İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 2019

İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 2019

İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 82 31.01.2019, 03:21

“İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi” 29 bin çocuğa ulaştı

TEGV’in “Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimleri” projesi kapsamında Türkiye İş Bankası’nın katkılarıyla 2001 yılında faaliyetine başlayan “İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi”, 2009 Ekim ayı sonu itibarıyla 29 bin çocuğa ulaştı.

TEGV’in eğitimde fırsat eşitliği yaratma ilkesinden yola çıkarak geliştirdiği Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimleri, Türkiye genelinde çocukları eğitimle buluşturmaya ve çocuklar için bir umut kaynağı olmaya devam ediyor. Bugün sayıları 19’a ulaşan Ateşböcekleri’nden biri olan “İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi”, uygulamaya konduğu 2001 yılından bu yana 29 bini aşkın öğrenciye ulaştı.

İlk olarak 2001 yılında Sivas’tan yola çıkan İş Bankası Ateşböceği gezici öğrenim birimi, bugüne kadar Sivas, Trabzon, Erzurum, Bayburt, Rize, Zonguldak, Düzce, Karabük, Bolu, Bartın ve Zonguldak illerine ve ilçelerine eğitim ve öğretim götürerek, 2009 yılı Ekim ayı sonu itibarıyla 29 bin çocuğa hizmet verdi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Nurdan Şahin, bu projenin toplumun geleceğini aydınlatmada çok önemli bir görevi yerine getirdiğini ve 10 bin çocuk hedefiyle başlanan projenin bugün 29 bin çocuğa ulaşmış olmasının kendileri için gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

İçi tam donanımlı bir eğitim tırı olan ve iki etkinlik alanından oluşan Ateşböceği’nde çocuklar; 6 saat bilişim ve teknoloji, 6 saat kişisel gelişim ve toplumsal değerler alanında olmak üzere, toplam 12 saat eğitim alıyor. Ateşböceğinin her iki alanında da etkinlikler gönüllülerin desteği ile sürdürülüyor.

Bankacılık hizmetlerinin yanı sıra toplumsal sorumluluklarını yerine getirmeyi öncelikli görevlerinden sayan İş Bankası, kurulduğu günden bu yana eğitim alanında uzun dönemli, sürekliliği olan ve örnek teşkil eden pek çok sosyal sorumluluk projesini “Yarınlar için bugün çocuklarımız” anlayışıyla hayata geçiriyor.

Bu çerçevede 2005 yılından bu yana sürdürülen Türkiye Satranç Federasyonu ana sponsorluğu satranç sporunun Türkiye’de yaygınlaştırılması doğrultusunda uzun dönemli bir işbirliğinin başlangıcını temsil ediyor. Bu sponsorlukla eşsiz bir öğrenme aracı olarak kendini kanıtlamış satranç sporunun yararlarının milyonlarca çocuğa ulaştırılması hedefleniyor.

İş Bankası, Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilmiş en büyük kitap kampanyalarından biri olan “Karneni Göster Kitabını Al” kampanyasıyla ise iki yıldır öğretim yılı sonunda çocukları kitapla buluşturuyor. Kampanya dâhilinde bugüne kadar 2 milyon çocuğa kitap dağıtıldı. İş Bankası ayrıca Kültür Yayınları tarafından yayımlanan kitapları okullara göndermek suretiyle Türkiye çapında bir kitap bağışı faaliyetini de uzun yıllardır gerçekleştiriyor.

İş Bankası’nın eğitim alanında imza attığı bir diğer proje olan, Eylül 2008 tarihinde Darüşşafaka Cemiyeti ile birlikte hayata geçirilen “81 İlden 81 Öğrenci” projesi kapsamında ise her yıl Darüşşafaka sınavını kazanan 81 öğrencinin eğitim giderleri, Darüşşafaka’ya başlama tarihlerinden üniversite hayatlarının sonuna kadar İş Bankası tarafından karşılanıyor.

Toplumsal fayda sağlayan sosyal sorumluluk projelerini önemseyen ve öncelikli alanı olarak belirleyen İş Bankası, çevre, kültür-sanat, sağlık alanları etrafında şekillenen yeni projeler üretmeyi sürdürüyor.

İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 2019

İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 2019

Related news

 • Carrefour Ankara AVM Shopkins Etkinliği
 • Whatsapp, bazı modellere verdiği desteği çekiyor
 • Ada Kek Tarifi
 • Rusya Federasyonu Medeni Kanunun 292nci maddesinin temel hükümleri
 • Harem son bölüm izle

 • İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 1

  İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı


  İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 80

  İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 94

  İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 31

  İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 45

  İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 98

  İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 42

  İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 1

  İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 37

  İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 65

  İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi 29 bin çocuğa ulaştı 70