçin Egzersizler

Yeni başlayanlar için Tai Chi, üç ana kurala indirgenir:
1. Herhangi bir hareket yavaş ve pürüzsüz.
2. Tüm konsantrasyon kendi vücudunuza yönlendirilir.
3. Nefes serbest ve eşit olmalıdır.tai chi egzersizleriTai Chi'nin yeni başlayanlar için temelleri hareketlerdir."Tazelik Şelalesi" ve "Su Üzerinde Daireler". İlk egzersiz omuzların genişliğinde bükülmüş bacaklar üzerinde gerçekleştirilir. Elleri gerildi, başı öne eğildi. Yavaşça omuzları, sonra da vücudu bükün. Kaslar gerilmemelidir. Hareket su akışını tekrarlar. Maksimum eğime ulaştıktan sonra, yavaş yavaş başlangıç ​​konumuna geri dönmelisiniz.
Egzersiz sırasında "Su üzerinde daireler", bir el alt sırt, diğer - karnına konur. Pelvis bir daire içinde düzgün bir dönüş gerçekleştirir, sonra yanlara doğru.

Temel hareketlerin karmaşıklığı

Tai Chi'de egzersizlerin tanımıBelli bir formun zihinsel temsili ve izdüşümünün beden ve el tarafından taklit edilmesi. Her hareket kompleksi, herhangi bir sırayla işgal başına 4-6 kez yapılmalıdır. Tai Chi egzersizleri sadece bükülmüş bacaklarda gerçekleştirilir.tai chi egzersizlerin tanımıÇin jimnastiğinde "Chi'de daldırma" ana harekettir. Derin bir ilhamın ardından, eller omuzların seviyesine yükselir, sonra yavaşça onlardan önce düzelir.
Egzersiz "At yelesi", sağ ve sol bacakların ve ellerin ileri senkron şekilde çıkarılmasından oluşur.
"Ayı Sarıl" hareketi, hayali bir kürenin doğaçlama bir çevresi olarak küçültülür. Bunun için kollar başın üzerinden bükülür. Bu durumda bacaklar aynı çemberi tanımlamalıdır.
"Atış" egzersiz için yavaş bir hamle yapınileri geri, daha sonra öne doğru, sol kolun dirseğindeki alın alnına doğru bükülmesi. Ayaklar yerden kalkmaz. Sağ el ekshalasyonda avuç içi ile döner.

Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı 2019

Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı 2019

Related news

 • Bakırköy’de Sokak Kütüphanesi Açılıyor
 • Diriliş Ertuğrul dizisinin Beybolatı Ali Ersan Duru kimdir İşte hayatı hakkında bilinmeyenler
 • Kertenkele Dizisi Selin’ Kimdir

 • Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı 94

  Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı


  Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı 21

  Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı 49

  Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı 28

  Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı 13

  Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı 4

  Çinli jimnastik Tai Chi. Antik Çin terapötik jimnastik. Egzersizlerin tanımı 38