Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar 2019

Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar 2019 Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

Müthiş ülke Çin. Kendi topraklarında alışılmadık şekilde güzel bir doğa ile organik olarak birleştirilen antik tarihin ve mimarinin paha biçilmez anıtları vardır. Ülke, peyzajını etkileyen farklı coğrafi koşullara sahip geniş bir bölgeyi işgal ediyor.

Bugün Çin’deÜç yüz rezerv ve milli parklar. Bütün alanın% 2'sinden fazlasını işgal ediyorlar. Çin'in milli parkları (ve rezervleri), nesli tükenmekte olan bitki, hayvan ve kuş türlerini korumak için yaratıldı. Ayrıca turizmin gelişmesine ve yaygınlaştırılmasına da katkıda bulunuyorlar. Gezegenimizin en muhteşem yerlerini görmek isteyen herkese, Göksel İmparatorluğu ile tanışmayı öneriyoruz. Zhangjiajie Ulusal Parkı, Çin

Tahmin ettiğin gibi, bu makalede seninleyizÇin'e sanal yolculuk yapmak. Aşağıda sunulan rezervler ve milli park örnekleri, bu gizemli ülke hakkında biraz daha bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. Ve muhtemelen, birileri her şeyi kendi gözlerinizle görmek için heyecan verici bir yolculuğa çıkmaya karar verecektir.

Çin: doğa rezervleri ve milli parklar

Shuantai-Hakou Tabiatı Koruma Alanı enÜlkenin doğal cazibe merkezleri kelimenin tam anlamıyla ve mecazi anlamda. Dünyaca ünlü kırmızı kumsal, deniz yosunu nedeniyle alışılmadık şekilde parlak bir renge sahiptir. Sonbaharın başlangıcında Liao Nehri deltasında ölürler. Onu sulu ve parlak renklerde boyarlar.Çin'in milli parkları

Bu manzara alışılmadık tonlarındayıl boyunca birkaç hafta boyunca hayranlık duymak için: algler nisan ayında çiçek açmaya başlar, Mayıs ayında yeşil olurlar ve sonbaharda daha yakın bir parlak renk elde ederler. Düşük gelgit özellikle güzel plajlar.

Olağandışı manzaralara ek olarak, bu rezervÇok sayıda kuşu ile ünlüdür. Burada çok nadir Japon vinçleri görebilirsiniz. Ne yazık ki, yok olma eşiğinde. Toplamda, 600 bin hektarlık bir alana sahip olan bu rezerv, 236'dan fazla kuş türüne ev sahipliği yapmakta, bunların 30'u devlet tarafından korunmaktadır. Eylül ayı başlarında, yosun çiçeği gelince daha iyi gel. Rezerv Panshan ve Yingkou şehirleri yakınında yer almaktadır.Çin doğa rezervleri ve milli parklar

Yanod Tapınağı

Bugün, pek çok turist Çin'i ziyaret ediyor. Rezervler ve milli parklar gezi güzergahlarına dahildir. En popüler ve en çok ziyaret edilenlerden biri, Qixian Range bölgesinde, Wu-Zhishan Dağı yakınlarında bulunan Yanod Rezervi'dir.

45 kilometrekarelik bir alandayüzlerce yıl ve bazı türler ve binlerce yıl korunan ormanları ve bitkileri tasfiye etmişlerdir. Hükümet bu rezervin yaratılmasında 4 milyardan fazla yuan harcadı.

Bölge iki bölgeye ayrılmıştır: "Rüyaların vadisi" ve "Ormanın vadisi." Onlar geçit boyunca atılmış bir kolye köprü ile birleştirilmiştir. Rezervde birkaç göl, bir şelale, küçük dağ nehirleri ve kaplıcalar bulunmaktadır. Gezi Yanoda - iki bin tür balık, Menghuang Kanyonu, Jingshi Gorge, tropik bitkilerin tarlaları, "Eczacılar Kanyonu" olarak adlandırılan Yaoshi vadisi içeren su merkezi.Zhangjiajie Ulusal Parkı, Çin

Ayrıca pitoresk Shengxiao Meydanı da vardır. Bu on iki sektöre ayrılmış büyük bir çiçek alanıdır. Onun merkezinde Çin burç hayvanların rakamları vardır. Rezerv Sanya şehrine 35 kilometre uzaklıkta. Burada gezi grupları oluşturuldu. Rota turistlerinin bir kısmı otobüse, diğeri ise yürüyerek geçiyor.

