Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 2019

Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 2019
20.07.2019

Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 51

Şiirin analizi "Prozadedavshiesya." Mayakovski'nin "Prozadedavshiesya" adlı şiirinin analizi

Vladimir Mayakovsky, bilindiği gibi, koşulsuz olarakO devrim kabul ve gelişmekte olan sosyalist sistemi karşıladı. Ancak, gerçeği gözlemleyerek, o yeni oluşum pişmanlık "hastalığı" ile kaydetti. Bunlardan biri yeni hükümet Mayakovski gelen beklenmemektedir ne toplam Sovyet bürokrasisi, oldu. şiir "Prozasedavshiesya" - Bu duruma getirdiği yanıttır.

şiirin analizi

Bürokrasinin yüzü

"Bürokrasi" kelimesi, ikisinin birleşmesinden geliyor.isimler - Fransız "savaş" ve Yunan "güç". Kamu yönetiminin olduğu yerlerde bu fenomen var. Bürokratizm (veya bürokrasi) kâğıtların son derece karmaşık bir şekilde hareket ettiği ve memurların yazı masaları olarak adlandırılır.

Mayakovski'nin şiirinin analizi"Prozadeyavshiesya", "kâğıt gücü" nün, lirik algının prizmasıyla görülmesine yardımcı olur, bu da resmin son derece etkileyici olmasını sağlar. Bir dereceye kadar, şairin materyalleri yazma konusundaki sevgisi kişisel bir drama ile açıklanabilir: Babası kan zehirlenmesinden öldü, bu da parmaklarını bir iğne, dikiş kağıtları ile bıçakladı. Ve elbette, şairin kendisi "The Mystery Buff" adlı oyununu yayınlamaktan rahatsızlık duyduğunda dairesel bürokrasiye de dokundu. Mayakovski'nin "alayla karışık bürokrasi" ile nasıl karşılaştığını anlattığı notlarda kaldı.

"Prozadedavshies" şiirinin analizi: arsa

] Mayakovski şiirinin bir analizi İşin kahramanı sabahın erken saatlerinde ("küçük bir gece"Ivan Vanychu "dır, tabii ki, bütün görevlilerin genelleştirilmiş bir görüntünün "başkanı ile randevu almaya çalışıyor)" şafak dönüşecektir. Bu (bu kitap Slav ifadesi "Çok uzun bir süre sonra" ifade eden) "zaman o ile gitmek" için ilk girişim değildir. Ama patron her zaman bir yerlerde oturuyor. lirik gözünde bürokratik fırtına oluşur: Her gün çalışanlar "yağmur", "kağıt dosyaları" (burada yazar abartı kullanır) gelse ve onlar sürekli toplantılar yürüyorlar. Satirical şair toplantının teması saçma konular, "şişe Gubkooperativom mürekkep satın" tartışılan yorumladığı ya da sadece garip, "birlik Theo Gukona" (TEP - isim "Narkompros Tiyatro Bölümü" ve GUKON kısaltmasıdır - Narkomzema yetiştirme Genel Müdürlüğü atı).Mayakovski'nin satirik kalemi altında, en sevdiği Sovyet kısaltmaları yer alıyor, bu da esprili bir çizgide kafiyeli: "Toplantıda A-be-ve-gee de deux-come."

Fikir ve ruh hali

Mayakovski'nin şiirinin analizi"Katılımcılar" özellikle yazarın ruh hali gelişiminin bakış açısından ilgi çekicidir. Öncelikle ayrıldıkça, kahraman resmiyle ilgili olarak sekreterle saygılı bir şekilde iletişim kurar: “Seyirci verilemez mi?” Bununla birlikte, reddedilir. Ve "yüz merdiveni sürdükten" sonra, zaten "ışık güzel değil." Yazar doğrudan kendi devletini belirtmez, ancak kullanılan kelime dağarcı, talihsiz bir dilekçe portresini açık bir şekilde çizer.

