Çim lovajı: özellikleri ve uygulama 2019

Çim lovajı: özellikleri ve uygulama 2019

Çim lovajı: özellikleri ve uygulama 91 19.01.2019, 03:56

Çim lovajı: özellikleri ve uygulama

Bitki hangi özelliklere sahiptir? Bu ve sunulan bitki ile ilgili diğer sorular, bu yazıda ayrıntılı olarak cevaplayacağız.çim çıkıntısı

tanım

Çim lovage çok yıllıkbirçok yararlı madde içeren bir bitki. Özellikleri içinde kerevize oldukça benzer. Şaşırtıcı değil çünkü her iki bitki de aynı aileden geliyor - Kereviz.

Çimenliğin belirli bir lezzeti vardır veayrıca çok acı tadı. Böyle bir bitkinin sapı yuvarlak ve tübülerdir ve dallanma sadece üst kısımda başlar. Bir lovajın iki metrelik bir yüksekliğe ulaşabileceğine özellikle dikkat edilmelidir.

Böyle bir bitkinin kök sistemi çok güçlüdür.masif ve füziform. Bitkinin yaprakları parlaktır ve kama şeklindeki dentat şekline sahiptir. Çiçekler gelince, oldukça küçükler. Amatörlük, Haziran ayı başlarında patlar.

Hammadde tedariği

Bu bitkinin kullanılması tamamen kullanılabilir. Rizom hazırlamak istiyorsanız, sonbaharda bunu yapmak daha iyidir. Kazılmış, iyi yıkanmış ve doğranmış olmalı, sonra kurutulmalı ve sıkıca paketlenmiş bir kapta saklanmalıdır (oda sıcaklığında).

Sapları ve yaprakları hazırlamak için bunlar gereklidirKesin, yıkayın ve sonra hafifçe kurulayın. Bu tür hammaddeler donabilir. Eğer aşk yapraklarını kurutmaya karar verirseniz, bunları bir cam kapta saklamak arzu edilir.

Çim bileşimi

Bitkisel sevgili neden bu kadar sık ​​kullanılırönleyici ve iyileştirici ilaç olarak alternatif tıp? Gerçek şu ki bu bitkinin tüm parçaları uçucu yağ içerir. Buna ek olarak, reçineler, nişasta, organik asitler, mineraller ve tanenlerin yanı sıra insan vücudu üzerinde faydalı bir etkiye sahip olan diğer birçok bileşen köklerinde bulunmuştur. Diğer şeylerin yanı sıra, bu bitkinin yapraklarında askorbik asit vardır. Bu, sevgiliyi tedavide daha etkili ve verimli kılan şeydir.şifalı otlar

Çim kabağı: bitkinin özellikleri

Bu bitkinin bileşimini anlattık. Fakat bu tür maddeler insan vücudunu nasıl etkiler?

Geleneksel olmayanların neredeyse tüm taraftarlarıilaç, şifalı bitkilerin çeşitli hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Ljubistok içinde bir istisna değil. Ama bu bitki ne gibi bir zaferi hak etti? Bitki uygulaması ile uzun yıllara dayanan deneyimler, yararlı bileşenlerinin çeşitli hastalıklardan gerçekten yararlandığını göstermiştir. Bu nedenle, lovajın sakinleştirici ve anti-inflamatuar etkisi vardır, yaraları iyileştirir, şişlikleri giderir, migren ve anemi ile başarılı bir şekilde mücadele eder ve aynı zamanda vücudu bir bütün olarak güçlendirir ve güçlendirir.

Bilim adamları, bu bitkinin, bir kişiyi radyasyon dalgalarının olumsuz etkilerinden koruyabildiğini uzun zaman önce görmediği gerçeğini göz ardı edemez.

çim boşaltma uygulaması

Halk ve geleneksel tıpta kullanım

Çim lovajı, uygulaması çokyaygın olarak, mükemmel bir anti-enflamatuar ajandır. Bu bitkinin içerdiği meyve suyu sadece küçük kesiklerin iyileşmesine değil, aynı zamanda derin pürülan yaraların temizlenmesine ve yaralanmasına da katkıda bulunur. Ayrıca, kozmetik ve farmakolojik firmalar tarafından, çeşitli tıbbi ve bakımlı ürünlerin üretimi için lovajın sıklıkla kullanıldığı belirtilmelidir.

Halk hekimliğinde özellikle iyibitkinin köklerinin bir kaynatma olduğunu kanıtladı. Bulaşıcı hastalıklara karşı ideal koruyucudır. Ayrıca idrar sorunları ve kabızlık için aktif olarak kullanılır.