Huanglong Yaban Hayatı Sığınağı

Her zaman yolcular içinbüyük ilgi ülkesi Çin. Bölgesinde bulunan rezervler ve milli parklar, turist güzergâhlarının ve aynı zamanda bakımlı doğasının düşüncesine hayranlık duymaktadır.

Huanglong, Sichuan'ın kuzeyinde yer almaktadır.Jeju şehir (50 km) yakınlarında. Adı "Ejderhanın Sarı Vadisi" olarak tercüme edilir. Bu pitoresk bölge, tüf terasları, sıra dışı şekillerden oluşan çok sayıda göl ve su, şelaleler ve mağaraların renkleri ile ünlüdür. Çin doğa rezervleri ve milli park örnekleri

Rezerv 40 bin hektardır. Bölgesinde, Kızıl Kitap'a uzun zamandır dahil edilmiş çok sayıda nadir ve nesli tükenmekte olan hayvan türü, örneğin dev bir panda, rahat hissettiriyor. İşte ülkenin en yüksek şelalesi olan Zhaga, 93 metre yükseklik. Rezervin ana cazibesi traverten teraslardır.

Böyle bir manzara bir sonucu olarak kurulduyeraltı suyu kireçtaşı ve kayaçlarının erozyonu. Kireçtaşı yüzeye çıktı ve muhteşem oluşumlar şeklinde yerleşti. Aynı sebepten dolayı Huanglong'un birçok gölü, şelalesi ve akıntısı var. Bu rezervin topraklarında, doğrudan ana akım ve zikzak kolları için bilinen Fujian Nehri kaynaklanmaktadır. Vadi, iki tarafı iğne yapraklı ve yaprak döken ormanlarla çevrilidir.

Çin'de hangi milli parklar var?

Bu makalenin başında, ülkedeki çok sayıda park ve rezerv hakkında konuştuk. Sizi en popüler olanlara tanıtacağız.

Yading

Bu muhteşem ülkenin gözde mekanları Çin'e gelen herkes için ilgi çekicidir. Hangi rezervler ve milli parklar deneyimli turistleri ilk önce incelemenizi tavsiye eder?

Gardze-Tibet Özerk Bölgesi'nde (Sichuan Eyaleti) çok güzel bir milli park olan Yading. Bu yer Budistler tarafından saygı duyulur. Üç kutsal dağ vardır:

 • Chana Dorje (Tibetçe çeviri - "Kuvvet").
 • Manjusri ("Bilgelik" anlamına gelir).
 • Chenrezig (veya Xian Naiji, olarak tercüme eder"Merhamet"). Yüksekliği 6032 metredir. Chenrezig Tibet dağ kutsaldır. onun etrafında kabuk yapmak. Bu arınma ayin bu. Turistler tüm güzel yerleri dağın her iki tarafında bulunan kaçınmaya çalışın. Ama en azından iki gün yapılabilir, böylece Boş zamanınız varsa, bu tur pes etmeyin.

Karla kaplı zirveler alışılmadık bir şekilde oluştubuzulların erimesi sonucu oluşan ormanlık vadiler, berrak göller ve nehirler ile üçgen bir dağ manzarası. Çin'deki diğer milli parklar gibi burası zengin faunasıyla ünlüdür.Zhangjiajie Ulusal Parkı Çin fotoğrafı

Lushan

Bugün dünyanın dört bir yanından binlerce turist ziyaret ettiÇin. Avrupalıların telaffuzları için isimleri oldukça karmaşık olan rezervler ve milli parklar büyük ilgi görüyor. Birçoğu UNESCO'nun kültürel mirasının nesneleridir. Örneğin, 300 kilometrekareden fazla bir alanı kaplayan Lushan Ulusal Parkı. Poyang Gölü yakınlarındaki Jiangxi Eyaleti, Jiujiang şehrinin güneyinde yer almaktadır.

