İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 2019

İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 2019
21.08.2019

İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 28

İlaç "Pirantel" incelemesi, dozajı, talimatlar

Etkili bir ilaçantihelmintik eylem, ilaç "Pirantel" dir. Hastaların hatırlaması, tedaviden sonra durumun iyileştiğini göstermektedir. Hazırlık tabletler ve süspansiyonlar biçimindedir.

pyranthel incelemesi

Farmakolojik özellikler

Ilacın aktif madde üzerinde hareket ederbağırsak nematodlarının kasları, kolinesterazın etkisini bloke etmek ve parazitlerin nöromüsküler kavşaklarını depolarize etmek. İlaç "Pirantel", ascaridler, enterobius, hookworm, nekator, trichostrongylus ve diğer paraziter organizmalar ile ilişkili olarak aktiftir. Ajan, her iki cinsiyetten bireyleri yok eder, göç evresinde larva üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Endikasyonlar ve kullanım talimatları

"Pirantel" ilacı (doktorların bu konudaki görüşütestify), askariazis, enterobiosis, karotidoz ve ankiloztomidoz gibi hastalıklarda etkilidir. Antelmintik preparat, hastanın kilosuna ve yaşına göre hesaplanan bir hacimde kullanılır. Bebekler iki yıla kadar "Pirantel" 0,5 tablet verir. 6 yaşından küçük çocuklar için dozaj, 75 kg - 4 tabletin üzerindeki hastalar için, ergin ve 75 kg'a kadar 3 hap olan yetişkinler için 12 - 2 birim olmak üzere 1 kapsüldür.pyrantel dozajİlaç iyice çiğnenmeli, yemekle yenilmelidir.

Ascariasis ve enterobiosis ile ilaç reçete edilirBir kez hastanın vücut ağırlığının kilogramı başına 10 mg'lik bir hacimde. Ankiloztomidoz ile ajan, aynı dozajda üç gün boyunca kullanılır. Katoroz olmayan karmaşık formları ile, doz ikiye katlanır.

Ilacın yan etkileri "Pirantel"

Hastaların geri bildirimleri olası olumsuzlukları gösterir.tabletleri aldıktan sonra reaksiyonlar. Nadir durumlarda, halsizlik, uyku bozuklukları, baş ağrısı, bulantı, ishal, kusma görülebilir. Yan reaksiyonlar deri döküntülerini, karışıklığı, artan sıcaklığı içerir.

Kontrendikasyonlar Pirantel ilacı almak

Doktorların geri çağrılması kabul edilmezliği gösterir.aşırı duyarlılık için ilaç. Hamilelik ve emzirme sırasında, ilaç, ancak kadın için beklenen yararı ve çocuğa olası riski tarttıktan sonra reçete edilir.ilaç pyrantelKaraciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalar yanı sıra, iki yaşın altındaki çocuklar tarafından ilaç almak için dikkatli olunmalıdır. Myastenia gravis tedavisi sırasında ilacı almak için tavsiye edilmez.

Özel talimatlar

Bir terapi kursundan geçerken, gerek yoktur.laksatiflerin ek kullanımı. Enterobiosis hasta ile yaşayan tüm bireyleri tedavi etmek gerektiğinde. Tedavinin tamamlanmasından sonra, helmint yumurtalarının varlığı için zorunlu dışkı analizleri yapılması gerekmektedir. İlaç, Amerikan parazit çeşidine göre duodenal kancalı kurtlarla daha etkili bir şekilde başa çıkıyor. Bazı hastalarda ilacın baş dönmesine neden olabileceği akılda tutulmalıdır, bu nedenle tedavi sırasında psikomotor aktif reaksiyon gerektiren bir iş yaparken dikkatli olmanız gerekir.

İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 2019

İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 2019

Related news

 • Kilo Kaybı Düzgün Olarak Kalori Nasıl Hesaplanır
 • 2019 Renkli Kısa Saç Modelleri
 • V AJURLU BAYAN YELEK ANLATIMI ŞİŞ İŞİ MODEL
 • Hava Durumu
 • Genç Kalmanın 10 Yolu

 • İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 3

  İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar


  İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 92

  İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 99

  İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 18

  İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 23

  İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 5

  İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 25

  İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 86

  İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 67

  İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 1

  İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 35

  İlaç Pirantel incelemesi, dozajı, talimatlar 80