Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 2019

Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 2019
18.09.2019

Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 96

"Çim ne çimlerin üzerinde." Leo Tolstoy'un sanatsal anlatı tanımlaması

LN Tolstoy sadece yetişkinler için değil. Çocukların dünyayı tanımasını istedi. Çocuklar için yazar hikaye-açıklamaları ve bilişsel hikayeler yarattı.

Yasnaya Polyana'daki okul

Genç Lev Nikolaevich 1850 yılında onun malikanesindeKöylü çocukları için ilk okulu açtı. Çocukların bilgiye çekildiğini gördü, ama çalışmak için hiçbir yer yoktu. Ancak Tolstoy, uzak köylerde yeni Lomonosov'un "saklı" olduğuna ve sadece ülkenin geleceği olan çocuklara yetenekli olduğuna inanıyordu.çimlerin üzerinde ne çiySevastopol kampanyası ona uzun süre izin vermediköylü çocukları ile başa çıkmak için. Geri döndüğünde, okulu yeniden açar ve çocukları için ilginç hale getirmeye çalışır. Denemek ve hata yapmak, çocukların gelişmesi için groplar.

Bir keresinde öğrencisini yazmak istediYasnaya Polyana okuluna kadar öğretildi ve basit hikayenin her satırında "dövüldü" ve "bağırıyor" kelimeleri vardı. Zamanının öğretmenleri ve filozoflarının eserlerini okumak, yurtdışına seyahat etmek, her yerde Tolstoy takip edecek modelleri aradı. Ama hiçbir şey bulamadım.

Kendi kuralları ile tekrar başlıyor.Çocuklara ABC'yi öğretmek, aritmetik, Tanrı'nın kanunu, çocukları ilgilenmeye çalışmak. Sınıflar sınıfta ve doğada düzenlendi. Çocuklar eve gitmek istemiyorlardı, o kadar çok bilgiye çekildiler. Ancak yetkililer Kont'un eylemlerini tehlikeli buldular. 1862'de okul kapatılmak zorundaydı. Ancak yazar çocuklar için hikayeler yaratmaya devam etti.kalın çim ne tür bir çiyBizden önce küçük bir başyapıt - "Ne çiy olurçimenlerin üzerinde. " Birçok teklif büyük zorluklarla yazılmıştır. L. Tolstoy en doğru kelimeleri seçti. Sonuç inanılmaz ve çok parlaktı.

Büyük bir dünyada ne görebilirsin?

kalın

Güneşli bir sabah, çimlerin üzerinde çiğ karşılaşma yapabilir veOnu geçmek. Yazar durdu, dikkatle ona baktı ve çimlerin üzerinde neler olduğunu gördü. Birçok insan onu gördü, ama birkaç kişi ona karşı çok dikkatliydi. Tolstoy'un şiirsel bir hikayesi vardı.

Yazarın kullandığı kelimelerin açıklaması

Yazar çiy pırlantalarını çağırıyor çünkü açıkGüneş kıymetli bir taş gibi parlar. Hangi renkler parlıyor? Sarı, kırmızı, mavi. Gökkuşağının renkleri küçük parıldayan ve parıldayan damlacıklar halinde toplandı. Bu sözlerin yardımıyla çiğliğin olağanüstü güzelliğini taşır.

Kadife yumuşak tüylü bir kumaştır.ipek yapmak Bu güzel ve hoş bir dokunuş. Onunla yazar, tüylü bir yaprağı karşılaştırır. Neden? Herkes düşündükten sonra bu soruyu cevaplayabilir. Birçoğu bu tür yaprakları gördü. Bir yandan, onlar yoğun ve öteki - yumuşak ve yumuşak. Bitki, anne ve üvey anne denir. Her yerde büyür. Bir taraf yanağa uygulanırsa, o zaman bir anne gibi ikincidir ve diğeri de bir üvey anne gibi kabadır. Bu bitki sadece bu niteliklere sahip değil. Bunu düşünüyorsanız, diğer çeşitleri hatırlayabilirsiniz.

Tolstoy küçük bir hikaye şiirinde "Ne tür bir çiy çimlerin üzerindedir?" Diyerek sadece çimi değil, aynı zamanda çimleri de anlatabiliyordu.

Yazarın kullandığı kelimeler hangi sorulara cevap verir?

Yazar, çimi elmas ve toplarla karşılaştırır. Karşılaştırma, "nasıl" sorusuna cevap verebilecek bir kelimedir. Bunun için "kesin olarak" bir zarf veya "benzer" bir sıfat uygulamak mümkündür. Karşılaştırmalara ek olarak, epitetleri ve metaforları kullanır. Sabah "güneşli", çiğ topu "parlak". Çimlerin üzerinde çiğlenme budur.dewdrops

Yaprak ile karşılaştırıldığında ne? Hikaye bir bardak ve kadife ile gösterir. Bu mecazlar.

Yazarın gördüğü şeyden duyduğu ruh hali nedir?

Sürpriz ve zevkle Tolstoy ne görüyorÇimlerin üzerinde çiy var. Duygularını küçük okuyucusuna taşımak istiyor, böylece ot boyunca yürür ve yuvarlak çiğneyi yavaşça tadıyor. Yaprakları bir tüp ile düzgünce katlayıp ağzınıza getirdiğinizde, dünyanın en lezzetli içeceği içine yuvarlanır - küçük bir çiy.

Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 2019

Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 2019

Related news

 • Ispanaklı Çikolatalı Cheesecake
 • Kapıların büyüklüğü. Standart gereksinimleri ve özellikleri
 • Zafer anıtı Arc
 • Viktor Baranets: bir askeri gazetecinin kısa özgeçmişi
 • Düğünde Oyunlar - Bir Tam Bobin Üzerinde Eğlenin

 • Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 49

  Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması


  Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 22

  Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 17

  Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 39

  Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 19

  Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 77

  Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 38

  Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 97

  Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 97

  Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 25

  Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 8

  Çim ne çimlerin üzerinde. Leo Tolstoyun sanatsal anlatı tanımlaması 1