Bu milli parkta yaklaşık yüz vardağ zirveleri, aralarında Hanpolin, Shuantszyanfen, Shansofen. yüksek dağı - Dahanyanfen (1474 m). Birçok şelaleler vardır: Sandetsyuan, Shimentszyan Kai County. İklim midland - Çok sıcak bir yaz (Temmuz + 25,8 santigrat derece) ve hafif kış (Ocak ortalama sıcaklık 7.3 derece). UNESCO tarafından koruma altına parkı 1996 yılında dahil edilmiştir.

Lushan Dağı'nın birkaç Taocu veBudist tapınaklarının yanı sıra Zhu Xi (neo-Konfüçyüs) okulu. Tüm bu cazibe merkezleri şaşırtıcı bir şekilde doğal güzellikle uyum içinde. Parkın ana cazibe noktaları şunlardır: hendeklerin kulübe; 1959 Merkez Komitesi Sekizinci Plenum binası; Zhushan Budist Tapınağı;

 • çiçek yolları;
 • kutsal mağara;
 • vadi;
 • şelaleler;
 • dağ dereleri;
 • Göl;
 • ahşap;
 • kaynakları;
 • botanik bahçesi.

Geopark Arshan

Çin'in tüm milli parklarından uzaktakendi topraklarında kaplıcalar. Jeopark Arshan', 814 kilometrekarelik bir alan üzerinde, orada su şifa olduğu 76 yaylar, fakat turistler bu rota boyunca gitmek için mutluyuz çünkü.

Park, Oton'un özerk bölgesinde yer almaktadır.Büyük Khingan dağ sisteminin merkezinde, Arshan İlçesinden çok uzak olmayan Moğolistan. Buzul ve volkanik rölyefli geniş bir bölge, yoğun ormanlara, sınırsız bozkırlara, masmavi göllere ve nehirlere sahiptir. Buna ek olarak, park "Cennetteki Gölet" olarak adlandırılan Tianchi dağ gölü olağanüstü bir güzelliği, Halacha, bir yanardağdır. Deniz seviyesinden 1300 metre yükseklikte yer almaktadır.Doğa rezervleri ve milli parklar olan Çin

Zhangjiajie Parkı

Son olarak, sizlerden birini tanıtmak istiyoruz.en eski, en popüler ve en çok ziyaret edilen National Park Zhangjiajie (Çin). Eşsiz bir doğa koruma alanı, aynı adı taşıyan kentten 32 km uzaklıkta bulunan güneydoğudaki Hunan eyaletinde yer almaktadır. Nadir hayvan ve bitki türlerini ve şaşırtıcı kayalık manzaraları korumak için yaratılmıştır.

Wulingyuan Masifi'nin bu kısmının güzelliğitakdir ve Avrupalı ​​turistler. Ajanlar ajansları ilkbahar veya sonbaharda bu yerlere bir gezi planlaması tavsiye yolculuk. istisna Çin ulusal bayram ve turist ve yerel halk kalabalığından sel parkı tuttuğunda, mayıs ve ekim başlangıcıdır. Yaz - - yüksek sezonda burada, çok kalabalık, parkta yürürken hala mümkün iken ıssız köşeleri bulursa, o zaman anca kalabalık otobüsler içine sıkmak ya çünkü rezervasyon ile sorunların uyku için bir yer olarak kalmaya - oldukça şüpheli zevk.Zhangjiajie Ulusal Parkı Çin fotoğrafı

Kışın kayalık tepeler çok etkileyici görünüyor, ancak karla kaplı dağ yollarında seyahat etmek güvenli değil.

