Incoterms-2019 için teslim şartları 2019

Incoterms-2019 için teslim şartları 2019

Incoterms-2019 için teslim şartları 54 17.02.2019, 13:03

Incoterms-2019 için teslim şartları

Teslimat şartları - bir koleksiyonMalların yan ve yana nasıl ve ne şekilde aktarılacağını, nasıl ödeneceklerini, sigortalacağını, ulaşımın bir veya daha başka bir aşamasında emniyetten kimin sorumlu olduğunu düzenleyen yasal düzenlemelerteslim şartları

Dünya ticaret cirosunun önemli bir kısmıulusal mevzuata uygun olarak malların taşınması için kuralların bir araya getirilmesi ihtiyacını yaratan uluslararası ticareti açıklar. Bu amaçla, Ticaret Şartlarının Yorumlanması için Uluslararası Kurallar (Incoterms), teslimatın temel şartlarını içeren yaklaşık 80 yıldır yayınlanmıştır.

Incoterms'in bizim başvurularımızda uygulanmasınınülkenin bir öneri niteliği vardır. Ancak sözleşmede, kurallar tarafından belirlenen temel koşullara atıfta bulunulursa, kurallara uyulması zorunludur. Geri kalanlarda ise, Rusya Federasyonu Medeni Kanununun dördüncü bölümüne rehberlik edilmesi gerekiyor, bu belgelerin veya diğer ticaret hadleri gümrük kararlarının uygulanma sırası belirtilmişse (madde 1211).

Şu anda, ticaret işlemleri içinIncoterms, 2019 yılının ifadesinde geçerlidir. Bu kurallar, teslim şartlarını yansıtan on bir temel hüküm içermektedir. Bazıları bir taşıma modu için değil, taşıyıcıların tümü için çalışır. Bir önceki baskısında itibaren (2000) yönetmelikler onlar Forumlar DAT ve dağıtım DAF, DDU, DEQ ve DES şartlarını yerini DAP, ortaya çıktığı farklıdır.daf teslim şartları ve koşulları

Eski kurallardaki DAF terimi,satıcı, malları sınırda adı geçen yerde veya noktada alıcıya teslim etmiştir (malların alıcı gümrük sınırına geçmeden önce). Bu durumda, mallar ihracata yönelik gümrük prosedürlerini geçti ve henüz araçtan boşaltılmamıştır. Dolayısıyla, teslim konusu hala ithalat için gümrük işlemlerine tabi olacaktır.

Incoterms kuralları (baskı 2019) yeditüm taşımacılık modları için temel prosedürler ve iç suyolu taşımacılığı ve denizyolu taşımacılığı için dört prosedür. Kuralların ilk versiyonu şunları içerir: DPP (malların ücretleri ödenerek gönderilir), DAP (varış noktasına teslimat), DAT (mallar gümrük terminaline teslim edilir), EXW (fabrika teslimatı), FCA (ücretsiz taşıyıcı teslimatı) ve CIP ve CPT, ilk teslimat koşullarında ulaşımın ve sigortanın belirli bir yere kadar ödenmesi ve ikincisinde yalnızca nakliye belirli bir noktaya ödenir.fob teslim şartları

FOB, CIF ve CFR gibi FOB teslimat şartlarıYükün limanı terk ettiğini ve limana ulaştığını öne sürüyor. Bu kurallar önceki sürümde var olmuştur, ancak yeni versiyon FAS dışındaki tüm durumlar için teslimat noktası olarak dönem "demiryolu" yerini aldı terim "Kurul", tanıtıldı. Geçen hakkının Teslim Şartları operasyonu satıcının ihracat için gerekli gümrük tedbirleri yerine getirdiğini, eğer gerçekleştirilen burada, rıhtım, mavna ve diğerleri gemi doğrultusuna onu yerleştirdi. Prosedürler ithalat, gümrük vergilerinin ödenmesi dahil anlaşılan sözleşme limanda malları getirilir varsaymak satıcı ile ilgilenir.

FOB prosedürü, satıcının getirdiğini varsayargemide mal sözleşmede belirtilen gemi, CIF - tedarikçinin görevleri navlun ödemek için belirli bir bağlantı noktası tek kargo teslimatı içerdiğini - satıcının gemide malları teslim olduğunu, hedef ve (genellikle asgari kapak ile) sigorta yere yük ve CFR öder. Her bir özel durumda tedarik sırası seçilmiştir, tk. Her bir bağlantı, çeşitli gemi ve yük ile çalışabilir koşulları belirler.

Incoterms-2019 için teslim şartları 2019

Incoterms-2019 için teslim şartları 2019

Related news

 • Yeni Nesil Okullar Sempozyumu 27 Nisan’da Gerçekleştirilecek
 • Hayattan Ne Öğrendim
 • Windows 10’un Redstone İsimli İlk Büyük Güncellemesi Ufukta Göründü

 • Incoterms-2019 için teslim şartları 22

  Incoterms-2019 için teslim şartları


  Incoterms-2019 için teslim şartları 78

  Incoterms-2019 için teslim şartları 69

  Incoterms-2019 için teslim şartları 22

  Incoterms-2019 için teslim şartları 83

  Incoterms-2019 için teslim şartları 98

  Incoterms-2019 için teslim şartları 77