Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar 2019

Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar 2019

Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar 16 22.02.2019, 01:48

Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar

Sıcak bir banyo, rahatlamak ve rahatlamak için bir yerdir. Su, vücudu rahatlatır ve düşünceleri rahatlatır, yorgunluğu ve stresi azaltır. Anlaşıldığı gibi, banyo yapmak sadece hoş değil, aynı zamanda kullanışlı bir prosedür olabilir. Hidromasaj, popülerlik kazanan bir sağlık uygulamasıdır. Özel nozullardan basınç altında dışarı atılan su jetleri tarafından gerçekleştirilir.

Hoş bir hidro masaj prosedürü daha hafiftir,klasik masajdan daha. Sonuç olarak, kişinin sağlığına zarar verme olasılığı azalır, ancak iyileşme etkisi daha uzun beklemek zorundadır. Birçok tatil ve tatil beldesi bir hidromasaj benimsemiştir. Kontrendikasyonları ve kullanımları, neredeyse herkesin bu olağanüstü sürecin yararlı etkilerini hissedebileceği şekildedir.Hidromasaj kontrendikasyonları ve endikasyonları

Whirlpool etkisi

Banyo yap, masaj al veAynı anda iyileşmek mümkündür. Bunun için hidro masaj idealdir. Sinir sistemi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir, böylece bağışıklığı arttırır ve genel sağlığı iyileştirir. Bu hoş prosedür varisli damarları ortadan kaldırmaya yardımcı olur, kan akışını ve lenf akışını iyileştirir. Hidromasaj, gerginliği giderir, şişkinliği giderir, hasarlı eklemlerin ve bağların erken iyileşmesini sağlar. Toksinleri ve toksinleri giderir, selülit ve aşırı kilolardan kurtulmaya yardımcı olur.

Cilt böyle bir masajla sevinecek. Cildin elastik ve elastik hale gelmesi, güzel ve sağlıklı bir renk kazanacaktır. Hidromasaj, yara izlerini daha az farkedecek hale getirir, yapışıklıkları yumuşatır. Bu tür banyoları düzenli olarak alırsanız kronik uykusuzluk ortadan kaldırılacaktır. Hidromasaj kullanarak diğer su prosedürlerinde olduğu gibi aynı önlemleri almak gerekir. Havzadaki kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, buradakiyle neredeyse aynıdır, ancak hafif çekimlerle. Yine de, bu sadece eğlence değil, tıbbi bir işlemdir.kullanım için hidromasaj göstergesi

Hidromasaj: endikasyonlar, kontrendikasyonlar

Hidromasaj, çok çeşitli görevleri çözmede yardımcı olur,etkili fakat güvenli bir ilaç olmak. Kronik yorgunluğu ve uykusuzluğu gidermek için kullanılır. Sporcuların ve ağır fiziksel emeğe katılan kişilerin verimliliğini geri yükler. Hidromasaj, spazmları ve ağrıyı hafifletir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve viral hastalıkları önlemek için yaygın olarak kullanılır. Gastrointestinal sistemin bazı hastalıkları da bir hidromasaj geçirmiş bir kişiyi terk eder. Kronik depresyonda kullanım endikasyonları, bu ilacın derin gevşeme etkisini vurgulamaktadır.

Jakuzi için kontrendikasyonlar biraz ama onlarOrada. Bu hastalığa bulaşıcı hastalıklar, hamilelik, dermatit ve kanama için başvuramazsınız. Onkoloji, ürolitiyazis, iskemi ve hipertansiyon ile sıcak bir masaj banyosuna dalmayın. Kalp krizi geçiren ya da herhangi bir hastalığın alevlenmesini yaşayan kişiler de karşı hidromasajlara sahiptir. Bacaklar için endikasyonlar ve kontrendikasyonlar vücudun geri kalanıyla aynıdır. hidromasaj endikasyonları ve kontrendikasyonları yorumlar

Whirlpool banyoları

Banyo üzerinde kapsamlı bir etki sağlar.organizma düşünceli bir tasarım sayesinde. Kesinlikle tanımlanmış yerlerde bulunan bir enjektör sistemi çalıştırır. Genellikle iki tanesi bacaklara, biri sırt için, ikisi de karın ve kalçalar için atanır. Bununla birlikte, fiyat kategorisine ve üreticiye bağlı olarak, yapılandırma çok çeşitli olabilir.Hidromasaj endikasyonları, kontrendikasyonları

Jakuzinin temel prensipleri olmalıürün tasarımından bağımsız olarak. Su jetleri periferinden vücudun merkezine gider. Jet teğet, ama onun narin yüzeyini dürtme, cilde kesi olmaması önemlidir. Vücudun değişik yerlerinde için memeler farklı bir tasarıma sahiptir. Etkilenen alanın duyarlılığına bağlıdır. Ev yapımı banyo ve tıbbi cihazlar farklı masaj, kontrendikasyonlar ve endikasyonları, farklı prosedürler yoğunluğuna farklıdır yapmak.

