Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 2019

Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 2019
23.08.2019

Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 87

Hipotansif hazırlık "Raunatin" - kullanım talimatları

"Raunatin" preparatının formülasyonuRauwolfia serpentina veya Rauwolfia vomitoria köklerinden elde edilen alkaloidlerin bir kombinasyonu olarak. Bu bitkiler, Güney ve Güney-Doğu Asya'da yetişen ve halk tıbbında kullanılan yüzyıllardır cuckoos ailesidir. Ekstresleri sedatif ve hipotansif (kan basıncını düşürme) özelliktedir. Buna ek olarak, Rauvolfia kökleri, kolera ve dizanteri dahil olmak üzere bağırsak hastalıklarında, ayrıca böcek ısırıkları, akrepler, yılanlar ve bir kusma ajanı olarak kullanılır.

Resmi ilaç her iki ilacı kullanırki alkaloidler Rauwolfia (reserpin) ve alkaloidlerin bir karışımını içeren ilaçlardan biri - bulunur. Saf rezerpin ile karşılaştırıldığında vb reserpin, serpantin, ajmalin, ek olarak raunatin içeren, raunatin yavaş kan basıncını düşürür ve daha az belirgin bir sedatif etkisi . Bununla birlikte, genellikle daha iyi (kullanıcı el kitabı, bu gösterir) ayrıca raunatin rezerpin tolere edilir, yukarıdaki özelliklere bunun yanı sıra etkili kardiyak aritmi tedavi eder. hipertansiyona ek olarak, daha belirgin olarak reserpine, sedatif etkisi, yüksek kan basıncı, aynı zamanda, vasküler orijinli ruhsal bozukluklar (vasküler psikozlar, demans, vs.) ile birlikte psikoz gösterilmiştir. kalp ritim bozukluğundan ardından hipertansif hastalık aynı derecede I ve II, olarak, genellikle raunatin reçete - bu durumda uygulama daha haklı.

Raunatin tabletlerde mevcuttur0.002 g alkaloid içerir. Buna ek olarak, yardımcı maddeler içerir: glikoz, mısır nişastası, kalsiyum stearat, vb. "Raunatin" talimatının kullanım için dozaj rejimi aşağıdaki gibi tarif edilir: ilk doz bir tablettir (akşam). Sayıları birer birer birer artar, yavaş yavaş beş veya altıya çıkarılır. Stabil bir terapötik etki elde edildikten sonra ilacın dozu, yavaş yavaş, günde bir veya iki tablete indirgenir. Genellikle ilaç "Raunatin" ile tedavi süreci - kullanım talimatı bunu gösterir - yaklaşık üç ila dört haftadır. Ayrıca, doktorun takdirine bağlı olarak, uzun bir süre için minimum dozda (günde bir tablet) reçete edilebilir.

Hazırlık "Raunatin" geniş bir liste varkontrendikasyonlar. Bu öncelikle alkaloidler, depresyon, Parkinson hastalığı, epilepsi, düşük tansiyon, koroner yetmezlik, kalp kasına organik hasar ve bronşiyal astıma karşı aşırı duyarlılıktır. Bu ilaç, hem peptik ülser hastalığından hem de nefroskleroz tanısı alan kişiler için kontrendikedir. Hamilelik ve emzirme döneminde reçete edilmez, çünkü reserpine anne sütüne girer ve plasenta bariyerine nüfuz eder. Raunatin, 18 yaşın altındaki çocukları tedavi etmek için kullanılmamalıdır.

Bu ilacı alırken, yapmalısınDoktor tarafından reçete edilen doz aşmamak için dikkatli olun. "Raunatin" ilacın doz aşımı (kullanım talimatları bu özel dikkat çekiyor) sağlık için tehlikelidir. Uyuşukluk ve depresyona ve şiddetli durumlarda - bilinç ve koma kaybına yol açar. Bu durumda, hastanın acil tıbbi müdahaleye ihtiyacı vardır.

Hemen hemen her ilaçta olduğu gibi, RaunatinPratisyen hekimler arasında hem destekçiler hem de rakipler var. Bazıları bu ilacın eskimiş ve etkisiz olduğunu, sağlık için güvensiz olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, Raunatin reçetesiz eczanelerde hala piyasaya sürülüyor ve pek çoğu, bu ilacın hipertansiyon semptomlarını diğer modern yöntemlerden daha etkili bir şekilde hafifletmeye yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 2019

Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 2019

Related news

 • Dışişleri Bakanlığından Yunanistana tepki: Yargı kararını görmezden geliyorlar
 • Hanım Ağa Çorba Tarifi
 • Çocuklar Hayallerindeki Doğayı Resmetti
 • DONDURMA SOPASINDAN HAVLU UCU DANTEL YAPIMI
 • AK Partili vekille, muhalefet vekilleri arasında sevgi diyaloğu

 • Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 89

  Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları


  Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 71

  Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 39

  Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 86

  Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 78

  Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 86

  Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 61

  Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 7

  Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 36

  Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 38

  Hipotansif hazırlık Raunatin - kullanım talimatları 59