Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 2019

Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 2019

Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 28 14.02.2019, 02:14

Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat

Şu anda, bir tartışma varsodyum lauril sülfatın (SLS) yararları ve zararları. Bazıları, bu bileşeni oluşturan fonların kullanımının sağlığa çok zararlı olduğuna inanmaktadır. Diğerleri ise, SLS ile malların kullanılmasına izin verir.

SLS'nin olumsuz etkisi

ABD'de Ulusal Sağlık EnstitüsüMaddelerin sodyum lauril sülfat ile kullanımından olası sonuçları belirledi. İnsan vücuduna zarar verir, bu madde kuru cilde neden olabilir, ağızda ülserler, egzama. Ayrıca, SLS gastrointestinal sistem ve karaciğer için toksiktir.

Sodyum loril sülfat nedir?

Bu ürün sonucunda elde edilirHindistan cevizi yağının kimyasal yolla tekrarlanması. Bu yüzey aktif madde, deterjanlarda, özellikle şampuanlarda kullanılır. Kullanım güvenliği, verimliliği ve düşük maliyeti sayesinde SLS kozmetikte çok popüler hale gelmiştir. Bu ürün şampuan, duş jeli, banyo köpüğü, diş macunu ve gargara losyonlarının bir parçasıdır. Ayrıca sodyum lauril sülfat, ev kimyasalları ve teknik deterjanlarda kullanılır.

SLS'nin ciltte tahrişe neden olabileceği bilinmektedir. Bununla birlikte, kozmetik preparatlarda sunulduğu formda lauril sülfat güvenlidir.

Bu bileşenin ana avantajı -köpürme. köpük ile, şampuan mükemmel bütünüyle onu "beklemede" saçlarından kir "ayırır" ve. Bu olmazsa, kir ve yağ tekrar saça yerleşir. Kafanı sabunla yıkayarak görebilirsiniz. Ayrıca, köpüklü şampuan kullanımda oldukça ekonomiktir ve yıkama sırasında hoş bir his verir.

Her şampuanın söylenmemesi imkansızSLS'nin agresif etkisini önemli ölçüde azaltan yumuşak temizlik maddeleri içerir. Bazıları (kocoamphodiacetate sodium, sulfosuccinate, cocamide DEA), çocuklara yönelik "gözyaşı olmadan" şampuanlarda kullanılır.

Muhtemelen yıkamadan sonra saç köklerinin hızla yağlandığı bir kereden fazla fark ettiniz. Bu neden oluyor?

Mesele şu ki, saçtan kiri temizlemek,sodyum lauril sülfat ayrıca koruyucu bir bariyer olan yağı da giderir. Bu nedenle, tüysüz saçlar kolayca hasar görür. Bunu önlemek için, vücut daha büyük bir kuvvetle aktif olarak yağ geliştirmeye başlar. Bu nedenle, saç kökleri oldukça hızlı bir şekilde tuzlanır ve görünümünü kaybeder.

Sodyum lauril sülfat içermeyen şampuanlar

Yıkama için ideal araç ne olmalıdırSaç? Safsızlıkları etkili bir şekilde çıkarması ve aynı zamanda saç derisini yağdan arındırmaması gerektiği ortaya çıkmaktadır. Bugün bu sorun çözüldü. Yüksek kaliteli şampuanlar, yağ katmanını saçtan çıkararak, hayatta kalan katkı maddeleri ile değiştirebilirler. Bu maddeler bitkisel yağlar, lanolin türevleri ve yağ asitleri, hayvansal yağlar, lesitin içerir. Katkı maddeleri, mikro damlacıklar şeklinde şampuanın bir parçasıdır. Yıkama sürecinde yağlar değiştirilir: kir yıkanır, jojoba yağı veya hindistan cevizi yağı kafa derisinde nemlendirilir.

Saç yıkamak için kullanılan araçların bileşimi incelendiğinde, SLS içermeyen şampuanlar tespit edildi. İşte bazı kozmetik ürünler:

 • Çoğu Japon şirketi üretiyor SLS'siz şampuanlar: Aslan, Kracie, Lebel, Resche, Kanebo Pola, MoltoBene. Bu fonlar, bitkilerin, çiçeklerin ve alglerin meyvelerinden elde edilen sürfaktanlar kullanılarak yaratılmaktadır.
 • SLS yerine Fransız kozmetik şirketi Melvita bitkisel kaynaklı bir yüzey aktif madde - desil glikozit kullanır.
 • Alman markası Dr.Hauschka ayrıca bir surfaktan olarak sakarotenlar kullanarak sodyum loril sülfat içermeyen saç bakım ürünleri üretmektedir.
 • Liderler tarafından üretilen bazı şampuanlarModern kozmetik endüstrisi, SLS içermez. L'Oreal ve Schwarzkopf tarafından «Profesyonel Bonacure Renk» tarafından bu «Professionnel Narin Renk». Bu kozmetikler renkli saçlar için tasarlanmıştır. yapımcı BAKIŞ Vücut Shop'tan "Rainforest" nin Şampuan serisi üyelik yaban mersini ekstresi, şeker ve keten tohumu yağında bulunur.
Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 2019

Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 2019

Related news

 • Podyum makyajı. Güzellik ve kadınlık
 • Çevreniz Tarafından En Sevilen Kişi Olma Garantili Yılbaşı Hediyesi: Lale Kart
 • Jöleli Soğuk Et Tarifi
 • Bulgurlu Etli Kabak Dolması Tarifi
 • Kelebek Etkisi
 • Rüya yorumu: Aynanın hayali hakkında ne oldu

 • Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 49

  Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat


  Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 54

  Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 13

  Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 95

  Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 5

  Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 38

  Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 77

  Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 99

  Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 25

  Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 33

  Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 85

  Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 46

  Heyecan verici konular: sodyum lauril sülfat 56