dizayn

Hidromasaj banyoları çeşitli şekillerde veboyutları. Standart bir tekneden havuza benzeyen büyük bir komplekse. Hepsi su pompalayan bir pompa ve su girişi ile donatılmıştır. Daha sonra nozulların nozullarından hava ile karışır. Sisteme bir hava kompresörü ile girer. Esnek bir ayar sistemi kullanarak, hava ve akış yönünü değiştirebilirsiniz.hidromasaj endikasyonları ve kontrendikasyonları, yorumlar

Hidromasaj sistemi bazen aydınlatma içerir. İnsan vücudu üzerinde faydalı bir etkiye sahip elektromanyetik dalgalar oluşturur. Işık aynı zamanda doğru psikolojik ruh halini oluşturur, maksimum rahatlama sağlar. Farklı renkler farklı bir etki yaratır. Gelişmiş modeller sahiplerine ozonoterapi, renk müziği ve diğer birçok güzel işlevi sunar.

Duş kabini

Duş kabinleri de böyle olabilirBir hidromasaj gibi işlev. Böyle bir masaj için kontrendikasyonlar ve endikasyonlar bir banyo ile aynıdır, ancak etki zayıftır. Bu seçenek su prosedürlerine çok fazla zaman harcamak istemeyenler için uygundur. Memeler, kabinin çevresi boyunca yer alır, böylece su, vücudun sağ kısımlarına düşer. Ayrıca, hortum için sorunlu alanlar veya gevşemeye ihtiyaç duyan yerler üzerinde masaj etkisi yaratan özel nozullar da dahildir. Hidromasaj, geleneksel bir duşla başarıyla gerçekleştirilebilir. Bununla birlikte, bunun etkisi duş kabininden daha az olacaktır.

Bir hidro masaj ile hatırlamanız gerekenler

Bir dizi basit kural vardır.Su masajının faydalarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur ve inept kullanımıyla ilgili sıkıntıları önler. Vücuttaki su basıncının aşırı olmamasını unutmayın. Güçlü basınç rahatsızlığa neden oluyorsa, sistemi rahat hissetmeniz için ayarlayın. Jetin doğru açısını gözlemlemek önemlidir. Bir teğet boyunca geçmeli ve vücuda çarpmamalıdır.

masaj

Su sıcaklığı da önemlidirgirdap. Suyu daha sıcak, prosedürü kısaltır. Soğumuş olmamalıdır, sıvının sıcaklığının 35-38 derece civarında tutulması arzu edilir. Soğuk suda, bir girdap yapamazsınız. Burada endikasyonlar ve kontrendikasyonlar herhangi bir rol oynamamaktadır, bu seçenek herkese zararlıdır.

Önemli kurallar

Hidromasajı aldıktan sonra kullanmayınız.alkollü içecekler. Bol miktarda yemekten sonra banyo yapmak da tavsiye edilmez. Çok uzun hidromasaj sağlığa zarar verebilir, kötüye kullanmaz. İşlemden sonra biraz zaman geçirmeniz gerekiyor. Sıcak bir duş almak ve uzanmak en iyisidir. Bu dönemde ciddi fiziksel aktivite kesinlikle kontrendikedir, vücudun iyileşmesine izin vermeniz gerekir.

Başınızı su altında indirmeniz önerilmez, bu yüzdenjetler kulaklarınıza veya gözlere zarar verebilir. Başın genellikle yumuşak bir etki oluşturan kendi masaj sistemi vardır. Örneğin, hafifçe boyun ve başa masaj yapan bir şelale karıştırıcısı. endikasyonları ve kontrendikasyonları, gerçek doktor ve basit önlemler bu keyifli prosedürün en iyi şekilde yardımcı olacak - Eğer hafifçe masaj almak gerektiğini unutmayın.

Hidromasaj - mevcut!

Hidromasaj uygun çünkü ekipmankendi dairenize monte edilebilir. Sanatoryum ve salonlarda çalışan büyük sistemler kadar güçlü ve etkili olmayacaktır. Ancak kaliteli bir ev masajı için, bölge başına birkaç nozul içeren küçük bir banyo yeterlidir. Bu basit cihaz, hayatınızı daha iyi hale getirebilir.hidromasaj

Ayrıca birçok masaj salonu hizmet vermektedirgirdap. Sanatoryumlar ve rekreasyon merkezleri genellikle iyi sistemlere sahiptir ve hatta uzman tavsiyesi sağlar. Gördüğünüz gibi, hidro-masaja katılmanın birçok yolu var. Bir kez yaşadıktan sonra, sizi içine alacağı uyum ve huzur dünyasını daima hatırlayacaksınız.

Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar 2019

Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar 2019

Related news

 • 8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü
 • Babanızı film yıldızı yapın
 • Şeftalili Milföy Kareleri
 • Çeyizlik Boncuklu Burgulu Patik Modeli Yapılışı Videolu

 • Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar 48

  Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar


  Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar 95

  Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar 10

  Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar 22

  Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar 34

  Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar 67

  Hidromasaj: kontrendikasyonlar ve endikasyonlar, faydalar 48