İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları 2019

İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları 2019

İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları 82 19.01.2019, 02:49

İlaç "Nimesulide". Kullanım talimatları

Kullanım için "Nimesulide" ilaç talimatları sulfonanilit sınıfının steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlarına karşılık gelir.

Kullanım endikasyonları aşağıdaki hastalıklardır: romatoid artrit, osteoartrit, artroz, miyalji, artralji, entezopati, bursit, aldismenore, ateş ve diğerleri.

Yapılan araştırmalar sırasında kuruldu,İlaç "Nimesulid" (kullanım klavuzu da bu bilgiyi içerir) olmasıdır oldukça hızlı bir analjezik etki uygulamak yapabiliyor - biraz üzerinde yirmi dakika uygulamadan sonra, o kadar yaygın akut ağrı gidermek için kullanılır olmasını sağlıyor.

Söz konusu farmasötik ajanGünde iki kez yüz miligram (bir tablet ya da bir süspansiyon şeklinde benzer miktarda) almak. Yemekten sonra yemek yemeniz, ürünü yeterli hacimde su ile içmeniz tavsiye edilir. İlaç ayrıca komplikasyonları önlemek için kullanılır.

Hazırlık "Nimesulide", kullanım talimatlarıbildirir, günde 400 miligramdan fazla almayın. Bu miktar maksimum günlük dozdur. Terapi sürecinin süresi, uygun uzman tarafından bireysel olarak belirlenir. Tedavi sırasında hastanın karaciğer ve böbreklerinin işleyişini izlemek gerekir.

Bu preparasyonu formda kullanırkenJel (% 1) hafif masaj hareketleri ile etkilenen bölgelere uygulanır. Böyle bir prosedürü yürütmek için günde dört defadan fazla olmamalıdır. Jel, kompres uygulamak için kullanılmaz.

Nimesulide ilaç, kullanım talimatlarıBu bilgiyi içerir, bazı yan etkilere neden olabilir. Mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı, kusma, gastralgia, mide ekşimesi, hematüri, oligüri, ekzantema, mukoza zarında ülserasyon, ürtiker ve anafilaktik şok görünümü. Ayrıca, ilaç "Nimesulide" (süspansiyon) kan karakteristiklerinde aşağıdaki değişikliklere neden olabilir: trombositopeni, agranülositoz, lökopeni, anemi, kanama döneminde bir artış.

İlacın harici kullanımı nedeniyle, jelin uygulandığı bölgelerin lokal tahriş, eritem, kaşıntı, döküntü, soyulması mümkündür.

Ek açıklamada, yukarıdaki yan etkilerin herhangi birinin ortaya çıkmasının, ilacın derhal durdurulmasının ve tedaviyi doktora yapmasının sebebi olduğu özellikle belirtilmektedir.

Tıbbi ürün "Nimesulide" (toz),kılavuz ülseratif karakterin patoloji varlığında, on iki yaşın altındaki, gebelik sırasında hastaları atanan ve gastrointestinal sistem, "aspirin" astım, böbrek ve karaciğer yetmezliği kanama değil bilgilendirir. Bu durumlarda süspansiyon ve jel de önerilmez.

Göreli kontrendikasyonlar arasındagastrointestinal sistemde ülseratif değişiklikler, kalp yetmezliği, arteriyel hipertansiyon, emzirme dönemi yanı sıra diğer anti-enflamatuar steroid olmayanların bireysel intoleransı varlığı.

Yukarıda belirtildiği gibi, Nimesulide değilçocuğu taşıma döneminde tayin edilir. Şu anda, söz konusu ilaç alımı kesinlikle kontrendikedir. Bu gerçek, ilacın, gelecekteki annenin uterusunun atonisine ve ayrıca duktal duktal fetusun vaktinden önce kapanmasına neden olabileceği gerçeği ile açıklanmaktadır.

Bu ilaç ile aşırı dozda eşlik ediyormide bulantısı, kusma, karın ağrısı, gastrointestinal kanama, uyuşukluk, uyuşukluk, akut böbrek yetmezliği, arteriyel hipertansiyon, anafilaktik şok veya koma.

Semptomları ortadan kaldırmak için mide yıkamalı, aktif kömür veya başka bir sorbent almalısınız.

İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları 2019

İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları 2019

Related news

 • Rus uzmanlar, Türk elma üreticilerini denetlemek için Türkiye’de
 • Evde kolay börek yapımı
 • Yoğurdun sulanması nasıl engellenir
 • Arabalar 3 in 1: değerlendirme. Bebek arabasından 3 in 1: nasıl seçilir

 • İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları 51

  İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları


  İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları 2

  İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları 74

  İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları 18

  İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları 46

  İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları 92

  İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları 66

  İlaç Nimesulide. Kullanım talimatları 43