Başlık Geçmişi

Çinli araştırmacılar hala tartışıyorParkın adı hakkında. Görünüşünün birkaç versiyonu var. Çoğu tarihçi, Zhang Liang'ın adının onun içinde olduğuna inanmaya eğilimlidir. Han hanedanlığının oluşumunda önemli bir rol oynayan bu aristokrat, ancak MÖ II. Yüzyıldaki mevcut rezervin çevresinde ailesine gizlenmeye zorlandı. e. İşte o öldü ve gömüldü.

Bu bilgi güvenilir, onaylanmışsayısız yazılı kaynaklar. onlar hala Hunan farklı bölümlerinde yer bazı mezarları Zhang Liang, gösterir: saf turist söylemek efsane vardır. "Temel" park sınırları içerisinde Zhangjiajie köyünde yer almaktadır.

Parkın açıklaması

Aslen 1982'de Milli ParkAşağıda yer aldığımız Zhangjiajie (Çin), 4810 hektarlık büyüklüğünde bir toprak işgal etti. 10 yıl sonra, Wulingyuan dağlarının yanı sıra Zhangjiajie, UNESCO listesine dahil edildi. Hemen ardından parkın büyüklüğü 130 kilometrekareye çıkarıldı.Çin'de hangi milli parklar var

Kayalar

Geniş bir bölgede 243 dağ var. Ortalama boyları 800 m'dir, ancak devler de olsa, üç binden fazla metre yüksekliktedir. Popüler görüntüleme platformu, Huangshi, deniz seviyesinden 1300 metre yüksekliğindeki kuleler, 3800 basamak. Kayaçlar kolayca çöken kireçtaşlarına benzemektedir, ancak bu sadece ilk bakışta.

Büyük kıvırcık mumlara benzeyen dağlar,Zhangjiajie, yüksek nem, çok büyük bir miktar sayesinde kuvars kumtaşları, yanı sıra bitki kökleri aşamalı "yıkıcı" çalışma ayrışma sürecinde ortaya çıktı. Yeni bölgeleri ele geçirmek için en ufak bir fırsatı kaçırmazlar. Kayaların tepeleri iğne yapraklı türlerin yoğun çalılıklarını kaplar. Sis buraya geldiğinde (Zhangjiajie'de çok sık olur), devasa taş parçaları havada süzülür.Çin rezervleri ve ulusal isim parkları

Popüler turistik rotalar

Bütün milli parkların olduğu unutulmamalıdır.Çin turistleri ziyaret etmek için çok uygun. Zhangjiajie bir istisna değildir. Her zevke hitap eden çok sayıda turist yolu var, ama buraya gelirseniz görülmesi gereken bazı nesneler var.Çin'in milli parkları

Öncelikle sizlere tırmanmanızı tavsiye ederiz.Huangshi platformunu izlemek ve 7,5 kilometreye yayılan Golden Whip'in kaynağını ziyaret edin. Parkın tüm cazibe merkezleri teleferiğe bağlanmaktadır. Golden Whip'in sonunda Baileong Survey Asansörü var.Çin doğa rezervleri ve milli park örnekleri

Parkın merkezinde yer almaktadır. 2002 yılında inşa edilen "yüz ejderha" nın kaldırılması, Guinness Rekorlar Kitabında haklı bir yer aldı. Dünyanın en yüksek ve en hızlı açık asansörü olarak tanınmaktadır - asansör bir seferde 330 metreden 50 turiste kadar yükselebilir. Tavanı yansıtılmış ve duvarlar yüksek mukavemetli camdan yapılmıştır. Cam zemine sahip yaya geçidinden keyifli manzara görülebilir. 1430 metre yükseklikte yer almaktadır.

Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar 2019

Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar 2019

Related news

 • Nutellalı Muffin Kek
 • Haftalık makyaj rehberi
 • Apne, horlamanın bir hastalığıdır
 • Bir kişinin arteriyel basıncı ve nabzı - norm nedir
 • Baharatlı Tereyağı (Çeşnili Tereyağı)

 • Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar


  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar

  Çin Milli parkları: isimler ve fotoğraflar