Fotograf resim Goruntuler İngilterenin nüfusu çokuluslu ve hızla yaşlanıyor
İngilterenin nüfusu çokuluslu ve hızla yaşlanıyor 10 05.02.2019, 09:28

İngiltere'nin nüfusu çokuluslu ve hızla yaşlanıyor

İngiltere'nin prezervatif nüfusu2025'e kadar uzman tahminleri 25 milyon kişiye ulaşacak. 1981-2001 yılları arasında gelişmekte olan ülkelerden gelen aktif göçe rağmen bu dönemde nüfus artışı sadece% 6'dır. İngiltere, kilometrekareye 242 kişi olan dünyanın en yoğun nüfus yoğunluğundan birine sahiptir.

İngiliz nüfusu

İngiltere'de doğurganlık hızı% 1,3, mortalite -% 10,3'tür. Birleşik Krallık'taki erkeklerin ortalama yaşam süresi yaklaşık 75 yıl kadındır - yaklaşık 81 yıl. 2000'de İngiltere'de kadın sayısı erkek nüfusu 838.000'i aştı.

Uzmanlara göre, İngiltere'nin nüfusuYaşlanma ciddi bir sorundur. Dolayısıyla, 2002 yılında 65 yaş üstü insanlar ülkedeki toplam nüfusun yaklaşık% 16'sını oluşturuyordu. 2001 yılında yapılan aynı nüfus sayımına göre, 60 yaşın üzerindeki insan sayısının 15 yaşın altındaki çocuk sayısını aştığı tespit edildi.

İngiltere çok yüksek dereceye sahiptirnüfusun kentleşmesi. 20. yüzyılın sonunda, şehirlerde yaşayan Büyük Britanya nüfusu, nüfusun yaklaşık% 90'ını oluşturuyordu. En büyük şehirler Londra, Birmingham, Glasgow, Leeds, Sheffield ve diğerleri. İstatistiklere göre, İngiltere sakinlerinin yaklaşık yarısı, nüfusu 100.000'i aşan şehirlerde yaşıyor.

Birleşik Krallık nüfusu

Nüfusu çok olan İngiltereçokuluslu, XX yüzyılın ikinci yarısında Hindistan, Pakistan, Karayipler ve daha sonra Afrika ülkeleri arasında geniş bir göç akışı kabul etti: Uganda, Kenya, Malavi. Bu ülkelerin yerlileri, İngiltere'nin toplam nüfusunun yaklaşık% 7'sini oluşturmaktadır. Yerli halk gelince, çoğu İngilizce'dir (yaklaşık% 81). İngiltere'de yaşayan diğer yerliler İskoç (yaklaşık% 9), İrlandalı (yaklaşık% 2) ve Gal (yaklaşık% 2'den az).

İngiltere'nin nüfusu İngilizce konuşuyordili. Buna ek olarak, Galler nüfusunun bir kısmı Galce dili, İskoçya sakinlerinin bir kısmı - Gaelic ve Kanal Adaları - Fransız nüfusuna sahiptir.

İngiltere'nin siyasi yapısı

Dini alana gelince, Birleşik KrallıkÇoğu Protestan bir ülkedir. İngiltere'de bir devlet statüsüne sahip Anglikan Kilisesi'nin yaklaşık 34 milyon takipçisi var. İskoçya'da Presbiteryen Kilisesi en önemli rolü oynuyor ve bunu 800 bin kişi takip ediyor. Ayrıca ülkede yaklaşık 6 milyon Katolik var. Buna ek olarak Methodizm, Vaftiz, Budizm, Hinduizm ve Musevilik gibi pek çok adanmış grup var. İslamcı taraftar sayısı hızla artıyor, 2002'de 1,5 milyon kişi yaşıyor.

Büyük Britanya'nın siyasi yapısıUlusal menşei ne olursa olsun, devletin ve Vatandaşın üyesi olan diğer ülkelerin yanı sıra Kuzey İrlanda'nın her vatandaşı için oy kullanma hakkını kabul eder.

İngilterenin nüfusu çokuluslu ve hızla yaşlanıyorFotograf Goruntuler fotograflar resim

Related news

 • Family Videoları Sayfa 2
 • Jambonlu, peynirli, ananaslı bir salata hazırlıyoruz. Salata için reçete Zindelik in jambonlu
 • Dukan diyeti hataları
 • Bataryayı doğru şekilde şarj etmek için: sürücüler için birkaç ipucu

 • İngilterenin nüfusu çokuluslu ve hızla yaşlanıyor 47

  İngilterenin nüfusu çokuluslu ve hızla yaşlanıyor


  İngilterenin nüfusu çokuluslu ve hızla yaşlanıyor 96

  İngilterenin nüfusu çokuluslu ve hızla yaşlanıyor 2

  İngilterenin nüfusu çokuluslu ve hızla yaşlanıyor 89

  İngilterenin nüfusu çokuluslu ve hızla yaşlanıyor 87

  İngilterenin nüfusu çokuluslu ve hızla yaşlanıyor 62

  İngilterenin nüfusu çokuluslu ve hızla yaşlanıyor 99