Çinko Merhem adlı ilaç: kullanım, kompozisyon ve kontrendikasyonlar için talimatlar 62 15.02.2019, 23:46

"Çinko Merhem" adlı ilaç: kullanım, kompozisyon ve kontrendikasyonlar için talimatlar

"Çinko Merhem" uyuşturucuantiseptik (dezenfekte edici) maddelerdir ve kuruma ve sıkışma özelliklerine sahiptir. İlaç, çeşitli deri hastalıkları ve patolojilerini tedavi etmek için kullanılır.

Merhem dış (yerel)uygulaması. İlacın ana aktif bileşeni çinko oksittir ve cilt üzerinde makerasyon olgusunun oluşumunu ve gelişimini önleyen bir kurutma efekti uygulayabilme özelliği ile karakterizedir.

"Çinko Merhem" adlı ilaç: talimatlar ve endikasyonlar

Tıbbi ürün uygulanması için kullanılır.nörodermatit, atropik ve allerjik dermatit formunun çeşitli kaynaklı yerel tedavisi. Çeşitli etyolojik kökene sahip subakut egzama tedavisinde, ayaklarda hiperhidroz olumsuz olgusunun ortadan kaldırılması için ilaç önerilir. Merhem, bebek bezi döküntüsü, rozasea, piyoderma, akne, çoğunlukla eksudasyon fenomeni ile ülsere edici cilt lezyonlarında yardımcı olacaktır.

Çinko Merhem: Kontrendikasyonlar

İlaç kullanımı arttırılmış olarak yasaklanmıştırhastanın çinko ve bileşiklerine duyarlılığı. Cilt tüberkülozu, viral herpes enfeksiyonu bulunan mevcut mantar, bakteriyel ve viral cilt patolojilerinden kurtulmak için bir ilaç kullanılması tavsiye edilmez. İlaç, suçiçeği, ciltte benign neoplaziler, piyoderma, diğerinde sebase bezlerin kistik anomalileri kontrendikedir.

Buna ek olarak, ilaç kontrendikasyonları listesi"Zink merhem": Kullanım talimatları deri altı dokuların akut pürülan hastalıkları, trofik ülserler varlığı, basınç ülserleri, cilt yüzeyindeki açık yaralar içerir. İlacın 2 yaşın altındaki çocuklar için kullanılmasına izin verilmiyor.

İlacın gebe kadınlar üzerindeki farmakolojik etkisinin güvenliği konusu şu an için incelenmemiştir.

Çinko Merhem: talimatlar ve yan etkiler

Tedavinin sonucunda oluşan negatif bulgularcildin lokal tahrişi ve bir dermatolojik alerjik reaksiyon ortaya çıkması. Hastalar yanma hissi ve genel bir kaşıntı hissedebilirler, cildin kızarıklığına sahiptir.
Çinko içeriğine bağlı yan etkiler derinin ağartılmasında görülebilir.

Çinko Merhem: kullanım talimatları ve önlemleri

Kendi kendini iyileştirmeye başlamadan öncemerhem kullanımı için tüm kontrendikasyonları referans alan bir farmakolojik ajan kullanımı halen bir doktora danışılmalıdır. Günlük kullanımın maksimum süresi yirmi günden fazla olmamalıdır. Genital bölgede ve başta bir aletle bulaştırılmamalıdır.

"Çinko Merhem" adlı ilacın bileşimivazelin ile kombinasyon halinde oksit belirler superchargerlar iltihabı yavaşlatır - kılcal genleşmesi sağlanır aktif maddeleri, doku sıvı ve enflamatuar işleminde mevcut olan diğer değişiklikler birikimi. Bu sebeple, ilaç böcek ısırması etkilidir, (diseksiyon sonra), akne, yara ve dermatit kaynar.

Rahatlamak için,merhem etkilenen bölgede. Birkaç saat içinde cildin biraz soluklaştığı ve gerginliğin geçtiği gözlemlenecek ve odak keskinliği önemli ölçüde azaldı.

Çinko merheminin avantajlarından biri de,preparatın dozajda özel doğruluk istemediğini ve bir organizmanın tehlike oluşturmadığını belirtti. Ve hastaların uygulanması üzerine, neredeyse hiç zorlanmıyor. Madde hem klinik koşullarda hem de kendi kendini muameleye başarıyla uygundur.

Çinko Merhem adlı ilaç: kullanım, kompozisyon ve kontrendikasyonlar için talimatlarfotograflar resim

Related news

 • Pantenol (sprey)
 • Erkeklerde ve kadınlarda gonore belirtileri
 • Asaleti ve Güzelliğiyle Tüm Dünyayı Büyüleyen İngilterenin Buruk Prensesi Diananın Hayatıyla İlgili Hiç Duyulmamış Gerçekler
 • Hindistan Yüksek Mahkemesi kendi kararını bozdu: Sinema salonlarının ulusal marş çalması zorunlu değil

 • Çinko Merhem adlı ilaç: kullanım, kompozisyon ve kontrendikasyonlar için talimatlar 77

  Çinko Merhem adlı ilaç: kullanım, kompozisyon ve kontrendikasyonlar için talimatlar


  Çinko Merhem adlı ilaç: kullanım, kompozisyon ve kontrendikasyonlar için talimatlar 41

  Çinko Merhem adlı ilaç: kullanım, kompozisyon ve kontrendikasyonlar için talimatlar 95

  Çinko Merhem adlı ilaç: kullanım, kompozisyon ve kontrendikasyonlar için talimatlar 84

  Çinko Merhem adlı ilaç: kullanım, kompozisyon ve kontrendikasyonlar için talimatlar 42

  Çinko Merhem adlı ilaç: kullanım, kompozisyon ve kontrendikasyonlar için talimatlar 67

  Çinko Merhem adlı ilaç: kullanım, kompozisyon ve kontrendikasyonlar için talimatlar 21

  Çinko Merhem adlı ilaç: kullanım, kompozisyon ve kontrendikasyonlar için talimatlar 90