İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 2019

İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 2019

İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 99 07.02.2019, 17:45

İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir

Keton cisimleri metabolizmanın özel ürünleridirKaraciğerde oluşan maddeler. Bunlara aseton bünyeleri de denir. Bunlara şunlar dahildir: asetoasetik, beta-hidroksibütirik asit, aseton. Bu maddeler benzer bir kimyasal yapıya sahiptir ve karşılıklı dönüştürme özelliğine sahiptir. Karaciğerdeki keton cisimlerinin sentezi doğrudan beslenme yöntemine bağlıdır ve metabolik bir başarısızlığın sonucu olarak ciddi şekilde bozulabilir. karaciğer içinde oluşturulurlar, bunlar su ve karbon dioksit ayrışan da trikarboksilik asitlerin çevrim katılan çeşitli organ dokularına kan dolaşımına bırakın. Keton cesetlerini idrarda bulurlar. Bu olgunun nedenleri ve bu semptomun olası etkileri aşağıda tartışılacaktır.

Daha önce de belirtildiği gibi, kan dolaşımlı ket gövdeleriKaraciğerden alınan organlar diğer organlara verilir. Kanda bol olduklarında, nefes yoluyla salınırlar (hatta havanın ekshalasyonuyla "aseton" kokusu da mümkündür) ve boşaltım sistemi. Başka bir deyişle, keton cisimleri idrarda görünür. Fakat aşırı üretilen nedenler farklı olabilir.

Keton cisimlerinin sentezi açlık ile birlikte artar,bezuglevodistom sabit güç, sözde ketojenik amino asitler içeren gıda ürünlerinde kullanılan alkali metal tuzları (bunlar trikarbonil döngüsü ara ile) geri dönüşüm protein ürünleri, alkollü ketoasidoz, büyük miktarlarda yemek. Ketojenik amino asitler arasında fenilalanin, tirozin, izolösin, lösin bulunur.

Bununla birlikte, sadece bazı gıdalar değilketon cisimciklerinin idrara neden olabileceği keton cisimlerinin artan üretimine katkıda bulunur, bunun nedeni de cerrahi müdahale, gebelik, ciddi fiziksel egzersiz, yetersiz insülin üretimi olabilir. Olası en son sebebe dikkat etmeye değer. Özellikle büyük miktarlarda keton cisimlerinin oluşumunun - ki bu da hiperketonemia - diyabetik bir komada meydana geldiği kaydedildi.

Normun üstündeki idrardaki keton cisimlerinin varlığında idrarbelirli bir "meyveli" koku alır. Örneğin, diabetes mellitusta, kokusu çürük elma benzeri olabilir. Minimumda idrarda keton cisimlerinin varlığı, normları 20-50 mg / gün olmalıdır. Eğer idrarda keton vücut içeriği normu aşarsa, bu vücuttaki patolojik süreçlerin seyrini gösterebilir. Bu maddelerin idrarda çok sayıda bulunması ketonuria olarak adlandırılır.

Yukarıdaki bilgilere dayanarak, bunun faydalı olduğu düşünülmektedir.idrarda keton cisimciklerindeki artan içeriğe özel dikkat. Ketonüri nedeni tamamen zararsız olabilir, vücuda zarar verme ile ilişkili değildir. Küçük çocuklarda idrarda keton cisimleri hakkında konuşacak bir şey yoktur. Çocuklarda normları diyetteki küçük değişiklikler, duygusal deneyimler ve yorgunluklarla bile aşılabilir. Bununla birlikte, idrarda keton nedeni patolojik olabilir - örneğin, şeker hastalığı, grip, kızıl, dizanteri, akut pankreatit, ateş, anemi, predkomatoznye durumu, enfeksiyon hastalıkları ve zihinsel hastalıkları ve diğer hastalıklar. Yukarıdaki kurallar idrarda keton fazlasının neden yanı sıra, bu akçaağaç pekmezi ürin hastalığı gibi nadir, konjenital bir hastalık olabilir.

Ketonların varlığı için analizler yaparkenidrar içindeki keton cisimlerinin normu aşmaması durumunda hasta olumsuz bir sonuç alır ve eğer idrarda gerekli olandan daha fazla varsa pozitiftir. Analiz sonucunda "artı" sayısı "ketonürinin derecesini gösterebilir. Örneğin, bir "çapraz" - bir tepki zayıf olarak pozitif, dört - sonuçtaki reaksiyon telaffuz edilir, bu muhtemelen ciddi bir patolojiyi belirtir.

Ketonüri üzerine yapılan analiz sonuçlarıhastada hastalığı kesin olarak belirtin. İdrarda keton cisimlerinin varlığının bile yüksek bir göstergesi, her zaman sağlık için ciddi bir tehlike olduğuna işaret etmez. Bununla birlikte, genel durumu daha ayrıntılı incelemek için bir gösterge olabilirler.

İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 2019

İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 2019

Related news

 • Vajina kokusu nasıl giderilir
 • Tüm zamanların en güzel aşk hikayeleri
 • Kontraseptif NovaRing. Yan etkileri ve kullanım için kontrendikasyonlar
 • Apple Türkiyede çalışanlar arıyor: İş görüşmesinde sorulan sorular
 • Kuzu Kol Sarma Tarifi

 • İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 47

  İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir


  İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 7

  İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 82

  İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 8

  İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 2

  İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 13

  İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 57

  İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 51

  İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 59

  İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 82

  İdrardaki keton cisimleri olası nedenlerdir 72