Bu tür bir bitkinin kaynatılmasının genellikle kalp hastalığı, uykusuzluk veya düzenli stresli durumlardan muzdarip olanlar tarafından kullanıldığı belirtilmelidir.

Pişirme uygulaması

Çimenlik için başka ne kullanılır? Kilo kaybı için bu bitkinin kullanımı, doğrudan saflaştırmayı etkileyen, bağırsakların motilitesi üzerinde yararlı bir etkiye sahip olan tanenlerin varlığı ile açıklanır.

kilo kaybı için çim boşaltma uygulaması

Genellikle aşıklar yemek pişirmek için kullanılırbaharat kalitesi. Kurutulmuş sürgünler ve bu bitkinin yaprakları hazırlanan yemekleri harika bir aromanın yanı sıra hafif bir ada tadı verir. Yerüstü kısmı çorba çorbalarına eklenebilir. Eğer taze bir sevgili kullanmak istiyorsanız, o zaman haşlanmış ya da kavrulmuş et ile sezon ve çeşitli salatalara ekleyebilirsiniz.

Bu tür çimlerin kökleri genellikleyemek sosları ve soslar. Hasat sırasında ev Turşular Uzmanlar ayrıca her kavanozda lovage küçük dal birkaç eklemek için önerilir. Bu durumda, tüm turşularınız daha doygun lezzet ve tat olacak.

Özellikle, sotelenin sindirimi uyarabildiği için, yemek pişirmede de aktif olarak kullanıldığına dikkat edilmelidir.

Otlar kullanımı kontrendikasyonları

çimen aşk mülkiyeti

Her zamanki eczanelerde olduğu gibi,Sunulan tıbbi bitki de kontrendikasyonları vardır. Yemek için yasak ve çocuğun gebelik sırasında ilaç olarak almaktadır. Bu fetüs oldukça tehlikeli olduğu bilinen pelvik bölgede, yüksek kan akışını yol açtığı gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Diğer şeylerin yanı sıra, böyle bir bitki değililtihaplı hemoroid olanların kullanılması önerilir. Sonuçta, hamilelikte olduğu gibi, pelvik bölgeye kan akışı, bu rahatsızlığın tedavisini önemli ölçüde engelleyecektir.

Büyülü çim çıkıntısı

Eski zamanlarda bile, insanlar büyülü hakkında biliyorduBu çok yıllık bitkinin özellikleri. Psişiklere göre, yararlı özellikleri sadece iyileşmekle kalmaz, aynı zamanda karşı cinsin herhangi bir kişisini de çeker. Yani, bu çimleri kullanarak, kızlar sevdikleri adamları bir kez daha etkiledi.sihirli çimler

Sihirli ritüelleri çim kullanmaAşk sadece cuma günü önerilir. Sonuçta, bu gün aşk tanrıçası günü - Venüs. Bu geçiş yollarından biri pişirme ile kesişir. Başka bir deyişle, aşık olan bir kız, bir malzemeyi ekmek, et ve ekmek gibi bir yemeği hazırlamalı ve daha sonra erkek arkadaşına davranmalıdır. Genç adam onun için özel bir akşam yemeği yedikten sonra, kendisi için bu kadar doyurucu bir yemek yapan kadın için açıklanamaz bir özlem olacak.

Sonuçları özetleyelim

Şimdi çimin ne olduğunu biliyorsun.lovage, ne için kullanıldığı ve hangi özelliklere sahip olduğu. Çoğu zaman bir terapötik madde olarak sunulan bitkinin bir kaynatılmasının kullanıldığı belirtilmelidir. Oldukça kolay bir şekilde hazırlanır: Bir çift büyük kaşık dik kaynar su ile dökülmeli ve tamamen soğuyana kadar kapalı bir kapağın altında bırakılmalıdır.

Çim lovajı: özellikleri ve uygulama 2019

Çim lovajı: özellikleri ve uygulama 2019

Related news

 • Kolay İncili Toka Yapımı
 • Baloncuk Oyuncağı sıvısı hazırlanışı
 • Kolay Pizza Tarifi Videosu
 • Evlenilmeyecek Erkekleri Ortaya Çıkaran 5 Davranış

 • Çim lovajı: özellikleri ve uygulama 43

  Çim lovajı: özellikleri ve uygulama


  Çim lovajı: özellikleri ve uygulama 79

  Çim lovajı: özellikleri ve uygulama 10

  Çim lovajı: özellikleri ve uygulama 3

  Çim lovajı: özellikleri ve uygulama 26

  Çim lovajı: özellikleri ve uygulama 45

  Çim lovajı: özellikleri ve uygulama 72

  Çim lovajı: özellikleri ve uygulama 35