 ayetin analizi

Başka bir başarısız girişimden sonraresmi (zaten "geceleri"), lirik kahramanın havası büyük ölçüde değişir, oturma odasında "öfkeli" bir "çığa girer" ve aynı zamanda "vahşi lanet pahali spewing." Epithets, gördüğümüz gibi, çok etkileyici! Ve kahraman önce korkunç bir sahne: "Yarım insanlar oturuyor". Gözlerine inanmaya cüret etme, o, normal bir insan gibi, korkutuldu ve alarm verdi: "Ben koşuyorum, aptalım," aklı korkunç bir görüntüden çıldırdı. " Ancak sekreterin yetersizliği özellikle uğursuz gözüküyor ve “Bir kerede iki toplantıda” diyor. Şaşırmış olmak için? Aralarında ayrılmaları gereken pek çok toplantı var: "... buradaki bele, gerisi de orada!" Hiperbol bir grotesk haline dönüşüyor ve anlatıyı fantasmagoriye dönüştürüyor. Şiiri tamamladığında, konserler, "bütün toplantıların ortadan kaldırılmasıyla ilgili" bir toplantıya gideceği gerçeğiyle ilgili lirik kahramanın hayal edilemez bir hayalidir. Şair, kasıtlı olarak dini bir tarzda onu ironik olarak kabul ediyor.

Mayakovski "Prozadedavshiesya" tarafından şiirin tür analizi

Şüphesiz, şiir türünde devam ettihicivli hiciv feuilleton. Bu, bir feuilleton yakışır, toplumun ahlaksızlıklarını keskin bir şekilde alay eder, gazeteci ve sanatsal bir hakka sahiptir. Yazar hiperbolizme ve grotesk, kapasitif metaforlara ve ısırma epitelerine yer vermez. Şiirin adı gibi pek çok ifade şairin hayatı boyunca ortak isimlere dönüştü ve konuşulan dilin hazinesine yoğun bir şekilde girdi. Feuilleton türü ile, "Şövalyeler" adlı ayetin analiziyle kanıtlandığı gibi, dilin şairin yenilikçi keşifleri buraya bağlanır.

ayet analizi

Mayakovsky fütürist bir şair

Şairin yaratıcılığı,sadece devlet sistemi bozuldu, aynı zamanda dil de. Sanat insanları geleneğe meydan okuyan yeni ifade edici araçlar aradı. Yenilik arzusu, Mayakovski'nin coşkulu bir şekilde desteklediği, yirminci yüzyılın başlangıcında sanatsal yöne doğru kristalize oldu. "Prozadedavshiesya" şiirinin şiiri, şair tarafından icat edilen muhteşem neolojilerin bakış açısından değerlidir. Araştırmacılara göre, Vladimir Mayakovski'nin eserlerinde 2800'den fazla yeni sözel tasarım var. Ondan önce, Rus konuşmasında, hiç kimse "öfkeli" nin yanı sıra mastar "bifurkat" ya da gerici "ora" yı duymamıştı. Ve işin başlığında duran kelime, eşitliğini bilmeyen bir yeniliktir. Noun "prozasedavshiesya" - bu, Rusça da olmayan "prozasedatsya" fiilinin bir türevidir. Bununla birlikte, sözcüğün çağrışımı, örneğin "kaybetmek" fiili ile yakından ilişkilidir ve felaket aşırılığının, umutsuzluğunun bir yanına sahiptir.

Mayakovski şiiri

Şiirin bileşimsel bütünlüğü

Eser bir halka kompozisyonunda yazılmıştır. Biz günlük bir döngüyü görüyoruz: Sabah bir gün diğerine sabah. Ayetin analiziyle gösterildiği gibi Lirik ruh hali, "Prozasedavshiesya" heyecan kahraman çile büyüyen, bu döngünün karşılık gelir ve o yavaş yavaş bir buçuk insanları görür azalır ve bir yansıması dönüşür bir sahne ile sonuçlanacak.

Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 2019

Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 2019

Related news

 • Otomatik başlatma ile alarm - aracınızı korumanın en iyi yolu
 • Muzlu Mini Rulo Pasta Tarifi
 • Sılanın sahte menajer şikayeti
 • Basit ama etkili bir fare tuzağı
 • Obüs

 • Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 67

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi


  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 2

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 17

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 82

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 61

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 81

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 67

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 55

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 36

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 49

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 26

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 80

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 9

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 40

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 78

  Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi 72